metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 1 °C

Středa, 8. prosince 2021. Svátek má Květoslava.
Million Marihuana March 2013 | foto: ČTK

Lidé si stěžují na marihuanový pochod. Starostka chce huliče vyhnat z Parukářky

  15:21
Demonstrace za legalizaci konopí a související pochod Million Marihuana March se letos uskuteční 10. května. Sedmnáctý ročník akce, na kterou se už v tuto chvíli na Facebooku hlásí 1,5 tisíce lidí, je ale trnem v oku místním. "TOP 09 nechce povolit akci, která se koná na Žižkově pravidelně," uvedl místostarosta Prahy 3 Matěj Stropnický (Strana zelených).

"Pochod se povolovat nemusí, ale zábor Parukářky ano," doplnil Stropnický s tím, že něco takového si prý nedovolila ani ODS. Podle starostky Prahy 3 ale nejde o bezdůvodný krok, kterým by chtěla akci bránit. "S organizací pochodu jsme v minulosti neměli problém, nicméně narůstá počet stěžujících si občanů," řekla webu Metro.cz starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

Na základě doporučení bezpečnostního grémia bude proto ve středu předložen do rady materiál, který i z důvodu ochrany zeleně navrhuje, aby akce tentokrát nevyvrcholila v parku Parukářka tradičním happeningem s bohatým kulturním programem. To, že by mohlo politické rozhodnutí festival zlikvidovat, si Hujová nepřipouští. "Jedná se o akci, která bude v květnu, proto předkládáme tento materiál již 26. března, aby organizátoři pochodu měli dostatečný prostor pro jeho přesměrování,“ uzavřela starostka.

Posledního pochodu se zúčastnilo kolem čtyř tisíc lidí. Akci pravidelně monitoruje také policie, která loni zadržela několik jejích účastníků kvůli přestupkům souvisejícím s drogami.

Komentáře

Hlavní zprávy

Kdo chce tisknout noviny a knížky, nebo balit zboží pro zákazníky, ten si před Vánocemi počká

vydáno 8. prosince 2021  10:00

Papír si vzít nedáme. Vyznavači tištěných novin, časopisů a literatury milují šustot obracených stránek. Vydavatelé však mají starosti.  celý článek

Počíhejte si na něj. Nový bus v Praze střídá linky jako ponožky

vydáno 8. prosince 2021  5:33

Prototyp vozu SOR bude po hlavním městě jezdit rok. Znají ho i v Hradci Králové nebo například v Kladně.  celý článek

Ne každá skulina je bezpečná. Nemáte náhodou doma v kamnech sýkorku?

vydáno 7. prosince 2021  18:54

Podívejte se občas pozorně do systému vytápění. Komín z plynového kotle nebo z topení bez krycí mřížky se může stát pro zvířecího návštěvníka pastí....  celý článek

Na teplé oblečení řidičů MHD dohlížejí odborné komise

vydáno 7. prosince 2021  5:10

Zimní stejnokroje zaměstnanců pražských dopravců obvykle obsahují třeba i pořádnou bundu.  celý článek

Vaše fotky z Prahy