metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 26 °C

Sobota 13. srpna 2022. Svátek má Alena
Dejvicích a Bubenči teče z kohoutků závadná vody, pro ji lidé musí brát z přistavených cisteren. | foto: Jan MarekMetro.cz

Lidé z Dejvic a Bubenče nebudou muset měsíc platit za vodu

  11:26
Měsíc nebudou muset lidé z Dejvic a Bubenče platit vodné a stočné. Původní návrh vodohospodářů byl jen dva týdny, radnice ale chtěla úlevu za delší období.

„Škody Pražské vodovody a kanalizace vyčíslily na 30 milionů korun bez nákladů na odškoděné,“ uvedl mluvčí firmy Tomáš Mrázek. Bez pitné vody bylo 32 tisíc lidí z Prahy 6 od neděle 24. května do čtvrtka 28. května. Z kontaminované vody měli střevní potíže, více než 2600 jich muselo vyhledat lékařskou pomoc.

Vodárny na odškodném dosud vyplatily obyvatelům postižené oblasti přes milion korun. Na kompenzaci mají nárok lidé, kteří kvůli střevním potížím vyhledali lékaře nebo skončili ve nemocnici. Firmy musí doložit ušlý zisk.

„Vzniklé náklady budeme vymáhat po skutečném viníkovi havárie,“ uvedl Mrázek. Viníka bude na základě trestního oznámení hledat i policie. Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář ho podal na neznámého pachatele kvůli podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti.

Hygienici ve čtvrtek nařídili plošné očkování dětí od jednoho do 15 let proti žloutence typu A, přestože podle nich nehrozí, jde o předběžnou opatrnost.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ježčí zkouška dospělosti může proběhnout i u vás na zahradě

vydáno 13. srpna 2022  7:07

Pokud máte chuť ubytovat pichlavého souseda, musíte projít konkurzem. První mláďata se už zabydlují v Troji.  celý článek

Predátor je s námi 35 let. Důstojného následovníka neměl nejmíň dvanáct. Tedy až do teď

Strážce streamu
vydáno 12. srpna 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že se snímek Predátor: Kořist povedl, se dalo tušit již pár dní před jeho premiérou na streamovací platformě Disney+. Film zasazený na počátek...  celý článek

FOTOGALERIE: 20 let od obrovské povodně. Katastrofa dorazila 12. srpna 2002

vydáno 12. srpna 2022  4:40

Velká voda v srpnu 2002 změnila leccos. Hlavně lidi, kteří ji prožili na vlastní kůži.   celý článek

Lidé, čtěte! Budete líp mluvit a možná snáze seženete práci

vydáno 11. srpna 2022  11:56

Trvá věčnost, než se vymáčknete? Nejste schopní vyjádřit myšlenku bez „omáčky“a zbytečných „eee“?   celý článek