metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 31 °C

Pátek, 7. srpna 2020. Svátek má Lada.
Voda z kohoutku
Voda z kohoutku | foto: http://kucnilekar.com/Metro.cz

Litr vody z kohoutku za 58 korun? V Praze je to možné

21. prosince 2014  17:15 Filip Jaroševský Metro.cz
Ne všude mají v kavárnách vodu zdarma. Nemilou zkušenost udělala čtenářka deníku Metro Jana Štěrbová. Ve své oblíbené kavárně v centru Prahy si objednala kohoutkovou vodu.

„Při placení jsme byly s kamarádkou opravdu překvapeny, když si obsluha účtovala padesát osm korun za jeden litr,“ stěžuje si Štěrbová s tím, že nebyla obsluhou předem na cenu upozorněna. Deník Metro zjistil, že ačkoli zpoplatnění vody v této kavárně popírají, v nápojovém lístku ji uvedenou mají.

„Kohoutkovou vodu podáváme na přání zákazníka zcela zdarma. Nevážeme ji žádnou kalkulací ke kávě a podobně,“ řekla deníku Metro Renata Doležalová z kavárny Louvre. Na nápojovém lístku ale mají uvedeno: půl litru kohoutkové vody stojí dvacet devět korun.

S férovějším přístupem se mohou zákazníci setkat v kavárně Slavia. „Ke kávě espresso standardně podáváme malou skleničku. Vodu zkohoutku podáváme pouze zřídka,“ říká provozní této kavárny Lucie Voříšková. Litr filtrované vody prodávají za 99 korun.

„Mnoho lidí si často stěžuje, že v cizině je tomu jinak, ale v Česku je voda prodejní artikl a je s tím třeba počítat,“ vysvětluje provozní.

Vodu z kohoutku ve Slavii dostanete zdarma pouze tehdy, pokud plánujete utrácet. „Pokud přijde větší skupina, která si dá tříchodové meny nebo se jedná o firemní akci či oslavu, obvykle dostanou džbánek kohoutkové automaticky. Situaci vždy posuzujeme případ od případu,“ doplňuje provozní.

Většina pražských kaváren naštěstí zatím zpoplatnění vody neplánuje. „U nás je kohoutková voda zdarma na požádání kdykoliv. Dáváme do ní na přání zdarma citron azákazníci tuto možnost vítají. Nikdy stím zatím nebyl problém,“ říká Lenka Fialová z Kavárny a cukrárny Myšák.

Komentáře

Hlavní zprávy

Konec levných nákupů. Z tržnice v Praze 5 musí provozovatel odstranit azbest

Cedule u vstupu tržnice
vydáno 7. srpna 2020  13:21

Zklamaní prodejci i zákazníci. Drobné cedule u vchodů do tržnice u autobusového nádraží Na Knížecí oznamují, že místní stánkaři musí do 31. srpna skončit....  celý článek

Liam Neeson si zahrál se svým synem. Vzpomínky na Itálii přinášejí jedinečný příběh

Otec (Liam Neeson) a syn (Micheál Richardson) ve filmu i v reálu
vydáno 7. srpna 2020  11:29

Hned po poslední klapce režisér filmu Vzpomínky na Itálii James d’Arcy zpovídal své hlavní hvězdy Liama Neesona a Micheála Richardsona.  celý článek

VZPOMÍNKY NA PRAHU. Žižkov se narodil před 143 lety

Pohled na Žižkov, rok 1890 Vzpomínky na Prahu
vydáno 7. srpna 2020  5:30

Věděli jste, že každý Žižkovák má své kořeny na Vinohradech? Že proslulá proletářská čtvrť nesla až do 7. srpna 1877 pojmenování Královské Vinohrady I.?...  celý článek

Nouzový stav dal umělcům nový impulz, říká kurátor Petr Vaňous

Mikulovské sympozium
vydáno 7. srpna 2020  5:01

Jeden z nejžádanějších českých kurátorů Petr Vaňous spolupracuje s předními galeriemi, píše odborné texty a reprezentuje Česko na uměleckém poli i ve...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám