metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 27 °C

Čtvrtek, 18. července 2019. Svátek má Drahomíra.
Voda z kohoutku
Voda z kohoutku | foto: http://kucnilekar.com/Metro.cz

Litr vody z kohoutku za 58 korun? V Praze je to možné

21. prosince 2014  17:15 Filip Jaroševský Metro.cz
Ne všude mají v kavárnách vodu zdarma. Nemilou zkušenost udělala čtenářka deníku Metro Jana Štěrbová. Ve své oblíbené kavárně v centru Prahy si objednala kohoutkovou vodu.

„Při placení jsme byly s kamarádkou opravdu překvapeny, když si obsluha účtovala padesát osm korun za jeden litr,“ stěžuje si Štěrbová s tím, že nebyla obsluhou předem na cenu upozorněna. Deník Metro zjistil, že ačkoli zpoplatnění vody v této kavárně popírají, v nápojovém lístku ji uvedenou mají.

„Kohoutkovou vodu podáváme na přání zákazníka zcela zdarma. Nevážeme ji žádnou kalkulací ke kávě a podobně,“ řekla deníku Metro Renata Doležalová z kavárny Louvre. Na nápojovém lístku ale mají uvedeno: půl litru kohoutkové vody stojí dvacet devět korun.

S férovějším přístupem se mohou zákazníci setkat v kavárně Slavia. „Ke kávě espresso standardně podáváme malou skleničku. Vodu zkohoutku podáváme pouze zřídka,“ říká provozní této kavárny Lucie Voříšková. Litr filtrované vody prodávají za 99 korun.

„Mnoho lidí si často stěžuje, že v cizině je tomu jinak, ale v Česku je voda prodejní artikl a je s tím třeba počítat,“ vysvětluje provozní.

Vodu z kohoutku ve Slavii dostanete zdarma pouze tehdy, pokud plánujete utrácet. „Pokud přijde větší skupina, která si dá tříchodové meny nebo se jedná o firemní akci či oslavu, obvykle dostanou džbánek kohoutkové automaticky. Situaci vždy posuzujeme případ od případu,“ doplňuje provozní.

Většina pražských kaváren naštěstí zatím zpoplatnění vody neplánuje. „U nás je kohoutková voda zdarma na požádání kdykoliv. Dáváme do ní na přání zdarma citron azákazníci tuto možnost vítají. Nikdy stím zatím nebyl problém,“ říká Lenka Fialová z Kavárny a cukrárny Myšák.

Komentáře

Hlavní zprávy

Do kobky na náplavce chystají zero waste kavárnu

Takto vypadala kobka na Rašínově nábřeží v dubnu.
vydáno 17. července 2019  17:45

Jednu z rekonstruovaných kobek na náplavce získala kavárna Tiskárna na Vzduchu. Dominika Antonie Skalová z jejího týmu v rozhovoru pro Metro nastínila,...  celý článek

Jižní spojku zavřou statici

Auta popojížděla i na lanovém mostu
vydáno 17. července 2019  13:15

Úplná uzavírka lanového mostu proběhne během dvou nejbližších víkendů.  celý článek

Horká srbská krev miluje český klid

Vladimir Mandić
vydáno 17. července 2019  11:08

Vladimir Mandić je „chodící reklamou“ na Česko, kam před dvaceti lety unikl za svobodou. Otec dvou dětí, který v naší zemi udělal docela slušnou kariéru v...  celý článek

Na koleje kreslí dopravce obrysy mrtvol. Snad zaberou, doufá

Siluety najdete na nejfrekventovanějších úsecích.
vydáno 17. července 2019  8:40

„Při přecházení vždycky dávej pozor, aby tvůj obrys neskončil na zemi!“ Tak zní krédo, kterým by se měl podle tvůrců projektu Neskákej mi pod kola při...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám