metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 26 °C

Středa, 28. července 2021. Svátek má Viktor.

Větší foto
Ilustrační snímek | foto: Lukáš Procházka, MF DNES

Loňské nálezy v MHD: vak hoblin, podprsenka, kytary i protéza

  8:25
Pošťácký batoh s dopisy, sbíječka, čelenka pro koně nebo ukulele. Pražané i návštěvníci hlavního města zapomněli ve veřejných dopravních prostředích opět tisíce rozličných předmětů.

„Nejčastěji cestující ztráceli v loňském roce lítačku/průkazku MHD, tašky, batohy, peněženky, mobilní telefony, klíče a oblečení,“ říká pro Metro mluvčí dopravce Aneta Řehková s tím, že si více než třicet procent ztrát vyzvedli majitelé. Aby se deník Metro v seznamu nalezených věcí, který je opět o něco delší než loni, neztratil, rozdělil jej dopravní podnik do několika kategorií.

„Například z kategorie domácnost byl nalezen přenosný gril, remoska, pánev, polštář, odpadkový koš, koště, vařič, kbelík s rajčaty, kočárek či dětské pleny,“ vyjmenovává Řehková.

Z oblasti zdravotnictví pak lze uvést každoroční stálici – zubní protézu – a také rovnátka, berle, různé léky, glukometr, bederní pás, zdravotní podsedák, lékařské zprávy, knihu anatomie či naslouchátko. Našla se i řada psů různých ras, jako francouzský buldoček, krysařík, border kolie i několik kříženců.

„Do kategorie sport nám zapadají lyžařské hole, helma, kulečníkové tágo, tenisové rakety, skateboardy, koloběžky, čelenka na koně, jezdecká helma, brusle a bumerang. Do hudebních nástrojů pak mandolína, housle, kytary, saxofon a ukulele,“ vyjmenovává Řehková.

Pokud cestující nalezne nějakou ztracenou věc v prostředcích MHD, je nejlepší odevzdat předmět přímo řidiči či dozorčímu stanice. V případě ztráty pak mohou cestující zavolat na informační linku DPP 296 19 18 17.

Ztráty v MHD

  • Těžko uvěřitelných 8100 předmětů našli loni pracovníci Dopravního podniku Praha v tramvajích, metru a autobusech.
  • Necelých 75 procent ztrát tvořily věci, které neobsahovaly osobní údaje a byly předány do kanceláře Ztrát a nálezů v ulici Karoliny Světlé v Praze 1.

Komentáře

Hlavní zprávy

Open House Praha zve na 80 budov, nabídne i bohatý doprovodný program

vydáno 28. července 2021  10:44

Komentované procházky městem, plavba na historickém parníku, debaty, projížďky Kotěrovou tramvají i tanec v netradičních prostorách – to je jen výběr z...  celý článek

Většina P+R parkovišť zdraží, přespolním se to nelíbí

vydáno 28. července 2021  5:55

Jste přespolní řidič, který se do hlavního města vydává jen občas? Nebo se nechcete ocitnout v roli abonenta, který musí za parkování v ulicích platit...  celý článek

Komerční sdělení

Sháníte nové stylové tenisky? Vybírejte z bohaté nabídky

vydáno 28. července 2021

Tenisky, či jinak s oblibou nazývány také jako sneakers jsou velmi populární obuv. Snoubí v sobě totiž skvělou kvalitu společně s atraktivním designem....  celý článek

Provázky zabíjejí ptáky, do hnízd si je nosí sami

vydáno 27. července 2021  17:56

Opeřenci v hlavním městě mají v posledních měsících tichého nepřítele. Tím jsou odhozené kousky provázků, které, pokud se do nich pták zamotá, zpravidla...  celý článek

Vaše fotky z Prahy