metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 8 °C

Pondělí, 24. února 2020. Svátek má Matěj.
Ilustrační snímek
Větší foto
Ilustrační snímek | foto: Lukáš Procházka, MF DNES

Loňské nálezy v MHD: vak hoblin, podprsenka, kytary i protéza

5. února 2020  8:25 Filip Jaroševský Metro.cz
Pošťácký batoh s dopisy, sbíječka, čelenka pro koně nebo ukulele. Pražané i návštěvníci hlavního města zapomněli ve veřejných dopravních prostředích opět tisíce rozličných předmětů.

„Nejčastěji cestující ztráceli v loňském roce lítačku/průkazku MHD, tašky, batohy, peněženky, mobilní telefony, klíče a oblečení,“ říká pro Metro mluvčí dopravce Aneta Řehková s tím, že si více než třicet procent ztrát vyzvedli majitelé. Aby se deník Metro v seznamu nalezených věcí, který je opět o něco delší než loni, neztratil, rozdělil jej dopravní podnik do několika kategorií.

„Například z kategorie domácnost byl nalezen přenosný gril, remoska, pánev, polštář, odpadkový koš, koště, vařič, kbelík s rajčaty, kočárek či dětské pleny,“ vyjmenovává Řehková.

Z oblasti zdravotnictví pak lze uvést každoroční stálici – zubní protézu – a také rovnátka, berle, různé léky, glukometr, bederní pás, zdravotní podsedák, lékařské zprávy, knihu anatomie či naslouchátko. Našla se i řada psů různých ras, jako francouzský buldoček, krysařík, border kolie i několik kříženců.

„Do kategorie sport nám zapadají lyžařské hole, helma, kulečníkové tágo, tenisové rakety, skateboardy, koloběžky, čelenka na koně, jezdecká helma, brusle a bumerang. Do hudebních nástrojů pak mandolína, housle, kytary, saxofon a ukulele,“ vyjmenovává Řehková.

Pokud cestující nalezne nějakou ztracenou věc v prostředcích MHD, je nejlepší odevzdat předmět přímo řidiči či dozorčímu stanice. V případě ztráty pak mohou cestující zavolat na informační linku DPP 296 19 18 17.

Ztráty v MHD

  • Těžko uvěřitelných 8100 předmětů našli loni pracovníci Dopravního podniku Praha v tramvajích, metru a autobusech.
  • Necelých 75 procent ztrát tvořily věci, které neobsahovaly osobní údaje a byly předány do kanceláře Ztrát a nálezů v ulici Karoliny Světlé v Praze 1.

Komentáře

Hlavní zprávy

Jen tak něco mě nepoloží, říká Vlastina Kounická Svátková

Vlastina Kounická Svátková
vydáno 24. února 2020  15:25

Herečka, spisovatelka, influencerka, módní návrhářka, matka, manželka… To je Vlastina Kounická Svátková. Nově také objíždí školy v rámci vzdělávacího...  celý článek

Převzali jsme vaše dodávky energií, matou energošmejdi

Ilustrační snímek
vydáno 24. února 2020  5:37

Na zájezdy už šmejdi nelákají. Přibývá nabídek na „levnější“ elektřinu nebo plyn.  celý článek

Takovej normální kus plechu

Když vezmete za kliku do vstupní chodby firmy Kovap, zavane na vás minulost.
vydáno 23. února 2020  5:56

Jsou hračky, které přežijí generace. Hráli si s nimi dědečkové a dnes udělají radost jejich vnukům i pravnukům. Schválně používám mužský rod. Protože...  celý článek

Vím, že jsem často za hranou, říká Přemek Forejt

Přemek Forejt
vydáno 22. února 2020  5:31

Nad hosty jeho restaurantu čas od času prolétnou motýli a jemu samotnému hlavou nápady, které ho vynesly na vrchol české moderní gastronomie.   celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám