metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 25 °C

Sobota 2. července 2022. Svátek má Patricie

Větší foto
Ilustrační snímek | foto: Lukáš Procházka, MF DNES

Loňské nálezy v MHD: vak hoblin, podprsenka, kytary i protéza

  8:25
Pošťácký batoh s dopisy, sbíječka, čelenka pro koně nebo ukulele. Pražané i návštěvníci hlavního města zapomněli ve veřejných dopravních prostředích opět tisíce rozličných předmětů.

„Nejčastěji cestující ztráceli v loňském roce lítačku/průkazku MHD, tašky, batohy, peněženky, mobilní telefony, klíče a oblečení,“ říká pro Metro mluvčí dopravce Aneta Řehková s tím, že si více než třicet procent ztrát vyzvedli majitelé. Aby se deník Metro v seznamu nalezených věcí, který je opět o něco delší než loni, neztratil, rozdělil jej dopravní podnik do několika kategorií.

„Například z kategorie domácnost byl nalezen přenosný gril, remoska, pánev, polštář, odpadkový koš, koště, vařič, kbelík s rajčaty, kočárek či dětské pleny,“ vyjmenovává Řehková.

Z oblasti zdravotnictví pak lze uvést každoroční stálici – zubní protézu – a také rovnátka, berle, různé léky, glukometr, bederní pás, zdravotní podsedák, lékařské zprávy, knihu anatomie či naslouchátko. Našla se i řada psů různých ras, jako francouzský buldoček, krysařík, border kolie i několik kříženců.

„Do kategorie sport nám zapadají lyžařské hole, helma, kulečníkové tágo, tenisové rakety, skateboardy, koloběžky, čelenka na koně, jezdecká helma, brusle a bumerang. Do hudebních nástrojů pak mandolína, housle, kytary, saxofon a ukulele,“ vyjmenovává Řehková.

Pokud cestující nalezne nějakou ztracenou věc v prostředcích MHD, je nejlepší odevzdat předmět přímo řidiči či dozorčímu stanice. V případě ztráty pak mohou cestující zavolat na informační linku DPP 296 19 18 17.

Ztráty v MHD

  • Těžko uvěřitelných 8100 předmětů našli loni pracovníci Dopravního podniku Praha v tramvajích, metru a autobusech.
  • Necelých 75 procent ztrát tvořily věci, které neobsahovaly osobní údaje a byly předány do kanceláře Ztrát a nálezů v ulici Karoliny Světlé v Praze 1.

Komentáře

Hlavní zprávy

Jehovisté? Kdepak. Po domácnostech chodí úředníci magistrátu. Učí třídit

vydáno 2. července 2022  5:34

V hnědých popelnicích končí také plast nebo sklo, což kazí kompost. Změnit to má nová kontaktní kampaň Pražských služeb.  celý článek

Frontová linie. Na letištích chybí lidé. Bojuje se o odbavení i náhrady

vydáno 1. července 2022  16:27

Dva covidové roky letiště i letecké společnosti krvácely. Teď úpí znovu. Lidé zase létají jako diví, ale na přepážkách „nejsou lidi“.  celý článek

Je Orville lepší než Star Trek? MacFarlane i potřetí servíruje komediální poctu sci-fi žánru

Strážce streamu
vydáno 1. července 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že máme v tuzemsku konečně legálně možnost koukat na kousky ze streamovací platformy Disney+, je jednoduše skvělé. Jedním z důkazů budiž sci-fi...  celý článek

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek