metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 21 °C

Sobota, 19. září 2020. Svátek má Zita.
Klíče od bytu
Klíče od bytu | foto: Profimedia.cz

Losování o obecní byty chystá po Praze 10 i čtvrtá městská část

23. října 2012  12:26 Jan David Metro.cz
Mladí lidé s dítětem teď mohou získat na čtyři roky byt s regulovaným nájmem na Spořilově. Obecní bydlení na Roztylském náměstí se od jara stane domovem pro 43 párů, které splňují několik parametrů.

"Ohledně startovacích bytů jsme si udělali vlastní průzkum mezi ostatními pražskými městskými částmi a mohu říci, že náš projekt startovacích bytů je skutečně unikátní. A to jak množstvím nabízených bytů a velmi solidním nájemným, tak třeba i tím, že budoucí nájemníci si svůj nový byt osobně sami vylosují," uvedl starosta Prahy 4 Pavel Horálek.

Byty pro mladé

Startovací byty jsou určeny mladým manželům či nesezdaným partnerům s dítětem.

  • Alespoň jeden z partnerů musí být ve věku od 18 do 30 let a mít alespoň jeden rok trvalý pobyt na území městské části Praha 4.
  • K pronájmu bude 43 bytů: pět o velikosti 1+kk (cca 26 m2), sedm o velikosti 1+1 (cca 35 m2), desetkrát 2+kk (cca 50 m2), dvacet bytů 2+1 (cca 53 m2) a jeden byt 3+kk (cca 58 m2). 

Nové byty o velikostech 1+kk až 3+kk vznikají přestavbou bývalé administrativní budovy. Nájemné je vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o startovací byty pro mladé rodiny, stanoveno na 80 korun za metr čtvereční. "Cena za nájem je na úrovni dvou třetin tržního nájemného a je dotována městskou částí, což bude vzhledem ke konci regulovaného nájemného k 31. 12. 2012 určitě vítaná pomoc," zmiňuje starosta.

O nových nájemnících se rozhodne na veřejném losování začátkem prosince v prostorách historické radnice v Nuslích. Byty budou dokončeny do ledna 2013, nastěhování bude možné podle mluvčího radnice Michala Sochora o měsíc později, kdy také začne běžet čtyřletá nájemní lhůta. Na plakátech v budově radnice dokonce stojí, že až od dubna.

Vánoční losování o obecní byty je například v Praze 10 tradicí už od roku 2003. Tam bývají podmínky pro zájemce věk do třiceti let, přihlásit se však mohli v minulosti i samoživitelé s dětmi. Každoročně se zde tímto způsobem rozdělí desítky bytů.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pomalá jízda některé řidiče rozčiluje. Na nepřiměřené reakce cílí nová kampaň

Ilustrační snímek
vydáno 19. září 2020  5:27

Nevyrazili jste na křižovatce na zelenou do půl sekundy? Šance, že na vás někdo zatroubí, je v Česku velká.  celý článek

STRÁŽCE STREAMU: Nedívej se. Neptej se. Neklikej. Seriál #martyisdead dostane pokračování

Seriál #martyisdead inspirovaný skutečnými případy kyberšikany získal hlavní... Strážce streamu
vydáno 18. září 2020  16:45

Český webový seriál #martyisdead, který v loňském roce uvedla tuzemská internetová televize Mall.tv, se dočká pokračování. Po kyberšikaně má být jeho...  celý článek

Přes dva měsíce komplikací. V úseku Pražského povstání a Vozovna Pankrác nepojedou tramvaje

Od neděle do dnešního dne probíhala výměna opotřebených kolejnic. Chuť...
vydáno 18. září 2020  13:28

Jak mnozí cestující poznali, při jízdě tramvají na trati mezi Vozovnou Pankrác a Pražského povstání to v posledních týdnech pěkně drnčelo. Své o tom vědí...  celý článek

VZPOMÍNKY NA PRAHU: 1,2,3, pražské tramvaje startují!

Zahájení provozu Vzpomínky na Prahu
vydáno 18. září 2020  11:00

Kdo z nás by nemiloval (a výjimečně i nenáviděl) Dopravní podnik hl. m. Prahy… Vězte však, že jeho předchůdce se jmenoval Elektrické podniky královského...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám