metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 8 °C

Úterý, 18. února 2020. Svátek má Gizela.
Pietní místo u vily Karla Gotta na pražské Bertramce. (6. října 2019)
Větší foto
Pietní místo u vily Karla Gotta na pražské Bertramce. (6. října 2019) | foto: Vítězslav Bureš, iDNES.cz

Loučení s Karlem Gottem, fotbal a festival. Metropoli čeká v pátek nával

9. října 2019  12:22 Marek Peška Metro.cz
Prahu čekají perné dny. Do města zamíří statisíce lidí. Město bude hlídat také britská policie.

V pátek od osmi hodin ráno začne poslední rozloučení s Karlem Gottem. Očekává se, že na Žofín přijede obrovské množství jeho fanoušků. Další davy zamíří také na festival videomappingu Signal. Každoročně tato akce přiláká do ulic a náměstí během tří dní kolem půl milionu lidí. Tématem letošního festivalu je oslava 30 let od pádu komunismu v Česku. Program bude ale připomínat nejpopulárnějšího českého zpěváka. 

„Paní Ivana Gottová a zástupci Signal Festivalu byli konfrontováni se situací, kdy se v pátek bude konat v Paláci Žofín veřejné rozloučení se zesnulým Karlem Gottem a na nedalekém Smetanově nábřeží má od 19 hodin večer probíhat část Signal Festivalu v podobě světelné instalace. Proto se dohodli, že se obě události uskuteční, a to se vzájemným porozuměním, respektem a úctou. Karel Gott by si žádné rušení kulturní události nepřál. Vzájemný respekt paní Ivany Gottové a Signal Festivalu je dobrým signálem pro návštěvníky obou událostí a může jít příkladem návštěvníkům obou událostí,“ uvedla v tiskové zprávě mluvčí festivalu Helena Novotná.

Během pátku bude ve střehu nejen česká policie a záchranka. Prahu bude hlídat také britská policie. V Edenu se uskuteční reprezentační zápas s Anglií. Češi budou hrát o postup na mistrovství Evropy. Do Prahy totiž přijede několik tisíc divokých anglických fanoušků. Ačkoli bylo v prodeji pro Angličany 3800 lístků, podle informací listu The Guardian míří do hlavního města z ostrovního státu na šest tisíc fanoušků. Někteří z nich jsou neblaze proslulí výtržnostmi. Upozornili na sebe například při loňském březnovém utkání v Amsterodamu nebo letos v červnu v Portu. Opilí fanoušci rozmlátili několik barů a hospod, rvali se s policií. Navíc Praha má pověst „města s levným alkoholem“. A právě proto bude v centru města, které už i tak zažívá krušné chvíle, pořádné horko. To bude s velkou pravděpodobností i po celou sobotní noc. 

S ohledem na smuteční obřad Karla Gotta a uzavírku nábřeží podél Slovanského ostrova Prahu čekají následující dopravní opatření:

  • Linka č. 17 bude v rozsahu 5 až 24 hod. vedena odklonem přes zastávky Staroměstská – Národní divadlo – Národní třída – Myslíkova – Jiráskovo náměstí
  • Provoz metra bude posílen na všech trasách v rozsahu 7 až 24 hod., nejvýrazněji na lince metra B. 
  • „Řidiče individuální dopravy důrazně žádáme, aby se v maximální míře vyhnuli oblasti Národního divadla a přilehlých mostů a nábřeží. DPP doporučuje využít žlutou linku B pražského metra s výstupem ve stanici Anděl. Na tramvajových linkách jedoucích k Národnímu divadlu (2, 9, 17, 18, 22 a 23) očekává DPP zpoždění a nepravidelnosti,“ vzkazuje dopravní podnik. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Když padne na semaforu žlutá, řidiči šlápnou na plyn

Ilustrační snímek
vydáno 18. února 2020  5:12

Na přechodech dochází ke střetům s chodci. Chystá se drastické zvýšení pokut.   celý článek

Fine dining bez rukaviček

Lukáš Hejlík
vydáno 17. února 2020  15:30

Za poslední roky vyzkoušel stovky hospod. Podle svých slov v nich projedl přes milion a půl korun. A vytvořil unikátní gastromapu, kterou má v mobilu více...  celý článek

Zdevastovaná panna po letech přitahuje lidi

Beuronská mozaika – prodej každé kostičky pomůže.
vydáno 17. února 2020  5:55

Přes prodej sklíček v mozaice nadšenci zachraňují nenápadnou stavbu.  celý článek

Devítky nesou štěstí, lidé na ně při svatbách dají. Ale dvojka je pro snoubence běžné číslo

Ilustrační snímek
vydáno 16. února 2020  6:09

Valentýnský svátek jako jedinečná příležitost ke sňatku? V den zamilovaných se Češi do chomoutu nehrnou. „Na Valentýna nemáme nahlášenou žádnou svatbu,“...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám