metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 11 °C

Pátek, 7. května 2021. Svátek má Stanislav.

Větší foto
Divadelní loď Tajemství | foto: Divadlo bratří Formanů

Loutky, tanec i klauni. Divadelní Odysea se uskuteční už září

  6:33
Zahraniční i české inscenace pohybového a loutkového divadla představí v polovině září festival Divadelní Odysea. Uskuteční se od 11. do 18. září na lodi Tajemství bratří Formanů na náplavce a ve Strašnickém divadle. Součástí Divadelní Odysey je i program pro děti a večer Esence tance věnovaný mladým českým performerům. Informovala o tom Šárka Pavelková za pořádající platformu ProFitArt, která se zaměřuje na tvorbu projektů současného tance a pohybového divadla.

„Týdenní přehlídka je příležitostí pozvat zajímavé zahraniční umělce a umělecké soubory a zároveň představit současné spolupracovníky a projekty naší produkční platformy,“ říká Šárka Pavelková. Během osmi dní budou k vidění taneční inscenace, pohybové i loutkové divadlo, klauniády či originální projekt založený zvláštní na projekci fotografií. Ruský divadelní režisér, herec a choreograf Maxim Didenko, bývalý člen souboru Děrevo, povede workshop s profesionálními tanečníky k plánované inscenaci s premiérou v roce 2016 zakončený prezentací work-in-progress.

První tři večery Odysey budou patřit tangu v podání tanečnice Patricie Poráková a rodilých Argentinců, po představení Quilombo mohou diváci zůstat v tančírně. Dva večery nabídnou oceňovaná německá díla. Představení Portraits in Motion prezentuje práci Volkera Gerlinga, který na svých pěších cestách pořizuje fotografie, z nichž pak vytváří alba ve formátu flipbooků, tedy bloků s obrázky, kdy rychlým otáčením jednotlivých listů vzniká primitivní animace. Poetické představení bude na lodi Tajemství 14. září.

Klauni i opravdová lahůdka

Následující večer pořadatelů zvou na „naprostou lahůdku v oblasti pohybového divadla“, představení Pandora 88. Vypráví o dvou mužích uvězněných v malém prostoru, kteří hledají cestu ven a narážejí přitom na vlastní hranice. Tvůrci a protagonisty Pandory 88 jsou Wolfgang Hoffman a Sven Till.

O program pro děti se o víkendu 12. a 13. září postarají klauni z českého tria Squadra Sua s groteskami o soudobých hrdinech - bojové jednotce a hasičích - Soldates a Bomberos. Celý program festivalu je na www.odysea.pro.

Komentáře

Hlavní zprávy

Chytrá řešení i přírodní materiál. To jsou netradiční domy v Česku

vydáno 7. května 2021  14:46

Paneláky a řadovky bývají ohrané. Nadšenci vymýšlejí jiný styl bydlení.  celý článek

Trnopuk nebo traven neuspěly, nakonec máme květen od Jungmanna

vydáno 7. května 2021  14:02

Snaha odlišit se od zbytku Evropy? Kdepak, šlo hlavně o projev purismu typického pro národní obrození.  celý článek

První Máj, kina čas! Jak se v Hollywoodu bojuje o nejlepší datum premiéry?

vydáno 7. května 2021  14:00

Víte, co mají společného první komiksoví Avengers s dvojkou Krotitelů duchů či první díl série Hvězdných válek: Epizoda IV – Nová naděje? Všechny tyhle...  celý článek

Speciální filmová rubrika Strážce streamu slaví rok

Strážce streamu
vydáno 7. května 2021  5:04

Před rokem, když nás první vlna pandemie ukovala u obrazovek doma, hádali jsme se, čím oživit web Metro.cz. Proto přišel Strážce streamu, který přináší...  celý článek

Vaše fotky z Prahy