metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / 2 °C

Pátek, 3. prosince 2021. Svátek má Svatoslav.

Větší foto
Některé knihy jsou schované na různých místech. | foto: Luxor.czMetro.cz

Lov knih. V ulicích měst jsou schované desítky titulů

  11:11
Knižní influencerka Lucie Zelinková rozjela literární projekt, v rámci kterého putují knižní novinky do rukou více či méně náhodných nálezců.

Inspirovala se aktivitami britské herečky a feministky Emmy Watsonové, která má vlastní knižní klub a jeho prostřednictvím šíří knihy konkrétního zaměření.

Poprvé náhodné čtenáře Zelinková potěšila 14. února. Místo Valentýna se rozhodla oslavit mezinárodní den darování knihy. Ve spolupráci s knihkupectvím Luxor schovávala díla jako například Hana od Aleny Mornštajnové nebo kultovní Hvězdy nám nepřály od Johna Greena.

„Sebrali jsme po redakcích desítku zajímavých a čtenářsky oblíbených titulů a vyrazili do centra Prahy, kde jsme je poschovávali – na Smíchově či na náplavce,“ popisuje Zelinková.

Příští místa a názvy titulů se další zájemci mohou dozvědět prostřednictvím sociální sítě Instagram. Tam je na oficiálním účtu knihkupectví Luxor vše poctivě zdokumentováno.

„Tisíce lidí se mohou podívat, kde knížka je. Mohou pro ni vyrazit buď oni, nebo si ji vezme náhodný kolemjdoucí. V knížce se vždy nachází vlepený vzkaz pro budoucího čtenáře,“ dodává Zelinková.

Projekt se zároveň šíří i mimo hlavní město a čtenáři se na lov mohli vydat například v Plzni. „Knihkupectví Luxor jsou vlastně po celé republice, takže se snažíme nebýt pragocentričtí a rozšířit ten trend i do dalších lokalit,“ slibuje Helena Frantová ze společnosti Euromedia, která knížky do této akce dodává.

Komentáře

Hlavní zprávy

Trénink boxu je makačka. Když na vás ale dohlíží Muhammad Ali, bát se nemusíte

vydáno 3. prosince 2021  6:00

Vezměte si rukavice a chránič na zuby a přijďte, dává mi do telefonu instrukce jeden ze zástupců pražské boxerny Delroy’s Gym. Naštěstí došlo k...  celý článek

Správný chlap již dávno nemá smrdět. Nová generace kosmetiky se balí do posekané trávy

vydáno 2. prosince 2021  16:05

Pojem udržitelná móda, takzvaná slow fashion, je stále častějším předmětem debat. Lidé se více zajímají o oblečení vyráběné z ekologičtějších materiálů. A...  celý článek

Čert nemá volno? Tak jděte bruslit!

vydáno 2. prosince 2021  12:10

Už to voní Vánocemi! Máme pro vás přehled svátečních akcí v metropoli.  celý článek

Pojistěte si duši. Pokud ale chcete peníze, pozor na drogy a taky alkohol

vydáno 2. prosince 2021  9:14

Kolik je doopravdy lidí, kteří změní profesi kvůli vyhoření? Psychickou únavu přizná jen zlomek z nich. Někteří změní profesi, aby se už nemuseli potýkat...  celý článek

Vaše fotky z Prahy