metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 18 °C

Pátek, 24. září 2021. Svátek má Jaromír.

Dalších 5 fotografií v galerii
Geocacheři uklízeli i místa kolem Vltavy v severní části Prahy. | foto: Archiv OŠMetro.cz

Lovci pokladů opět uklidí rejdiště bezdomovců v Libni

  7:37
Sto dvacet párů gumových rukavic, šest desítek dobrovolníků a touha po plusovém bodu. V sobotu dopoledne se v Libni sejde parta nadšenců s jediným úmyslem – uklidit černé skládky.

Přírodní památka Okrouhlík v Libni je vyhledávaným místem bezdomovců. „Před dvěma lety jsme park uklidili. Bohužel to dnes není už poznat. Proto jsme se rozhodli uspořádat zde úklid znovu,“ vysvětluje svou iniciativu Otto Šleger, organizátor úklidu.

Hledači pokladů, takzvaní geocacheři, Okrouhlík uklidí ve svém volném čase, jedinou odměnou jim bude bod na jejich hledačském účtu.

„Praha 8 dodá pytle na odpad a kontejner. Multikáru poskytne pro změnu místní hajný. Podobných akcí za sebou máme už osm,“ říká Šleger.

Akce se může zúčastnit každý, nejen vyznavači hry geocaching. „S sebou si vezměte oblečení do nepohody, a pokud to jde, tak reflexní vestu,“ dodává organizátor.

Místo, kde už se jedna keška (poklad) schovává, hodlají dobrovolníci uklidit v sobotu 28.března. Akce Okrouhlík volá mayday 2 začíná od 9 hodin u dětského hřiště.

Komentáře

Hlavní zprávy

Růst skautingu závisí i na dostatečné kapacitě oddílů

vydáno 24. září 2021  5:58

Tisíce kluků a holek míří do skautských oddílů, najít místo i sehnat klubovnu je těžké. Například podle skautů z obcí v okolí Prahy je na čekacích...  celý článek

Komerční sdělení

Česká reprezentace amerického fotbalu se připravuje na zápas proti Rusku

vydáno 23. září 2021

Český tým nastoupí proti Rusku v Ústí nad Labem k zápasu o konečné pořadí Mistrovství Evropy. Turnaj se měl původně dohrát loni, ale kvůli koronaviru byly...  celý článek

Komerční sdělení

Jít s ní do postele na prvním rande? Pokud ano a mějte po ruce eJoy®.

vydáno 23. září 2021

Téma sexu na prvním rande je předmětem mnoha diskusí a neexistuje jen jeden správný názor. Na druhou stranu by si tuto možnost měli preventivně připustit...  celý článek

Plzeňský výrobce Škoda představil první dokončený elektrobus Škoda E’City.

vydáno 22. září 2021  19:10

Vozidlo je již v základních barvách nového jednotného stylu Pražské integrované dopravy. Dopravní podnik (DPP) jich má objednáno celkem čtrnáct. První...  celý článek

Vaše fotky z Prahy