metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 23 °C

Neděle 28. května 2023. Svátek má Vilém

Lovci pokladů opět uklidí rejdiště bezdomovců v Libni

  7:37
Sto dvacet párů gumových rukavic, šest desítek dobrovolníků a touha po plusovém bodu. V sobotu dopoledne se v Libni sejde parta nadšenců s jediným úmyslem – uklidit černé skládky.
Geocacheři uklízeli i místa kolem Vltavy v severní části Prahy.

Geocacheři uklízeli i místa kolem Vltavy v severní části Prahy. | foto: Archiv OŠMetro.cz

Přírodní památka Okrouhlík v Libni je vyhledávaným místem bezdomovců. „Před dvěma lety jsme park uklidili. Bohužel to dnes není už poznat. Proto jsme se rozhodli uspořádat zde úklid znovu,“ vysvětluje svou iniciativu Otto Šleger, organizátor úklidu.

Hledači pokladů, takzvaní geocacheři, Okrouhlík uklidí ve svém volném čase, jedinou odměnou jim bude bod na jejich hledačském účtu.

„Praha 8 dodá pytle na odpad a kontejner. Multikáru poskytne pro změnu místní hajný. Podobných akcí za sebou máme už osm,“ říká Šleger.

Akce se může zúčastnit každý, nejen vyznavači hry geocaching. „S sebou si vezměte oblečení do nepohody, a pokud to jde, tak reflexní vestu,“ dodává organizátor.

Místo, kde už se jedna keška (poklad) schovává, hodlají dobrovolníci uklidit v sobotu 28.března. Akce Okrouhlík volá mayday 2 začíná od 9 hodin u dětského hřiště.

Autor: , Metro.cz

Hlavní zprávy

Koloběžkový běs. Kolik sil věnujeme tomu, abychom zdůvodnili, že něco nejde?

PRAHA? AHA!
vydáno 28. května 2023  11:21

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Štvanická lávka je skoro hotová, promenáda mezi Zahradním Městem a Vršovicemi je o krok blíž

vydáno 28. května 2023  8:30

Použijeme-li vhodnou terminologii, metropole při budování cyklistické infrastruktury šlápla do pedálů. V trendu nastoleném v minulých letech pokračuje...  celý článek

Dobrý pocit ve svém těle je důležitější než shozená kila, říká Andrea Voříšková

vydáno 27. května 2023  17:39

Influencerka @andy.fitfab je životní optimistka. Dobrou náladu šíří také v on-line světě, na Instagramu ji sleduje přes 40 tisíc uživatelů.  celý článek

Pes na dovolené není problém, připraví-li mu jeho páníček vhodné podmínky

vydáno 27. května 2023  9:27

Češi jsou národem chovatelů psů. Pro mnoho z nich představuje domácí mazlíček důležitou součást rodiny a absolvuje s nimi dovolenou a výlety.  celý článek