metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 6 °C

Sobota, 17. dubna 2021. Svátek má Rudolf.

Dalších 5 fotografií v galerii
Geocacheři uklízeli i místa kolem Vltavy v severní části Prahy. | foto: Archiv OŠMetro.cz

Lovci pokladů opět uklidí rejdiště bezdomovců v Libni

  7:37
Sto dvacet párů gumových rukavic, šest desítek dobrovolníků a touha po plusovém bodu. V sobotu dopoledne se v Libni sejde parta nadšenců s jediným úmyslem – uklidit černé skládky.

Přírodní památka Okrouhlík v Libni je vyhledávaným místem bezdomovců. „Před dvěma lety jsme park uklidili. Bohužel to dnes není už poznat. Proto jsme se rozhodli uspořádat zde úklid znovu,“ vysvětluje svou iniciativu Otto Šleger, organizátor úklidu.

Hledači pokladů, takzvaní geocacheři, Okrouhlík uklidí ve svém volném čase, jedinou odměnou jim bude bod na jejich hledačském účtu.

„Praha 8 dodá pytle na odpad a kontejner. Multikáru poskytne pro změnu místní hajný. Podobných akcí za sebou máme už osm,“ říká Šleger.

Akce se může zúčastnit každý, nejen vyznavači hry geocaching. „S sebou si vezměte oblečení do nepohody, a pokud to jde, tak reflexní vestu,“ dodává organizátor.

Místo, kde už se jedna keška (poklad) schovává, hodlají dobrovolníci uklidit v sobotu 28.března. Akce Okrouhlík volá mayday 2 začíná od 9 hodin u dětského hřiště.

Komentáře

Hlavní zprávy

STRÁŽCE STREAMU: Sázka na neznámého zabijáka se opět vyplatila. Minisérie Had je pecka

Strážce streamu
vydáno 16. dubna 2021  14:00

Jmenuje se Charles Sobhraj, ale jeho kumpáni mu říkávali Alain. Případně úplně jinak. Pokud jste o něm někdy četli, nebo slušeli, pravděpodobně se...  celý článek

Tam, kde si proslulí advokáti odírají blatníky

PRAHA? AHA!
vydáno 16. dubna 2021  11:24

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Radniční Instagramy: Trojka je lepší než jednička

vydáno 16. dubna 2021  5:13

Anketa Zlatý lajk ohodnotila radniční Instagramy. Čtenářům, kteří tolik neholdují sociálním sítím se předem omlouváme, tento článek totiž bude plný...  celý článek

Praha plánuje investovat do cyklodopravy stovky milionů korun

vydáno 15. dubna 2021  9:06

„Pražané si o to v podstatě řekli sami,“ uvedl včera na Facebooku Adam Scheinherr, náměstek primátora pro oblast dopravy, když komentoval stamilionové...  celý článek

Vaše fotky z Prahy