metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 0 °C

Čtvrtek, 27. ledna 2022. Svátek má Ingrid.

Dalších 5 fotografií v galerii
Geocacheři uklízeli i místa kolem Vltavy v severní části Prahy. | foto: Archiv OŠMetro.cz

Lovci pokladů opět uklidí rejdiště bezdomovců v Libni

  7:37
Sto dvacet párů gumových rukavic, šest desítek dobrovolníků a touha po plusovém bodu. V sobotu dopoledne se v Libni sejde parta nadšenců s jediným úmyslem – uklidit černé skládky.

Přírodní památka Okrouhlík v Libni je vyhledávaným místem bezdomovců. „Před dvěma lety jsme park uklidili. Bohužel to dnes není už poznat. Proto jsme se rozhodli uspořádat zde úklid znovu,“ vysvětluje svou iniciativu Otto Šleger, organizátor úklidu.

Hledači pokladů, takzvaní geocacheři, Okrouhlík uklidí ve svém volném čase, jedinou odměnou jim bude bod na jejich hledačském účtu.

„Praha 8 dodá pytle na odpad a kontejner. Multikáru poskytne pro změnu místní hajný. Podobných akcí za sebou máme už osm,“ říká Šleger.

Akce se může zúčastnit každý, nejen vyznavači hry geocaching. „S sebou si vezměte oblečení do nepohody, a pokud to jde, tak reflexní vestu,“ dodává organizátor.

Místo, kde už se jedna keška (poklad) schovává, hodlají dobrovolníci uklidit v sobotu 28.března. Akce Okrouhlík volá mayday 2 začíná od 9 hodin u dětského hřiště.

Komentáře

Hlavní zprávy

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Kvůli nové lávce do Karlína si dávají tramvaje v Holešovicích přednost

vydáno 27. ledna 2022  5:49

Na Bubenském nábřeží zbyla kvůli výstavbě pouze jediná kolej. Pro Pražany je to atrakce.  celý článek

Rozviklané nohy i politý stůl. V re-use centru Z pokoje do pokoje dělají z odpadu retro poklady

vydáno 26. ledna 2022  15:40

Z ostravských sběrných dvorů putují do re-use centra nejen nábytek, ale i nádobí, hračky, nářadí, kočárky nebo třeba lyže. OZO Ostrava může být pro Prahu...  celý článek

Inflace je brutální jako čas. Nikam se před ní neschováte

vydáno 26. ledna 2022  6:01

Ceny letí nahoru, hodnota peněz dolů. Ekonomové jsou v odhadech opatrní. Jak jejich výpočty odrážejí skutečnost?   celý článek

Vaše fotky z Prahy