metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 8 °C

Středa 29. března 2023. Svátek má Taťána

Další 3 fotografie v galerii
Ludgeřovická patnáctka odstartuje běžeckou sezónu na Opavsku | foto: Tipsport - sportuj s námi

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ludgeřovická patnáctka odstartuje běžeckou sezónu na Opavsku

Komerční sdělení „Start běžecké sezóny? Jedině v Ludgeřovicích!“ Takové je motto organizátorů Ludgeřovické patnáctky, jejíž čtrnáctý ročník se chystá na sobotu 4. března. Kromě hlavního běhu na patnáctikilometrové trati se budou moci vyznavači aktivního pohybu zapojit i na trati tříkilometrové, případně závod absolvovat coby chodci.

Akce se v tomto roce stala také součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

Ludgeřovická patnáctka odstartuje běžeckou sezónu na Opavsku

„Ještě před sametovou revolucí se v Ludgeřovicích běhala dvacítka, ale pak tato tradice zanikla. Až se na ni rozhodl v roce 2010 navázat Lubomír Bardaševský a uspořádal první ročník Ludgeřovické patnáctky. Od té doby nám každoročně přibývají zájemci, letos očekáváme více než 250 běžců. Zkrátka fungujeme pro účastníky od útlého mládí po aktivní stáří,“ vysvětlil David Bíbrlík z pořádajícího Běžeckého klubu Ludgeřovice.

Běžci se v sobotu budou od rána scházet na hřišti TJ Ludgeřovice. Jako první se do okolí pětitisícové obce vydají v 9 hodin chodci. V 10 hodin odstartuje samotná Ludgeřovická patnáctka, v 10,05 hodin je na programu závod na 3 kilometry a konečně v 10,10 hodin čekají doprovodné dětské běhy. Trať hlavního závodu bude vyznačena oranžovými šipkami a v lese fáborky. Vede z devadesáti procent po asfaltu a je rovinatého rázu, přičemž celkové převýšení činí 140 metrů. Mezi známá jména na trati budou patřit Radek Chrobák a Petra Ševčíková, v areálu startu a cíle běžci potkají i Tomáše Čtveráka.

Ludgeřovická patnáctka odstartuje běžeckou sezónu na Opavsku

„Pro prvních 240 běžců v cíli máme památeční medaile, dále budeme vyhlašovat osm kategorií v hlavním závodě a po třech nejlepších mužích a ženách také chodeckém klání a běhu na 3 kilometry. Cenami budou poukázky na nákup sportovního vybavení, kdy vítěz získá 2000 Kč, druhý 1000 Kč a třetí 500 Kč. K tomu navíc budeme losovat moc pěkně obsazenou tombolu, kde bude třeba také startovné na některé nadcházející závody jako třeba na Olomoucký maraton,“ uvedl David Bíbrlík.

Hlavní zprávy

Jak se chovat k čerstvé mamince? Šestinedělí je pořád ještě velké tabu

vydáno 29. března 2023  18:10

Péči porodní asistentky si ženy musí platit samy.  celý článek

Sportovní turistika přináší skrytě miliardy do pokladen. Největším magnetem je Praha

vydáno 29. března 2023  13:30

Nehlučí v ulicích do ranních hodin a skryté kouty nejsou cítit jejich zvratky. Existuje druh návštěvníků, který Česku slušně vydělává.   celý článek

Putin je hráč pokeru, který prohrál a nemá co ztratit, říká fotoreportér Dárvík Máca

vydáno 29. března 2023  11:00

Válka na Ukrajině se propadá do bahna a krve. Deníku Metro je ctí, že již od samého začátku konfliktu spolupracuje s Vojtěchem Dárvíkem Mácou,...  celý článek

Chytří holubi z ulic. Poznají sami sebe v zrcadle, nebojí se ani umělého dravce

vydáno 29. března 2023  4:05

Podle odborníků panuje kolem holubů řada mýtů. Věděli jste ale, že holubi jsou velmi inteligentní. Dokáží trénovat kognitivní dovednosti a dokonce...  celý článek