metro.cz

Počasí v Praze

-5 °C / 7 °C

Neděle, 24. února 2019. Svátek má Matěj.
Alena Krásná, vedouci Linky seniorů
Alena Krásná, vedouci Linky seniorů | foto: ELPIDAMetro.cz

Luftování ve skříních pomůže seniorům, zpěvačky zapějí ohroženým dětem

27. listopadu 2013  9:00 Jan David Metro.cz
Blížící se Vánoce spouštějí tradičně benefiční akce pomáhající lidem. Jednou z nich je bazar, kde může pomoci každý darováním nebo koupí.

Další tipy

Akce, které pomáhají

  • Oblečení pro bezdomovce:
    Lidé mohou darovat bezdomovcům své starší oblečení. Veřejnou sbírku na první polovinu prosince vyhlásilo Centrum sociálních služeb Praha. Především zimní ošacení mohou lidé nosit do sídla organizace v Chelčického ulici.
  • Peníze pro ohrožené děti: Divadlo Broadway dnes večer hostí benefiční koncert s názvem Mr. Muzikál, tvářemi a hlasy jsou Petra Janů a Leona Machálková. Akce má za cíl podpořit projekt Klokánek Fondu ohrožených dětí.
  • Aukce na očkování: Téměř třicet autorských panenek od známých osobností se dnes večer draží na aukci, kterou pořádá český UNICEF. Peníze poslouží na očkování dětí v rozvojových zemích.

Máte doma cokoliv, co už nepotřebujete, ale jiným ještě poslouží? Oblečení, šperky, knihy, umění... Mikulášské luftování skříní je dobročinný bazar, který vám příští víkend pomůže zbavit se věcí smysluplně. Všechny peníze z jejich prodeje, který se letos opět uskuteční v Literární kavárně na Karlově náměstí, pomůžou telefonické Lince seniorů společnosti Elpida.

"Linka se letos dostala do obtížné finanční situace. Hrozí, že služba, která ročně pomůže třiceti tisícům seniorů, bude muset omezit provoz nebo skončit," uvedl ředitel Jiří Hrabě. O podpoře akce se dozvíte na www.luftovani.cz, bazar se pak koná 7. a 8. prosince. Akce dobrovolníků navíc získala grant nadace Divoké husy, která zdvojnásobí výtěžek až do výše 60 tisíc.

Pomoc pro 150 tisíc lidí

Linka seniorů 800 200 007 je bezplatná anonymní telefonická služba pro seniory, osoby o seniory pečující a osoby v krizi. Je dostupná každý všední den a během vánočních svátků, a to již jedenáctým rokem. Volajícím nabízí důvěrný prostor ke sdílení, průvodce náročnou životní situací a nabídku smysluplných kontaktů na další služby a instituce.

"Ještě že existujete, to bych neměl už nikoho! Hovor s vámi mi dal znovu naději, změnil mi život," říkají senioři, kteří se na Linku obracejí. V prvních deseti let existence jich sem zavolalo více než 150 tisíc.

Společně z kruhu samoty

"Mnoho lidí na linku volá už jen pro ten prostý fakt, že je někdo ochoten je vyslechnout a sdílet s nimi jejich pocity. Nikdo jiný je totiž neposlouchá, nikdo jiný nemá čas nebo chuť je vyslechnout, sdílet, pomoci. Na lince mohou o všem mluvit beze strachu. Jsou vždy respektováni a se zájmem jim naslouchají lidé s dlouholetými odbornými zkušenostmi. Společně pak hledají cestu z bludného kruhu samoty a jiných těžkých krizových situací,“ uvedla Alena Krásná, vedoucí Linky seniorů.

Linka seniorů

Má číslo 800 200 007

  • Linku provozuje obecně prospěšná společnost Elpida, která již od roku 2002 pomáhá seniorům stát se samozřejmou, sebevědomou a respektovanou součástí společnosti.

Komentáře

Hlavní zprávy

Schindler tu zachraňoval Židy, nyní zde vzniká muzeum

V areálu bývalé textilní továrny v Brněnci se bude v novém muzeu promítat také...
vydáno 23. února 2019  14:05

Zanedbaný areál, kde dříve stála továrna na textil, obnovuje potomek rodiny Löw-Beerů.  celý článek

Pod Hradištěm voní Itálie. Kousek od Litoměřic funguje první česká pršuterie

Vlastimil Chovaneček mladší (vlevo) a jeho bratr Tomáš.
vydáno 22. února 2019  17:39

„Naší inspirací je italská cesta. Cesta slunce, vína, dobrého jídla a rodiny,“ říká Vlastimil Chovaneček mladší a rozhlíží se po Českém středohoří. Tady,...  celý článek

Starosto, přijeďte! Jsou čtyři ráno a kokrhá mi tady kohout

Volání v tramvaji (ilustrační foto)
vydáno 22. února 2019  15:12

Aby k nim měli občané blíž, zveřejňuje většina starostek a starostů malých obcí i menších měst číslo svých mobilních telefonů. Pro případ urgentních...  celý článek

Na kostel je přilepen stánek. Podle památkářů je konstrukce v pořádku

Stánky zde byly už v minulosti.
vydáno 22. února 2019  10:54

„Na toto jsem narazila v Týnské ulici. Na jednu z nejpůsobivějších památek Prahy, kostel Matky Boží před Týnem, je nalepen prodejní stánek, který čeká na...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám