metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 1 °C

Pátek 2. prosince 2022. Svátek má Blanka
Lupič s mačetou při přepadení herny v ulici Antala Staška v Praze 4. | foto: PČRMetro.cz

Lupič s mačetou v ruce přepadl brzy ráno barmanku v krčské herně

  14:41
Maskovaný lupič si z herny v Krči odnesl několik tisíc korun. Musel si přivstat, protože obsluhu herny přepadl v půl páté ráno.

Jen něco málo přes dvě minuty se zdržel v herně v ulici Antala Staška v Praze 4 maskovaný muž, který tam přišel v pondělí 2. února v půl páté ráno loupit. Rychlým krokem, skoro během se od vstupních dveří dostal k barovému pultu a po malé chvíli vytáhl na barmanku mačetu.

Barmanku naštěstí zranil jen na prstu ruky

„Potom chtěl peníze, které mu přes předchozí odpor a z obavy o svůj život barmanka vydala. Pachatel pak z místa i s několika tisíci korunami utekl směrem k ulici Zelený pruh. Při přepadení žena utrpěla naštěstí jen povrchové řezné zranění na ukazováku levé ruky,“ uvedl tiskový mluvčí pražské policie Jan Daněk.
Ještě předtím než s penězi odešel, prohledával prostor kolem baru a pod pultem, zřejmě ve snaze najít další peníze.
Kriminalisté mají k dispozici kamerový záznam z herny, a tak pátrají po muži vysokém přibližně 190 centimetrů, který měl vrásky pod očima. Na hlavě měl šedou kuklu, proto mu nebylo mu vidět do obličeje. Na sobě měl zimní omšelou bundu béžovo zelené barvy s kapucí, kterou měl také na hlavě. Mluvil plynule česky bez vad řeči. Jakékoliv poznatky k případu mohou občané volat na tísňovou linku 158.
Kriminalisté případ vyšetřují jako trestný čin loupež, za což v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Komentáře

Hlavní zprávy

Cílem není vysmívat se kartářkám. Analýzu parapsychologie nečekejte, říká Tereza Hofová

vydáno 1. prosince 2022  15:00

Říkají o ní, že se s lehkostí pohybuje mezi komerční i nezávislou scénou, filmem a divadlem, Prahou a Reykjavíkem. Tereza Hofová si v novém snímku...  celý článek

Jaké jsou časté triky kybernetických útočníků? Velký nátlak a časová tíseň

vydáno 1. prosince 2022  8:20

Počet on-line útoků stále roste. Několika účinnými kroky si můžete ochránit peníze.  celý článek

Změny v topení? Mnozí se vracejí ke dřevu a uhlí, evidují to také naše vlastní nosy

vydáno 1. prosince 2022  6:52

Proti blankytnému nebi se rýsuje úzký proužek dýmu z komína. Podobný obrázek vidíme stále častěji. A také to cítíme.  celý článek

Nefunguje vám čip v Lítačce? Revizorovi se neospravedlníte, ale pokutu vám vrátí

vydáno 30. listopadu 2022  18:15

Platný doklad o zakoupení příslušného kuponu vás před pokutou nezachrání. Na každý pád zaplatíte nejméně 50 korun.  celý článek