metro.cz

Počasí v Praze

-6 °C / 0 °C

Úterý, 22. ledna 2019. Svátek má Slavomír.

Lupiči v Praze ukradli hodinky za téměř dva miliony korun

9. ledna 2013  14:33 ČTK
Dva muži vyloupili v pondělí 7. ledna před polednem klenotnictví na pražském Staroměstském náměstí. Vzali luxusní hodinky za téměř dva miliony korun. Informovala o tom tisková mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová.

Jak vypadají

  • První z údajných lupičů je asi 175 centimetrů vysoký, statnější postavy, má hnědé nakrátko střižené vlasy a výrazně prosvětlené místo ve vlasech u temene hlavy. Na sobě měl tmavý oblek, kravatu a tmavou bundu.
  • Druhý podezřelý muž je vysoký zhruba 170 centimetrů, má štíhlou postavu a tmavě hnědé vlasy. Na sobě měl černou koženou bundu, modré kalhoty a modrou mikinu.

Oba lupiči přišli do prodejny a hned se zajímali o koupi luxusních hodinek, mluvili rusky. Některé si od prodavače nechali ukázat a pak jeden z nich vešel do zadní místnosti, která je určena pouze pro personál a kde byl další zaměstnanec. Podle policie kontroloval, jestli je v prodejně ještě někdo další. Oba si pak dál prohlíželi hodinky, pak jeden z nich vytáhl nůž, dal ho prodavači na krk a odtáhl ho do zadní místnosti. Tam lupiči oba zaměstnance zbili a připoutali k židli, ze stolu a z vitríny vzali hodinky a z klenotnictví odešli.

Policie nyní prosí svědky, kteří by některého z mužů poznali nebo viděli, jestli nastupují do auta nebo kam odcházejí, aby ihned volali linku 158. Oba prý mohou být ubytováni v některém z hotelů nebo penzionů v Praze a okolí, poznat by je tedy mohl některý ze zaměstnanců.

Komentáře

Hlavní zprávy

Proměnu průduchu na droida R2D2 z Hvězdných válek mapuje nový dokument

Filip Brouk a jeho R2D2 na Folimance.
vydáno 22. ledna 2019  6:52

Když se před rokem a půl prakticky přes noc přeměnila betonová větrací šachta v parku Folimanka na třímetrový model robota z filmové série Star Wars,...  celý článek

Sloupek Mardoši: Zvonky dveří

Mardoša, člen skupiny Tata Bojs
vydáno 21. ledna 2019  10:15

V našich představách nám spílali z oken, házeli věci, smáli se, zuřili, píše Mardoša pro deník Metro ve svém sloupku.  celý článek

Dalo se úniku plynu z rolby předejít?

Hasiči a záchranáři zasahovali na zimním stadionu v pražských Holešovicích, kde...
vydáno 21. ledna 2019  5:56

Únik oxidu uhelnatého z rolby holešovického stadionu se stále vyšetřuje. Led tu už žehlí náhradnice na elektřinu.  celý článek

Dřív měli singles na 2+kk, teď uškudlí sotva na garsonku

Bydlení (ilustrační foto)
vydáno 20. ledna 2019  12:20

Většina Čechů chce bydlet ve vlastním. Problémem je, že jenom někdo na to má.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám