metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 18 °C

Středa, 29. září 2021. Svátek má Michal.
fizkes | foto: Shutterstock.com

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Má cenu psát motivační dopis?

Komerční sdělení Krátká odpověď zní ANO. V době digitálního náboru je to poměrně důležitý krok. Přesto mnozí uchazeči o zaměstnání tento krok přeskakují a považují jej za zbytečný, když mají bezvadně připravený životopis. I tak má motivační dopis smysl.

Představuje váš úvod do společnosti a příležitost, jak udělat na budoucího zaměstnavatele první dojem. Využijte toho. Patrně si kladete otázku, jak napsat motivační dopis. Vaše slova by měla udělat více, než jen přepsat důležité detaily z vašeho životopisu.

Jak napsat motivační dopis

  • Upozorněte na konkrétní zkušenosti a dovednosti, které z vás činí ideálního kandidáta.
  • Uveďte také další relevantní dovednosti, které váš životopis nemusí ilustrovat.
  • Vysvětlete, proč se ucházíte právě o tuto práci/pozici.
  • Ukažte, že jste provedli průzkum společnosti, jejího poslání a klíčového vedení (zkrátka, že jste si zjistili informace o společnosti, kde se o práci ucházíte).

Ačkoli člověk tak nějak intuitivně a podle zjištěných informací ví, jak by měl motivační dopis vypadat, není snadné jej napsat, dokud neuvidíte nějaký vzor. Zde se můžete podívat a inspirovat, jak takový dopis napsat.

Buďte struční, buďte hrdí na své předešlé úspěchy, využijte klíčových slov a samozřejmě proveďte korekturu svého motivačního dopisu.

Častá chyba motivačního dopisu

Psát o tom, jak skvělá by byla pozice pro vás a váš životopis. Upřímně řečeno, náboroví manažeři jsou si toho dobře vědomi. To, co opravdu chtějí vědět, je to, co přinesete za bonusy pro danou pozici/práci právě vy. Zdůrazněte tedy své schopnosti a zkušenosti, které z vás činí toho správného člověka pro danou pozici.

Ačkoli víte, že máte potenciál danou práci vykonávat, ale vaše předchozí zkušenosti vás přímo neprodají jako dokonalého člověka pro danou práci, zkuste se místo toho soustředit na své další přednosti.

Příklad: Jsem nadšený, že mohu převést své zkušenosti z (toho, co jsem v minulosti dělal) na pozici, která je (toho, co doufáte, že budete dělat příště). A takových příkladů a vzorů najdete více. Bezplatné šablony motivačních dopisů vám mohou otevřít cestu nečekaných možností.

Hlavní zprávy

Požitek ze skateboardingu je nádherná věc, říká trenér Martin Hořák

vydáno 28. září 2021  17:54

Jednatřicetiletý trenér skateboardingu Martin Hořák má na ruce vytetovaný nápis Skate is My Life. Tomuto sportu se věnuje už dvaadvacet let i jako aktivní...  celý článek

Opravdu nám scházejí všechny stavby, které jsme bourali? A ještě zbouráme?

PRAHA? AHA!
vydáno 28. září 2021  16:05

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Český unikát. Podívejte se přímo do kladenských věžáků

vydáno 27. září 2021  5:06

Přijeďte na vlastní kůži zažít, že Kladno není jen kolébkou hokejových nadějí, ale nabízí mnohem víc.  celý článek

Autobusoví šotoušové měli svátek. V Letňanech se konala přehlídka

vydáno 27. září 2021  4:47

Čtvrtý ročník Autobusového dne PID potěšil v sobotu v Praze všechny milovníky veřejné dopravy. Na autobusovém terminálu u stanice metra Letňany se konala...  celý článek

Vaše fotky z Prahy