metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 22 °C

Středa 18. května 2022. Svátek má Nataša
Parkování (ilustrační foto) | foto: praha.eu

Magistrát chystá parkovací zóny. Začnou fungovat na konci prázdnin

  13:20
Praha je blíž k velkému rozšíření parkovacích zón. Jejich zkušební provoz by měl začít letos na přelomu srpna a září. Pražský magistrát včera rozhodl o vypsání dvou výběrových řízení a bude hledat firmy, které v Praze zavedou nový systém zón placeného stání.

Původní systém parkovacích zón zatím bude fungovat ve stávajícím režimu. "V prvním z výběrových řízení bude Praha hledat dodavatele informačního systému, v tom druhém pak správce zón placeného stání," potvrdil ČTK náměstek primátora Jiří Nouza.  Pilotní program chce město spustit na území Prahy 4, 5, 6 nebo 8. Kolik bude zavedení nových zón stát, není jasné. Cena vzejde ze zmíněných výběrových řízení. 

V novém systému Praha rozdělí zóny na menší a lidé si budou moci vybrat, zda si koupí parkovací karty pro celou městskou část, nebo levnější jen do okolí svého bydliště. Některé modré zóny se změní na smíšené, v nichž mohou zaparkovat i přespolní řidiči. Nyní v modrých zónách mohou zastavit pouze rezidenti či ostatní držitelé parkovacích karet.

První parkovací zóny se objevily v roce 1996. V současné době platí zóny pouze v Praze 1, 2, 3, 7 a části Prahy 16. Nově by měly být pravděpodobně v oblasti uvnitř Městského okruhu, ale území ještě přesně vymezeno není. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Takhle bude vypadat Vltavská filharmonie. Vznikne díky Dánům

vydáno 17. května 2022  19:33

Praha zná vítěze mezinárodní architektonické soutěže na podobu Vltavské filharmonie, je jím tým dánského studia Bjarke Ingels Group (BIG) v čele s Bjarkem...  celý článek

Plácáme se po ramenou, ale jsme špičkoví škůdci přírody

vydáno 17. května 2022  5:42

Česko patří k pěti nejhorším státům v ochraně přírody v EU. I když v přepočtu na ni dáváme víc peněz, než je unijní průměr.  celý článek

První den oprav na Barranďáku? Auta stála jen na Strakonické

vydáno 16. května 2022  15:30

Ostře sledovaná oprava Barrandovského mostu započala. Na očekávaný dopravní kolaps nedošlo.  celý článek

Na svou exkluzivní trať z Královky na Zvonařku se vrací nostalgická linka číslo 23

vydáno 16. května 2022  12:20

Nostalgická linka jezdí po stejné trase jako před přerušením provozu v březnu 2020.  celý článek