metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 16 °C

Neděle, 19. září 2021. Svátek má Zita.
Parkování (ilustrační foto) | foto: praha.eu

Magistrát chystá parkovací zóny. Začnou fungovat na konci prázdnin

  13:20
Praha je blíž k velkému rozšíření parkovacích zón. Jejich zkušební provoz by měl začít letos na přelomu srpna a září. Pražský magistrát včera rozhodl o vypsání dvou výběrových řízení a bude hledat firmy, které v Praze zavedou nový systém zón placeného stání.

Původní systém parkovacích zón zatím bude fungovat ve stávajícím režimu. "V prvním z výběrových řízení bude Praha hledat dodavatele informačního systému, v tom druhém pak správce zón placeného stání," potvrdil ČTK náměstek primátora Jiří Nouza.  Pilotní program chce město spustit na území Prahy 4, 5, 6 nebo 8. Kolik bude zavedení nových zón stát, není jasné. Cena vzejde ze zmíněných výběrových řízení. 

V novém systému Praha rozdělí zóny na menší a lidé si budou moci vybrat, zda si koupí parkovací karty pro celou městskou část, nebo levnější jen do okolí svého bydliště. Některé modré zóny se změní na smíšené, v nichž mohou zaparkovat i přespolní řidiči. Nyní v modrých zónách mohou zastavit pouze rezidenti či ostatní držitelé parkovacích karet.

První parkovací zóny se objevily v roce 1996. V současné době platí zóny pouze v Praze 1, 2, 3, 7 a části Prahy 16. Nově by měly být pravděpodobně v oblasti uvnitř Městského okruhu, ale území ještě přesně vymezeno není. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Od Žižky k Tachovu. Váha nepřežila stavbu tunelu

vydáno 19. září 2021  5:55

Náměstí s váhou a tunelem – nová výstava nejen pro milovníky žižkovské historie.  celý článek

Politická kampaň je plná lží a „zákroků na penaltu“

vydáno 17. září 2021  14:34

Tématem voleb jsou Andrej Babiš, covid a migrace.  celý článek

Tipy na víkend. Potkat můžete své sousedy nebo vstoupit pod zem

vydáno 17. září 2021  10:57

Deník Metro přináší další tipy na akce, které můžete o víkendu navštívit. Kde strávit čas? Například v českých městech a obcích se už ode dneška koná akce...  celý článek

Hlavu vzhůru! Zamávejte největší vzducholodi světa

vydáno 17. září 2021  8:11

Česko křižuje chlouba hraběte Zeppelina. Sledujte let on-line.  celý článek

Vaše fotky z Prahy