metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 13 °C

Středa 28. září 2022. Den české státnosti
Budova magistrátu na Mariánském náměstí (ilustrační foto) | foto: praha.eu

Magistrát je v rukou žen, jeho ředitelkou se stala právnička Děvěrová

  17:25
Po dlouholeté vládě primátorů a ředitelů magistrátu, zaznamenala Praha po zvolení Ardiany Krnáčové i výměnu na postu ředitele úřadu. Na začátku měsíce ministerstvo vnitra potvrdilo do funkce Martinu Děvěrovou.

Novou ředitelkou pražského magistrátu je sedmačtyřicetiletá právnička Martina Děvěrová. V uplynulých týdnech byla pověřena řízením magistrátu, funkce ředitelky se ujala začátkem února.

„Její jmenování již schválilo ministerstvo vnitra, a začala tak úřadovat,“ řekla dnes primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Magistrát neměl ředitele od ledna loňského roku, kdy z funkce odešel Martin Trnka.

Děvěrová byla dosud z titulu funkce zástupkyně ředitele pověřena řízením magistrátu. Ve vedení úřadu se zhruba dvěma tisíci zaměstnanci před několika týdny po nástupu vládnoucí koalice nahradila zástupce ředitele Radovana Košťála, který byl pověřen řízením magistrátu po Trnkově odvolání.

Na magistrátu před lety zastávala rovněž funkci ředitelky kanceláře primátora a v minulosti pak mimo jiné působila i na ministerstvu vnitra.

Před koncem funkčního období TOP 09 vypsala výběrové řízení na ředitele a sedm šéfů odborů s tím, že výběr bude na nové radě města. Krnáčová všechna výběrová řízení zrušila a nechala vypsat nová.

Kvůli Košťálově pověření řízením úřadu se před říjnovými volbami snesla kritika na tehdy vládnoucí TOP 09. Opoziční ODS tvrdila, že Košťálova rozhodnutí jsou neplatná. TOP 09 to odmítla.

Dlouholetý ředitel Trnka se funkce vzdal několik dní poté, co tehdejší primátor Tomáš Hudeček (dříve TOP 09) oznámil, že ho chce odvolat. Podle Hudečka pochybil, když podepsal zakázku za půl miliardy korun. Trnka, který na magistrátu působil bezmála dvacet let, svůj odchod zdůvodnil nedůvěrou primátora a opotřebením.

Komentáře

Hlavní zprávy

Veganské hamburgery jsou v Česku stále dražší než ty z masa. Přesto jejich obliba roste

vydáno 28. září 2022  17:09

Planetu lze chránit různými způsoby. Prodejci nebalených potravin a dalšího zboží si lámou hlavu. Obraty jim klesají. Počet lidí, kteří spotřebovávají...  celý článek

Bylinkám hodně věřím. Jsou zázračné, říká zahrádkářka. Na Bílé Hoře pěstuje i „maggi“

vydáno 28. září 2022  6:28

O zahrádkářích platí, že se „rejpou“ v zemi a zásobují příbuzenstvo čerstvou zeleninou a ovocem. Narazíte však i na nadšence, kteří svou vášeň povýšili....  celý článek

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek