metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 17 °C

Úterý, 19. října 2021. Svátek má Michaela.
Magistrátní web (ilustrační foto) | foto: Praha.eu

Magistrátní web se znovu rozjede. Praha prodloužuje smlouvu se správcem portálu

  14:53
Pražští radní kvůli několikadennímu výpadku portálu praha.eu a magistrátního intranetu schválili prodloužení smlouvy s nynějším správcem, firmou Corpus Solutions. Za tři měsíce jí zaplatí 1,8 milionu korun. Do té doby by město mělo vybrat nového dodavatele v řádné soutěži.

Správa portálu a intranetu nebyla zajištěna od října loňského roku a vykazovala chyby. Práci IT odborníků do určité míry nahrazovali magistrátní úředníci, funkčnost webu a dostupnost informací pro uživatele byla ale stále více omezena, píše se v materiálu pro radu. Portál, kde magistrát zveřejňuje veškeré informace týkající se chodu úřadu, včetně smluv a údajů z úřední desky, usnesení radních a zastupitelstva, nakonec před několika dny zkolaboval. Podle opozice nefunguje ani intranet sloužící pro interní komunikaci úřadu.

Opozice chce radního pro IT

Nefunkčnost portálu nemusí podle opoziční TOP 09 znamenat jen neschopnost efektivně spravovat elektronické informace pro občany, ale může být předzvěstí vážných bezpečnostních potíží. „Při neexistenci radního pro informatiku a vážných reorganizačních zásazích do fungování krizového řízení města, může každý takovýto problém znamenat daleko vážnější bezpečnostní hrozby,“ uvedl dnes předseda zastupitelského klubu TOP 09 Václav Novotný.

Opozice na čtvrtečním zastupitelstvu znovu kritizovala koalici kvůli tomu, že zastupitelstvo nemá výbor pro IT, a že není obsazen post radního pro IT. Stranám vadí, že problémy kolem opencard a dalších kauz řeší primátorka Adriana Krnáčová (za ANO) spolu s opozičním klubem Pirátů. „To, že Adriana Krnáčová tuto oblast nezvládá, už dnes ví každý občan, který od včerejška zadal do internetového prohlížeče www.praha.eu,“ doplnil Novotný.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na schovávanou si značky hrají v Michli, Záběhlicích i Modřanech

vydáno 19. října 2021  5:00

Na zelení pokryté zákazy je třeba upozornit včas. Čtenáři deníku Metro v tomto směru nelení.   celý článek

Komerční sdělení

Caravaning Brno bude největší oborovou přehlídkou po dvou letech

vydáno 19. října 2021

Cestování karavany a obytnými vozy láká pořád víc Čechů. Přijďte si vybrat z nejširší tuzemské nabídky od 21. do 24. října na brněnské výstaviště.  celý článek

Plevel z Břevnovských sadů vymycují dobrovolníci zdarma

vydáno 18. října 2021  14:57,  aktualizováno  15:42

Aby ovocné stromky starých odrůd dobře prospívaly, je třeba jim věnovat celoroční péči.   celý článek

V MHD přibývá lidí bez respirátorů. Na podzim je větší riziko přenosu virů, varuje epidemiolog

vydáno 18. října 2021  5:35,  aktualizováno  15:28

Kýchání a kašlání se ozývá stále častěji. Kde jsou strážníci, ptá se čtenář. Tím, jak se zhoršuje celková covidová situace, to není mnoha lidem jedno.  celý článek

Vaše fotky z Prahy