metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / 0 °C

Úterý 7. února 2023. Svátek má Veronika

Větší foto
Miloš Haken - ředitel firmy Hilding Anders Česká republika, a. s. | foto: Archiv

Mají tvrdé matrace pro Čechy i postel se skleněnými nožičkami

  5:29
Vyrábějí matrace, postele a další doplňky pro zdravý spánek ve svém závodě v Krkonoších, kde mají i testovací centrum. Jejich značka Tropico je na trhu 20 let a o její cestě mezi špičku v oboru hovořil pro Metro obchodní ředitel firmy Miloš Haken.

Co vás vedlo k založení společnosti Tropico?
Zakladatelé pracovali v nábytkářském průmyslu. Při kontaktech s obchodními partnery se setkávali s problémem, že na trhu chyběl dodavatel kvalitních matrací. Padlo tedy rozhodnutí zahájit vlastní výrobu českých matrací a v roce 2000 tak vznikla společnost Tropico Plus CZ.

Čím jste se podle vás dostali až na špičku v oboru?
Hlavní prioritou pro nás vždy byla vysoká kvalita výrobků a zákaznického servisu. Propojili jsme českou řemeslnou výrobu a osvědčené zahraniční materiály. Neustále sledujeme moderní trendy v oblasti zdravého spánku, děláme si vlastní testování a vývoj. Jsme autory několika patentovaných řešení konstrukcí matrací. Snažíme se také naše výrobky srozumitelně představovat našim obchodním partnerům i zákazníkům. Tento přístup nám v roce 2006 přinesl třicetiprocentní podíl na českém trhu a následně oslovení celosvětově významným výrobcem matrací a postelí Hilding Anders. V roce 2007 došlo k akvizici a stali jsem se již pod novým názvem Hilding Anders Česká republika, a. s., součástí tohoto holdingu.

Máte k výročí připraveny akce pro zákazníky nebo speciality?
Letos jsme představili ucelenou kolekci matrací a doplňků Tropico. Sortiment je zákazníkům přehledně představen v jednotlivých sekcích dle použitých materiálů, účelu a podobně. Ať už se jedná o novou generaci matrací Tropico reprezentovanou řadou Swislab s použitím moderních hybridních a studených pěn, nebo o řadu Klasika, kde najdete osvědčené matrace, jejichž konstrukce se lety zásadně nezměnila nebo byla nově vyvinuta za využití našich zkušeností na trhu.

I když patříte pod mezinárodní holding, zachováváte výrobu v domácím prostředí. Nechává vám Hilding Anders volnou ruku?
Každý trh je velice specifický, proto mají jednotlivé závody holdingu velkou míru volnosti při vývoji konstrukcí i designu výrobků. Pro zajímavost, v České republice je velký zájem spíše o tvrdé matrace. Ale i to se postupně mění. Náš sortiment by byl například v Itálii, Francii či Anglii naprosto neprodejný. Náš český závod nabízí ze všech sesterských společností Hilding Anders největší možnost individualizace portfolia i v menších sériích. Umíme vyrobit sortiment přímo na míru, ať už do domácností, menších ubytovacích zařízeních, do luxusního hotelu, nebo obytných automobilů.

Kde probíhá výroba a jaké máte dodavatele materiálů a odborníky, co se týče návrhů, designu a výroby?
Kompletní výroba matrací probíhá v našem závodě v Roztokách u Jilemnice v Krkonoších. Jedná se o bývalou textilní továrnu s historií již od roku 1907. Pro výrobu nakupujeme pouze osvědčené a certifikované materiály od evropských výrobců, převážně z Belgie, Švýcarska a Rakouska a samozřejmě i z Česka. Naše postele Spirit Continental lze vybavit kovanými prvky a nožičkami od kovářského mistra Jaroslava Válka, spojeného s nejstarší českou uměleckoprůmyslovou školou v Turnově nebo skleněnými nožičkami z produkce společnosti G1 Partners Petra Seiferta a Martina Štefánka z Desné v Orlických horách, kteří šíří dobré jméno českého sklářství po celém světe.

Máte i vlastní vývojové a testovací centrum. V čem je pro vás přínosné?
Materiály i celé výrobky testujeme v našem testovacím centru Ergolab, které jsme vybudovali v místě výrobního závodu. Spojení se silným partnerem nám umožňuje rychle zařazovat nejmodernější certifikované materiály a technologie nebo testovat naše výrobky v unikátním testovacím centru SleepLab ve švýcarském Schänisu. Zde testujeme mechanickou výdrž, ergonomii, hygienu a spánkové klima. Díky tomu máme přehled, co který materiál umí, jaká je jeho životnost. Pomocí výběru a kontroly vstupních materiálů můžeme nabídnout zákazníkům prodloužené záruky na naše výrobky. U matrací je to až deset let, u postelí až pětadvacet let.

Kromě matrací nabízíte i kompletní postele. Na co se lidé nejvíce ptají při výběru? A na co by se zaměřit opravdu měli?
Vyrábíme čalouněné postele pod značkou Slumberland, kontinentální postele Tropico a také luxusní řadu kontinentálních postelí Spirit Continental. Mnoho zákazníků se ptá, zda má postel úložný prostor. Chápeme, že i tento aspekt je důležitý, a v nabídce máme takové postele. Pokud prostor řešit nemusíte, je pro zachování ideálního klima v ložnici a komfortu spánku lepší volit postel, u níž může vzduch proudit i ve spodní části. Při výběru berte v úvahu robustnost konstrukce, použité kování a postel se vám musí líbit. Některé modely jsou schopné komunikovat i s koncepty chytré domácnosti.

Komentáře

Hlavní zprávy

Končí vám platnost řidičáku? Výměnu vyřešíte on-line. Žádost je zdarma, musíte mít „datovku“

vydáno 7. února 2023  5:22

Jste Pražan a k tomu řidič? Pak se raději pořádně podívejte do své dokladové peněženky. Více než 868 tisícům řidičů totiž letos skončí platnost jejich...  celý článek

RECENZE: Nový snímek Korzet ukazuje proslulou císařovnu Sissi ve zralém věku

vydáno 6. února 2023  10:22

Hlavní roli ztvárnila herečka Vicky Kriepsová.  celý článek

Koho skolí infarkt dřív? Ženy chrání hormony, muži dokáží rozpoznat příznaky

vydáno 6. února 2023  5:56

Statistiky dožití hovoří ve prospěch žen. Obě pohlaví se vzájemně špičkují, kdo koho utrápí dřív a proč je víc vdov než vdovců.  celý článek

Ve Světozoru se psala historie. Dnes kino láká na operu nebo třeba na Terryho ponožky

vydáno 5. února 2023  16:43

Seriál o zajímavých pražských biografech pokračuje nedaleko Václavského náměstí. Světozor má hned tři sály. Prohlídka kina začíná exkurzí do minulosti.  celý článek