metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / 4 °C

Neděle, 16. ledna 2022. Svátek má Ctirad.

Dalších 13 fotografií v galerii
Figurka majora Zemana | foto: BE&JO a.s.

Major Zeman z populárního televizního seriálu bude mít vlastní figurku

  10:48,  aktualizováno  16.5 11:05
Každý správný hrdina by měl mít svoji vlastní akční figurku. Má ji Batman. Má ji Superman. A bude ji mít i Zeman. Major Zeman, legendární hrdina kontroverzního televizního seriálu 30 případů majora Zemana. Sběratelskou figurku příslušníka SNB v měřítku 1:6 zítra pokřtí představitel titulního hrdiny, herec Vladimír Brabec.

Balení s figurkou majora Zemana, tak jak vypadal v prvních dílech seriálu, obsahuje vedle samotné postavičky i autentické doplňky: samopal PPŠ-41 Špagin, placku Kriminální služba SNB a elegantní kufřík. "Ve světě, ale i u nás jsou obrovským fenoménem sběratelské figurky. Lze sehnat úplně vše od římských legionářů, přes středověké rytíře, vojáky všech konfliktů a válek, až po známé postavy hudby, filmu a sportu," píše výrobce figurky, společnost BE&JO, na svých stránkách na Facebooku.

Kmotrem figurky je herec Vladimír Brabec

Figurka majora Zemana

Figurka majora Zemana

"Na našem trhu chybí postavy našich dějin, zejména postavy česko-slovenské hudební, filmové a televizní tvorby. Naše společnost se proto rozhodla toto bílé místo vyplnit. Jako první vydává postavu z opravdu kultovního seriálu, legendárního majora Zemana, tak jak vypadal v prvních dílech. Dokonce sám herec Vladimír Brabec je velký fanda své figurky a stal se jejím kmotrem," dodává výrobce.

Samotná figurka se vyrábí v zahraničí s výjimkou krabičky a odznáčku na čepici. Výrobce se přitom brání možným nařčením z propagace komunismu s tím, že jde čistě o poctu slavnému seriálu. "Jsme rádi, že už první figurka vyvolala takový zájem," uvedl zástupce výrobce Martin Jirsa. "Samozřejmě víme, že major Zeman je kontroverzní postava, ale zároveň jsme věřili, že bude pro sběratele dostatečně zajímavý, a díky jeho prodeji získáme finanční prostředky pro realizaci konkrétní pomoci našim veteránům," dodal Jirsa.

Příští figurkou bude válečný veterán

Jiří "REGI" Schams

Jiří "REGI" Schams

Naráží tím na skutečnost, že výtěžek z prodeje figurek majora Zemana má být určen nadačnímu fondu REGIBASE a občanskému sdružení Help for REGI. Už v tuto chvíli totiž vzniká v rámci projektu ceskefigurky.cz další figurka a tentokrát jde o postavu zcela reálnou. Jejím předobrazem je válečný veterán Jiří "REGI" Schams. Nadpraporčík Schams působil jako příslušník elitní jednotky SOG v několika válečných konfliktech. Jeho kariéru ukončil v Afghánistánu sebevražedný atentátník, který se odpálil v jeho blízkosti.

I přes svá těžká zranění a trvalý hendikep se Jiří Schams dokázal vrátit do běžného života, aktivně rehabilituje a snaží se svou prací vzbudit zájem o válečné veterány. Právě oni totiž byli inspirací pro vznik speciální edice českých figurek v měřítku 1:6. Část výtěžku z každé figurky proto bude věnována na pomoc novodobým válečným veteránům nebo vysloužilcům z řad policie či hasičů.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komín, který požehnal tisícům novorozencům. Za pár let už nebude

PRAHA? AHA!
vydáno 15. ledna 2022  23:50

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Hranaté krásky oslavily kulatiny. Za Prahu jezdí už třicet let

vydáno 15. ledna 2022  6:54

Karosy mají v srdcích fanoušků hromadné dopravy i zaměstnanců pražských dopravců zvláštní místo. Jedním z mnoha důvodů je fakt, že právě tyhle „hranaté...  celý článek

Cobra Kai překračuje stín Karate Kida. Každý tu umí být hrdina i padouch

Strážce streamu
vydáno 14. ledna 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Volné pokračování první trojce snímků z osmdesátkové série Karate Kid se stalo v minulosti zcela zaslouženě největším hitem streamovací platformy YouTube....  celý článek

Deník Metro přináší soupisku největších filmových průšvihů za rok 2021

vydáno 14. ledna 2022  12:27

V kinosálech se moc neohřály a prodělaly jejich tvůrcům desítky a stovky milionů dolarů. Řeč je o kasovních propadácích, kterých bylo v loňském roce...  celý článek

Vaše fotky z Prahy