metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 25 °C

Pondělí, 27. května 2019. Svátek má Valdemar.
Figurka majora Zemana
Dalších 13 fotografií v galerii
Figurka majora Zemana | foto: BE&JO a.s.

Major Zeman z populárního televizního seriálu bude mít vlastní figurku

15. května 2013  10:48,  aktualizováno  16.5 11:05 Jiří Bigas Metro.cz
Každý správný hrdina by měl mít svoji vlastní akční figurku. Má ji Batman. Má ji Superman. A bude ji mít i Zeman. Major Zeman, legendární hrdina kontroverzního televizního seriálu 30 případů majora Zemana. Sběratelskou figurku příslušníka SNB v měřítku 1:6 zítra pokřtí představitel titulního hrdiny, herec Vladimír Brabec.

Balení s figurkou majora Zemana, tak jak vypadal v prvních dílech seriálu, obsahuje vedle samotné postavičky i autentické doplňky: samopal PPŠ-41 Špagin, placku Kriminální služba SNB a elegantní kufřík. "Ve světě, ale i u nás jsou obrovským fenoménem sběratelské figurky. Lze sehnat úplně vše od římských legionářů, přes středověké rytíře, vojáky všech konfliktů a válek, až po známé postavy hudby, filmu a sportu," píše výrobce figurky, společnost BE&JO, na svých stránkách na Facebooku.

Kmotrem figurky je herec Vladimír Brabec

Figurka majora Zemana

Figurka majora Zemana

Figurka majora Zemana

Figurka majora Zemana

"Na našem trhu chybí postavy našich dějin, zejména postavy česko-slovenské hudební, filmové a televizní tvorby. Naše společnost se proto rozhodla toto bílé místo vyplnit. Jako první vydává postavu z opravdu kultovního seriálu, legendárního majora Zemana, tak jak vypadal v prvních dílech. Dokonce sám herec Vladimír Brabec je velký fanda své figurky a stal se jejím kmotrem," dodává výrobce.

Samotná figurka se vyrábí v zahraničí s výjimkou krabičky a odznáčku na čepici. Výrobce se přitom brání možným nařčením z propagace komunismu s tím, že jde čistě o poctu slavnému seriálu. "Jsme rádi, že už první figurka vyvolala takový zájem," uvedl zástupce výrobce Martin Jirsa. "Samozřejmě víme, že major Zeman je kontroverzní postava, ale zároveň jsme věřili, že bude pro sběratele dostatečně zajímavý, a díky jeho prodeji získáme finanční prostředky pro realizaci konkrétní pomoci našim veteránům," dodal Jirsa.

Příští figurkou bude válečný veterán

Jiří "REGI" Schams

Jiří "REGI" Schams

Jiří "REGI" Schams

Jiří "REGI" Schams

Naráží tím na skutečnost, že výtěžek z prodeje figurek majora Zemana má být určen nadačnímu fondu REGIBASE a občanskému sdružení Help for REGI. Už v tuto chvíli totiž vzniká v rámci projektu ceskefigurky.cz další figurka a tentokrát jde o postavu zcela reálnou. Jejím předobrazem je válečný veterán Jiří "REGI" Schams. Nadpraporčík Schams působil jako příslušník elitní jednotky SOG v několika válečných konfliktech. Jeho kariéru ukončil v Afghánistánu sebevražedný atentátník, který se odpálil v jeho blízkosti.

I přes svá těžká zranění a trvalý hendikep se Jiří Schams dokázal vrátit do běžného života, aktivně rehabilituje a snaží se svou prací vzbudit zájem o válečné veterány. Právě oni totiž byli inspirací pro vznik speciální edice českých figurek v měřítku 1:6. Část výtěžku z každé figurky proto bude věnována na pomoc novodobým válečným veteránům nebo vysloužilcům z řad policie či hasičů.

Komentáře

Hlavní zprávy

Děsivá raketová sila se mají otevřít lidem

Toto je nejvyšší místo vrcholu Čihadlo.
vydáno 27. května 2019  5:55

Turistická vyhlídka má vyrůst na druhém nejvyšším pražském kopci. Dříve tu vojáci s raketami v krytech hlídali nebe nad Prahou.  celý článek

RECENZE: Geniální klavírista padl do průměru

Než se stal Eltonem Johnem, jmenoval se Reginald.
vydáno 26. května 2019  17:21

Po Bohemian Rhapsody by to měl v kinech těžké každý hudební snímek o slavné pěvecké hvězdě. O to více potěší, že si film Rocketman vyprávějící příběh...  celý článek

Není velký rozdíl mezi tím, jestli se objímáte se ženou, nebo utíkáte před psem, říká primář

Petr Neužil
vydáno 26. května 2019  15:12

Machr. Nejde sice zrovna o termín z lékařských skript, ale profesora Petra Neužila to slovo vystihuje lépe než celé odborné statě. Z kardiologie Nemocnice...  celý článek

Pod dohledem zlatníků jsem si zkoušela vyrobit prstýnek. Povedlo se

Klasická šperkařina připomíná práci zubaře.
vydáno 25. května 2019  15:26

Do jejich obchodu v centru Prahy si zákazníci chodí především pro šperky vyrobené na zakázku. Redaktorka deníku Metro si vyzkoušela práci ve šperkařství...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám