metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / 0 °C

Úterý, 26. ledna 2021. Svátek má Zora.
Figurka majora Zemana
Dalších 13 fotografií v galerii
Figurka majora Zemana | foto: BE&JO a.s.

Major Zeman z populárního televizního seriálu bude mít vlastní figurku

15. května 2013  10:48,  aktualizováno  16.5 11:05 Jiří Bigas Metro.cz
Každý správný hrdina by měl mít svoji vlastní akční figurku. Má ji Batman. Má ji Superman. A bude ji mít i Zeman. Major Zeman, legendární hrdina kontroverzního televizního seriálu 30 případů majora Zemana. Sběratelskou figurku příslušníka SNB v měřítku 1:6 zítra pokřtí představitel titulního hrdiny, herec Vladimír Brabec.

Balení s figurkou majora Zemana, tak jak vypadal v prvních dílech seriálu, obsahuje vedle samotné postavičky i autentické doplňky: samopal PPŠ-41 Špagin, placku Kriminální služba SNB a elegantní kufřík. "Ve světě, ale i u nás jsou obrovským fenoménem sběratelské figurky. Lze sehnat úplně vše od římských legionářů, přes středověké rytíře, vojáky všech konfliktů a válek, až po známé postavy hudby, filmu a sportu," píše výrobce figurky, společnost BE&JO, na svých stránkách na Facebooku.

Kmotrem figurky je herec Vladimír Brabec

Figurka majora Zemana

Figurka majora Zemana

Figurka majora Zemana

Figurka majora Zemana

"Na našem trhu chybí postavy našich dějin, zejména postavy česko-slovenské hudební, filmové a televizní tvorby. Naše společnost se proto rozhodla toto bílé místo vyplnit. Jako první vydává postavu z opravdu kultovního seriálu, legendárního majora Zemana, tak jak vypadal v prvních dílech. Dokonce sám herec Vladimír Brabec je velký fanda své figurky a stal se jejím kmotrem," dodává výrobce.

Samotná figurka se vyrábí v zahraničí s výjimkou krabičky a odznáčku na čepici. Výrobce se přitom brání možným nařčením z propagace komunismu s tím, že jde čistě o poctu slavnému seriálu. "Jsme rádi, že už první figurka vyvolala takový zájem," uvedl zástupce výrobce Martin Jirsa. "Samozřejmě víme, že major Zeman je kontroverzní postava, ale zároveň jsme věřili, že bude pro sběratele dostatečně zajímavý, a díky jeho prodeji získáme finanční prostředky pro realizaci konkrétní pomoci našim veteránům," dodal Jirsa.

Příští figurkou bude válečný veterán

Jiří "REGI" Schams

Jiří "REGI" Schams

Jiří "REGI" Schams

Jiří "REGI" Schams

Naráží tím na skutečnost, že výtěžek z prodeje figurek majora Zemana má být určen nadačnímu fondu REGIBASE a občanskému sdružení Help for REGI. Už v tuto chvíli totiž vzniká v rámci projektu ceskefigurky.cz další figurka a tentokrát jde o postavu zcela reálnou. Jejím předobrazem je válečný veterán Jiří "REGI" Schams. Nadpraporčík Schams působil jako příslušník elitní jednotky SOG v několika válečných konfliktech. Jeho kariéru ukončil v Afghánistánu sebevražedný atentátník, který se odpálil v jeho blízkosti.

I přes svá těžká zranění a trvalý hendikep se Jiří Schams dokázal vrátit do běžného života, aktivně rehabilituje a snaží se svou prací vzbudit zájem o válečné veterány. Právě oni totiž byli inspirací pro vznik speciální edice českých figurek v měřítku 1:6. Část výtěžku z každé figurky proto bude věnována na pomoc novodobým válečným veteránům nebo vysloužilcům z řad policie či hasičů.

Komentáře

Hlavní zprávy

Někde očkují, jiní čekají. Včeličky umí také radnice

V Praze 2 už se čile očkuje.
vydáno 26. ledna 2021  8:14

V Praze 7 stihli naočkovat většinu seniorů. Na trojce chtějí zvládnout čtyři sta lidí denně.  celý článek

Stromy v Zelenči u Prahy padly kvůli lidské chybě. Firma zde vysadí nové

Stromy v Zelenči padly kvůli lidské chybě.  Zelenečský časopis
vydáno 26. ledna 2021  5:58,  aktualizováno  7:58

„Prasečí krize na pólu“ skončila. Posunuli ho k cestě. O podivné situace není na východ od Prahy nouze.   celý článek

Politých počítačů je teď o něco více

Petr Kozák
vydáno 25. ledna 2021  18:32

Děti ho musí mít k výuce a na home office je zapnutý každý den několik hodin. Co ale dělat, když nás počítač zradí? Jedním z řešení je i branický nonstop...  celý článek

Kopačky, dres a test na covid. Pojišťovny ho asi budou platit

ilustrační snímek
vydáno 25. ledna 2021  11:20

„Lóže vpravo dole, prosím potvrzení o testu na covid,“ říká uvaděčka. Jedna z variant, která by mohla platit, pokud by divadla opět začala hrát.  celý článek

Vaše fotky z Prahy