metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 0 °C

Čtvrtek, 3. prosince 2020. Svátek má Svatoslav.
Figurka majora Zemana
Dalších 13 fotografií v galerii
Figurka majora Zemana | foto: BE&JO a.s.

Major Zeman z populárního televizního seriálu bude mít vlastní figurku

15. května 2013  10:48,  aktualizováno  16.5 11:05 Jiří Bigas Metro.cz
Každý správný hrdina by měl mít svoji vlastní akční figurku. Má ji Batman. Má ji Superman. A bude ji mít i Zeman. Major Zeman, legendární hrdina kontroverzního televizního seriálu 30 případů majora Zemana. Sběratelskou figurku příslušníka SNB v měřítku 1:6 zítra pokřtí představitel titulního hrdiny, herec Vladimír Brabec.

Balení s figurkou majora Zemana, tak jak vypadal v prvních dílech seriálu, obsahuje vedle samotné postavičky i autentické doplňky: samopal PPŠ-41 Špagin, placku Kriminální služba SNB a elegantní kufřík. "Ve světě, ale i u nás jsou obrovským fenoménem sběratelské figurky. Lze sehnat úplně vše od římských legionářů, přes středověké rytíře, vojáky všech konfliktů a válek, až po známé postavy hudby, filmu a sportu," píše výrobce figurky, společnost BE&JO, na svých stránkách na Facebooku.

Kmotrem figurky je herec Vladimír Brabec

Figurka majora Zemana

Figurka majora Zemana

Figurka majora Zemana

Figurka majora Zemana

"Na našem trhu chybí postavy našich dějin, zejména postavy česko-slovenské hudební, filmové a televizní tvorby. Naše společnost se proto rozhodla toto bílé místo vyplnit. Jako první vydává postavu z opravdu kultovního seriálu, legendárního majora Zemana, tak jak vypadal v prvních dílech. Dokonce sám herec Vladimír Brabec je velký fanda své figurky a stal se jejím kmotrem," dodává výrobce.

Samotná figurka se vyrábí v zahraničí s výjimkou krabičky a odznáčku na čepici. Výrobce se přitom brání možným nařčením z propagace komunismu s tím, že jde čistě o poctu slavnému seriálu. "Jsme rádi, že už první figurka vyvolala takový zájem," uvedl zástupce výrobce Martin Jirsa. "Samozřejmě víme, že major Zeman je kontroverzní postava, ale zároveň jsme věřili, že bude pro sběratele dostatečně zajímavý, a díky jeho prodeji získáme finanční prostředky pro realizaci konkrétní pomoci našim veteránům," dodal Jirsa.

Příští figurkou bude válečný veterán

Jiří "REGI" Schams

Jiří "REGI" Schams

Jiří "REGI" Schams

Jiří "REGI" Schams

Naráží tím na skutečnost, že výtěžek z prodeje figurek majora Zemana má být určen nadačnímu fondu REGIBASE a občanskému sdružení Help for REGI. Už v tuto chvíli totiž vzniká v rámci projektu ceskefigurky.cz další figurka a tentokrát jde o postavu zcela reálnou. Jejím předobrazem je válečný veterán Jiří "REGI" Schams. Nadpraporčík Schams působil jako příslušník elitní jednotky SOG v několika válečných konfliktech. Jeho kariéru ukončil v Afghánistánu sebevražedný atentátník, který se odpálil v jeho blízkosti.

I přes svá těžká zranění a trvalý hendikep se Jiří Schams dokázal vrátit do běžného života, aktivně rehabilituje a snaží se svou prací vzbudit zájem o válečné veterány. Právě oni totiž byli inspirací pro vznik speciální edice českých figurek v měřítku 1:6. Část výtěžku z každé figurky proto bude věnována na pomoc novodobým válečným veteránům nebo vysloužilcům z řad policie či hasičů.

Komentáře

Hlavní zprávy

Toulejte se Prahou a zpestřete dětem čekání na Vánoce. Aplikace vás zavede do pohádky

Lidé v rouškách vyrazili do pražského parku Stromovka. (8. dubna 2020)
vydáno 3. prosince 2020  5:30

Čekání na Ježíška může být občas pěkně dlouhé. Koronavirus navíc letos omezil počet míst, kde zabavit děti, a rodiče proto musí hledat alternativní zábavu.  celý článek

Úspěch očkování je závislý i na potírání dezinformátorů

Stovky lidí přišly v Praze na Palackého náměstí, aby demonstrovaly proti...
vydáno 2. prosince 2020  18:49

Jen pět procent české populace se dává očkovat proti chřipce. Na důvěře lidí nyní závisí připravované očkování proti covidu.  celý článek

U Výstaviště zaparkujete zdarma. Mění se provozovatel

Parkování je zdarma každý den od 17.00 do 8.00.
vydáno 2. prosince 2020  16:26

Novým režimem jsou lidé zmateni. Na zóny se však nevztahuje.  celý článek

Připadám si často jako Indiana Jones v hudebním byznysu, říká multimediální umělkyně

Performerka Lenka Morávková
vydáno 2. prosince 2020  16:02

Performerka Lenka Morávková se po šesti letech vrací na scénu. Její projekt My Name Is Ann vydává singl Falling Down, který předznamenává novou desku....  celý článek

Vaše fotky z Prahy