metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 16 °C

Neděle, 19. září 2021. Svátek má Zita.

Další 1 fotografie v galerii
Film Dcera. | foto: Aussie Film FestMetro.cz

Malá smrt i Dcera. Festival ukáže, to nejlepší z australských filmů

  15:45
V kině Lucerna bude ode dneška do neděle probíhat Australský filmový festival. Mimo jiné diváci mohou zhlédnout komedii o lásce a sexu v netradiční podobě s názvem Malá smrt (The Little Death), což v anglickém slangu znamená orgasmus. Tvůrci se ve filmu snažili ukázat, že takový námět lze ztvárnit i bez nahých scén a s vtipem. Objeví se i dokument Jiná země (Another Country), s putováním za původními obyvateli.

Letošní druhý roční Australského festivalu, Aussie Film Fest, vás provede velkou částí Austrálie v 10 projekcích. S představitelem hlavní role, Michaelem Catonem, se můžete vydat z jihu na sever, z Broken Hillu do Darwinu. Cesty hrdinů zahajovacích snímků se tak protínají v pomylném středu Austrálie v Alice Springs.

Těšit se můžete na maraton šesti dílů nejlepšího australského seriálu roku 2014 – Kód, nebo na snímky, které v současné době vstupují do kin na druhé straně zeměkoule. Čerstvou novinkou je film Dcera, který se promítal i na festivalech v Benátkách a Torontu. Ke snímkům obletujícím festivalový svět patří i hit Papírové vlaštovky (v Austrálii se umístily na 3. místě za Šíleným Maxem a Cestou naděje s Russelem Crowem).

Komentáře

Hlavní zprávy

Od Žižky k Tachovu. Váha nepřežila stavbu tunelu

vydáno 19. září 2021  5:55

Náměstí s váhou a tunelem – nová výstava nejen pro milovníky žižkovské historie.  celý článek

Politická kampaň je plná lží a „zákroků na penaltu“

vydáno 17. září 2021  14:34

Tématem voleb jsou Andrej Babiš, covid a migrace.  celý článek

Tipy na víkend. Potkat můžete své sousedy nebo vstoupit pod zem

vydáno 17. září 2021  10:57

Deník Metro přináší další tipy na akce, které můžete o víkendu navštívit. Kde strávit čas? Například v českých městech a obcích se už ode dneška koná akce...  celý článek

Hlavu vzhůru! Zamávejte největší vzducholodi světa

vydáno 17. září 2021  8:11

Česko křižuje chlouba hraběte Zeppelina. Sledujte let on-line.  celý článek

Vaše fotky z Prahy