metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 14 °C

Úterý 27. září 2022. Svátek má Jonáš

Další 1 fotografie v galerii
Film Dcera. | foto: Aussie Film FestMetro.cz

Malá smrt i Dcera. Festival ukáže, to nejlepší z australských filmů

  15:45
V kině Lucerna bude ode dneška do neděle probíhat Australský filmový festival. Mimo jiné diváci mohou zhlédnout komedii o lásce a sexu v netradiční podobě s názvem Malá smrt (The Little Death), což v anglickém slangu znamená orgasmus. Tvůrci se ve filmu snažili ukázat, že takový námět lze ztvárnit i bez nahých scén a s vtipem. Objeví se i dokument Jiná země (Another Country), s putováním za původními obyvateli.

Letošní druhý roční Australského festivalu, Aussie Film Fest, vás provede velkou částí Austrálie v 10 projekcích. S představitelem hlavní role, Michaelem Catonem, se můžete vydat z jihu na sever, z Broken Hillu do Darwinu. Cesty hrdinů zahajovacích snímků se tak protínají v pomylném středu Austrálie v Alice Springs.

Těšit se můžete na maraton šesti dílů nejlepšího australského seriálu roku 2014 – Kód, nebo na snímky, které v současné době vstupují do kin na druhé straně zeměkoule. Čerstvou novinkou je film Dcera, který se promítal i na festivalech v Benátkách a Torontu. Ke snímkům obletujícím festivalový svět patří i hit Papírové vlaštovky (v Austrálii se umístily na 3. místě za Šíleným Maxem a Cestou naděje s Russelem Crowem).

Komentáře

Hlavní zprávy

Spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek

Famózní premiéra v pražských Arkádách: unikátní Peugeot e-Legend poprvé v Česku!

vydáno 25. září 2022  18:32

V OC Arkády Pankrác se udála nevídaná věc. Ukázal se zde koncepční vůz, který nemá obdoby. Je autonomní, což znamená, že dokáže řídit zcela sám (i když...  celý článek

Až do prosince bez tramvají. Na nábřeží opraví také koleje či vodovod

vydáno 25. září 2022  18:30

Na Bubenském nábřeží od pondělí nepojedou tramvaje. Důvodem výluky mezi Vltavskou a Dělnickou je oprava kolejí, kanalizace, vodovodu, chodníků a vozovky....  celý článek