metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 13 °C

Pondělí, 18. února 2019. Svátek má Gizela.
Důležité je nepanikařit, nemyslet na ubývající minuty, neposlouchat ten krutý...
Dalších 12 fotografií v galerii
Důležité je nepanikařit, nemyslet na ubývající minuty, neposlouchat ten krutý smích za dveřmi a zachovat si logické myšlení. A pracovat v týmu, protože tohle není nic pro individualisty. | foto: Petr Holeček, Metro.cz

Máme jen 60 minut na úprk

27. srpna 2017  12:12 Petr Holeček Metro.cz
Ze tmy se ozývá sténání. Chceme pryč. Mříž je ale zamčená. Deník Metro vyzkoušel další únikovou hru.

Důležité je nepanikařit, nemyslet na ubývající minuty, neposlouchat ten krutý smích za dveřmi a zachovat si logické myšlení. A pracovat v týmu, protože tohle není nic pro individualisty. Jsme ve sklepních prostorech domu číslo 3 v Husinecké ulici v Praze a zatím marně se snažíme dostat ven.

Jak jsme dopadli

  • Hodina byla pro tým Metro Insomnia moc málo. Zbytečně jsme kombinovali. Tým Metro Anthropoid přestřelil limit o dvě minuty. Gestapo je nedostalo.
  • Všímejte si všech detailů na nalezených předmětech.
  • Co z tohoto stolu použijete? Hodit se může úplně všechno.

Nechali jsme se sem zavřít dobrovolně, jsme čtyři redaktoři deníku Metro a hrajeme hru Insomnia. Probudili jsme se ve tmě v malých místnostech podzemního komplexu a­ vůbec nevíme, jak jsme se sem dostali. Přemýšlíme nad vším, co máme kolem. Klíčem k úniku může být všechno. Třeba i tyhle čtyři hrací kostky. Nebo snad tahle divná fotografie na stěně?

V domě ale nejsme sami. Čtyři další kolegové jsou zavření v bytě nad námi. Ti zase prožívají jeden květnový den roku 1942 a­ děsí se gestapa, které obchází domy a mstí se za atentát na Heydricha. Snaží se odhalit tajemství Pavla Nového, kterému byt patří, a­ uniknout ze hry Operace Anthropoid dřív, než bude pozdě. Vítejte v Locked in Prague, další z­ mnoha únikových pražských heren.

Fotogalerie

Fenomén únikových her, kdy řešíte různé rébusy a snažíte se dostat z labyrintu, pronikl do Česka už dávno. Díky logickému myšlení, týmové práci a nadšení musíte vyřešit příběh skrytý v pozadí a ­dostat se ven v časovém limitu, většinou do 60 minut. Je to místo plné hádanek, zámků a stop, místo, kde zapomenete na běžné starosti a ­otestujete svůj úsudek a postřeh.

„Locked in Prague funguje již více než dva roky. Inspirací nám byla návštěva jiné únikové hry, která v nás vzbudila zájem o tento fenomén,“ říká nám Lukáš Kostelecký z ­týmu organizátorů. Návštěvníci si podle něj pochvalují unikátní atmosféru hry, která je přenese do autentického prostředí. V případě Operace Anthropoid mohou okusit těžkou atmosféru doby druhé světové války a ­v ­případě Insomnie zase zažít jiné vnímání reality. K­ tomu pomáhá velké množství dekorace a podkreslující hudba.

Oproti jiným pražským hrám, které redaktoři Metra vyzkoušeli, se Locked in Prague odlišuje jedinečnými prvky, jejichž provedení v­ praxi bylo pro organizátory výzvou. Nechceme prozrazovat, ale až si hru vyzkoušíte, pochopíte, o čem je řeč.

„Máme nespočet zajímavých zážitků s návštěvníky. V ­nedávné době nám třeba volal pán, že je už několik hodin zamčený v Praze v hotelu, ať mu pomůžeme dostat se ven. Zdá se, že zadal do internetového vyhledávače Zamčen v Praze, a proto se obrátil na Locked in Prague. Pán byl tak zoufalý, že si ani nevšiml, že volá na únikovou hru, přitom se sháněl po zámečnících,“ směje se Kostelecký.

V časovém limitu 60 minut se ze zdejších únikovek údajně dostane zhruba každá druhá skupina, zbytek si hru může dohrát i po uplynutí limitu za pomoci nápověd přes vysílačku. Mezi nejčastější kameny úrazu patří to, že hráči přehlédnou nějakou drobnost nebo překombinují jednotlivé úkoly a do úkolu se zamotají. A přece jen jedna podpásovka na závěr: Těmi kostkami si hoďte!

Komentáře

Hlavní zprávy

Nepopírám, že být ženou ve světě rock´n´rollu má někdy své výhody, říká Morella z Gaia Mesiah

Gaia Mesiah
vydáno 18. února 2019  14:20

Po dlouhých jedenácti letech se na hudební scénu vrací crossoverová kapela Gaia Mesiah. Zítra v Praze pokřtí své nové album Excellent Mistake. „Tahle...  celý článek

Placení kartou v příměstských autobusech vázne

Zdánlivě snadné
vydáno 18. února 2019  12:28

Už několik měsíců mohou lidé platit jízdné u řidiče ve vybraných příměstských autobusech Pražské integrované dopravy platební kartou. Podle pražského...  celý článek

Vyhřívané lanovky i rolby, které řídí satelit. Špindl udělal mílový krok

Šestisedačková lanovka má i vyhřívání.
vydáno 18. února 2019  9:19

Tam, kde v Krkonoších končí vodní nádrž Labská a začíná Špindlerův Mlýn, stávala ještě v devadesátých letech u ­parkoviště bouda s obrovskými kamny....  celý článek

Konec Tlusté koaly. Poslední pivo tu padne tento týden

Filip Jaroševský (vpravo) se loučí se „svým“ podnikem.
vydáno 18. února 2019  6:57

Redaktor deníku Metro naposledy poseděl v pubu v Senovážné ulici.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám