metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 16 °C

Neděle, 13. června 2021. Svátek má Antonín.

Dalších 12 fotografií v galerii
Důležité je nepanikařit, nemyslet na ubývající minuty, neposlouchat ten krutý smích za dveřmi a zachovat si logické myšlení. A pracovat v týmu, protože tohle není nic pro individualisty. | foto: Petr Holeček, Metro.cz

Máme jen 60 minut na úprk

  12:12
Ze tmy se ozývá sténání. Chceme pryč. Mříž je ale zamčená. Deník Metro vyzkoušel další únikovou hru.

Důležité je nepanikařit, nemyslet na ubývající minuty, neposlouchat ten krutý smích za dveřmi a zachovat si logické myšlení. A pracovat v týmu, protože tohle není nic pro individualisty. Jsme ve sklepních prostorech domu číslo 3 v Husinecké ulici v Praze a zatím marně se snažíme dostat ven.

Jak jsme dopadli

  • Hodina byla pro tým Metro Insomnia moc málo. Zbytečně jsme kombinovali. Tým Metro Anthropoid přestřelil limit o dvě minuty. Gestapo je nedostalo.
  • Všímejte si všech detailů na nalezených předmětech.
  • Co z tohoto stolu použijete? Hodit se může úplně všechno.

Nechali jsme se sem zavřít dobrovolně, jsme čtyři redaktoři deníku Metro a hrajeme hru Insomnia. Probudili jsme se ve tmě v malých místnostech podzemního komplexu a­ vůbec nevíme, jak jsme se sem dostali. Přemýšlíme nad vším, co máme kolem. Klíčem k úniku může být všechno. Třeba i tyhle čtyři hrací kostky. Nebo snad tahle divná fotografie na stěně?

V domě ale nejsme sami. Čtyři další kolegové jsou zavření v bytě nad námi. Ti zase prožívají jeden květnový den roku 1942 a­ děsí se gestapa, které obchází domy a mstí se za atentát na Heydricha. Snaží se odhalit tajemství Pavla Nového, kterému byt patří, a­ uniknout ze hry Operace Anthropoid dřív, než bude pozdě. Vítejte v Locked in Prague, další z­ mnoha únikových pražských heren.

Fotogalerie

Fenomén únikových her, kdy řešíte různé rébusy a snažíte se dostat z labyrintu, pronikl do Česka už dávno. Díky logickému myšlení, týmové práci a nadšení musíte vyřešit příběh skrytý v pozadí a ­dostat se ven v časovém limitu, většinou do 60 minut. Je to místo plné hádanek, zámků a stop, místo, kde zapomenete na běžné starosti a ­otestujete svůj úsudek a postřeh.

„Locked in Prague funguje již více než dva roky. Inspirací nám byla návštěva jiné únikové hry, která v nás vzbudila zájem o tento fenomén,“ říká nám Lukáš Kostelecký z ­týmu organizátorů. Návštěvníci si podle něj pochvalují unikátní atmosféru hry, která je přenese do autentického prostředí. V případě Operace Anthropoid mohou okusit těžkou atmosféru doby druhé světové války a ­v ­případě Insomnie zase zažít jiné vnímání reality. K­ tomu pomáhá velké množství dekorace a podkreslující hudba.

Oproti jiným pražským hrám, které redaktoři Metra vyzkoušeli, se Locked in Prague odlišuje jedinečnými prvky, jejichž provedení v­ praxi bylo pro organizátory výzvou. Nechceme prozrazovat, ale až si hru vyzkoušíte, pochopíte, o čem je řeč.

„Máme nespočet zajímavých zážitků s návštěvníky. V ­nedávné době nám třeba volal pán, že je už několik hodin zamčený v Praze v hotelu, ať mu pomůžeme dostat se ven. Zdá se, že zadal do internetového vyhledávače Zamčen v Praze, a proto se obrátil na Locked in Prague. Pán byl tak zoufalý, že si ani nevšiml, že volá na únikovou hru, přitom se sháněl po zámečnících,“ směje se Kostelecký.

V časovém limitu 60 minut se ze zdejších únikovek údajně dostane zhruba každá druhá skupina, zbytek si hru může dohrát i po uplynutí limitu za pomoci nápověd přes vysílačku. Mezi nejčastější kameny úrazu patří to, že hráči přehlédnou nějakou drobnost nebo překombinují jednotlivé úkoly a do úkolu se zamotají. A přece jen jedna podpásovka na závěr: Těmi kostkami si hoďte!

Komentáře

Hlavní zprávy

Na Pankráci vznikne pamětní deska, která tu už nějaký čas existuje

PRAHA? AHA!
vydáno 13. června 2021  11:12,  aktualizováno  13:30

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Kuřáků ubylo, výrobci proto míří hlavně na mladé konzumenty

vydáno 13. června 2021  5:52

Zapálit si cigaretu přestává být trendy. Vždyť počet Čechů, kteří skončí v rukách koronera, se ročně pohybuje kolem sto tisíc. Přibližně dvacet procent z...  celý článek

V Říčanech u Prahy vznikl nový showroom Peugeot. Koncept je v Česku zcela unikátní

vydáno 13. června 2021  5:39

V Říčanech u Prahy zahájila v květnu provoz nová koncese značky Peugeot. Koncesionář Lenner Motors zde nabízí nejen kompletní modelovou řadu vozů...  celý článek

STRÁŽCE STREAMU: Princezna v časové smyčce a mlsoun s parožím. Dejte si fantasy maraton

Strážce streamu
vydáno 11. června 2021  14:00

Na Netflixu se před pár dny objevily dva fantasy kousky, které stojí za vaši pozornost. Tím prvním je postapokalyptická dobrodružná minisérie Sweet Tooth:...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám