metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 27 °C

Středa 10. srpna 2022. Svátek má Vavřinec

Větší foto
Sexshop | foto: MAFRA

Mámo! Přišel balíček, v ložnici bude vzrůšo

  14:00
Na diskrétnost si už mnozí z objednávajících nehrají. Balíček z erotického e-shopu leckdy netrpělivě otevírají i před kurýrem.

Letošní Valentýn stanovil rekordy v návštěvnosti a tržbách erotických obchodů. Samozřejmě, transakce se odehrávaly výhradně přes internet, ale obchodníci s intimním zbožím si mnou ruce.

„Počty požadavků na sexshopech trhaly rekordy v podobě i devadesáti kliků za vteřinu, meziroční valentýnské nárůsty tržeb pak dosahovaly hodnot i více než sto procent,“ konstatuje David Lintimer, obchodní ředitel společnosti VSHosting. Ta poskytuje hostingové služby více než polovině českých a slovenských e-shopů. „Přestože Valentýn se týká primárně zamilovaných párů, provoz na serverech sexshopů díky němu šplhá do závratných výšin a je to mimo Vánoce v e-commerce rarita,“ konstatuje Lintimer.

Na balíčky z erotických e-shopů jsou kurýři zásilkových společností už zvyklí. I z anonymně zabaleného zboží dokážou většinou odhadnout, že uvnitř nebudou ponožky. „Co se už loni, a letos obzvlášť, změnilo, je to, že lidé často neskrývají radost nad zásilkou a někdy to i komentují,“ říká o zkušenostech cyklokurýr. Naposledy zažil, že mladík otevřel krabici už přede dveřmi a chlubil se erotickým prádlem pro přítelkyni a komentoval objednávku slovy: Snad jsem trefil velikost.

Rapidně zvýšený zájem o erotické pomůcky zejména v posledních letech dokládají i meziroční tržby sexshopů. Jejich celkové meziroční tržby mezi lety 2019 a 2020 vzrostly o přibližně dvě třetiny. Nedávné Vánoce znamenaly pro tuzemské sexshopy obrovský skok. Kombinace pandemie covidu a vánočního období vyústila v meziroční růst tržeb sexshopů ve výši pětasedmdesáti procent. Ještě větší nápor pak přišel v týdnech před nedávným valentýnským víkendem. Meziroční růst tržeb sexshopů o více než sto procent hovoří za vše.

„Při takových nárůstech se může e-shop pro on-line prodejce stát úzkým hrdlem,“ vysvětluje Matěj Kapošváry, obchodní a marketingový ředitel společnosti Shopsys, která zajišťuje klientům zřízení provozu e-shopu. „Pro ty, kteří si erotické zboží objednávají, je rozhodující jak rychlost dodání, tak spolehlivost objednávky, jinak jdou jinam,“ konstatuje Kapošváry.

Sexshopům se daří celosvětově. Společnost Juniper Research odhaduje, že za loňský rok stoupl sextech byznys o bezmála devadesát procent.

Komentáře

Hlavní zprávy

Slavný stadion Nikolajka končí. Hokejisté musejí jinam

vydáno 10. srpna 2022  5:52

Pro nové kluziště radnice Prahy 5 sehnala investora. O pozemku však s magistrátem stále jedná.  celý článek

Lokální farmy budou za pár let velký trend, říká ředitel firmy GreenTech

vydáno 9. srpna 2022  20:24

Pěstují zeleninu uvnitř. Dmitrij Lipovskij, ředitel a zakladatel firmy GreeenTech, přibližuje, co jejich firma nabízí v rámci indoor farem a pěstíren a...  celý článek

Žaloba na okruh? Zoufalost, říká Ondřej Martan, starosta Běchovic

vydáno 9. srpna 2022  16:50

Dvacátá městská část má v plánu podat k soudu žalobu na vydané územní rozhodnutí k úseku Pražského okruhu mezi Běchovicemi a dálnicí D1. Tento krok...  celý článek

Z centra pro narkomany z Košíř je horký brambor. Odborníci volají po odkladu výpovědi

vydáno 9. srpna 2022  9:40

Na území Prahy žije až deset tisíc narkomanů. Tohle číslo vyplývající z analýzy Kliniky adiktologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy je relativně...  celý článek