metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 3 °C

Pátek, 5. března 2021. Svátek má Kazimír.
Sexshop
Větší foto
Sexshop | foto: MAFRA

Mámo! Přišel balíček, v ložnici bude vzrůšo

23. února 2021  14:00 Pavel Hrabica Metro.cz
Na diskrétnost si už mnozí z objednávajících nehrají. Balíček z erotického e-shopu leckdy netrpělivě otevírají i před kurýrem.

Letošní Valentýn stanovil rekordy v návštěvnosti a tržbách erotických obchodů. Samozřejmě, transakce se odehrávaly výhradně přes internet, ale obchodníci s intimním zbožím si mnou ruce.

„Počty požadavků na sexshopech trhaly rekordy v podobě i devadesáti kliků za vteřinu, meziroční valentýnské nárůsty tržeb pak dosahovaly hodnot i více než sto procent,“ konstatuje David Lintimer, obchodní ředitel společnosti VSHosting. Ta poskytuje hostingové služby více než polovině českých a slovenských e-shopů. „Přestože Valentýn se týká primárně zamilovaných párů, provoz na serverech sexshopů díky němu šplhá do závratných výšin a je to mimo Vánoce v e-commerce rarita,“ konstatuje Lintimer.

Na balíčky z erotických e-shopů jsou kurýři zásilkových společností už zvyklí. I z anonymně zabaleného zboží dokážou většinou odhadnout, že uvnitř nebudou ponožky. „Co se už loni, a letos obzvlášť, změnilo, je to, že lidé často neskrývají radost nad zásilkou a někdy to i komentují,“ říká o zkušenostech cyklokurýr. Naposledy zažil, že mladík otevřel krabici už přede dveřmi a chlubil se erotickým prádlem pro přítelkyni a komentoval objednávku slovy: Snad jsem trefil velikost.


Rapidně zvýšený zájem o erotické pomůcky zejména v posledních letech dokládají i meziroční tržby sexshopů. Jejich celkové meziroční tržby mezi lety 2019 a 2020 vzrostly o přibližně dvě třetiny. Nedávné Vánoce znamenaly pro tuzemské sexshopy obrovský skok. Kombinace pandemie covidu a vánočního období vyústila v meziroční růst tržeb sexshopů ve výši pětasedmdesáti procent. Ještě větší nápor pak přišel v týdnech před nedávným valentýnským víkendem. Meziroční růst tržeb sexshopů o více než sto procent hovoří za vše.

„Při takových nárůstech se může e-shop pro on-line prodejce stát úzkým hrdlem,“ vysvětluje Matěj Kapošváry, obchodní a marketingový ředitel společnosti Shopsys, která zajišťuje klientům zřízení provozu e-shopu. „Pro ty, kteří si erotické zboží objednávají, je rozhodující jak rychlost dodání, tak spolehlivost objednávky, jinak jdou jinam,“ konstatuje Kapošváry.

Sexshopům se daří celosvětově. Společnost Juniper Research odhaduje, že za loňský rok stoupl sextech byznys o bezmála devadesát procent.

Komentáře

Hlavní zprávy

STRÁŽCE STREAMU: Jako v bavlnce. Na Netflixu okrádají penzisty

Jako v bavlnce Strážce streamu
vydáno 5. března 2021  14:00

Soudem jmenovaná zákonná zástupkyně Marla (Rosamund Pike) podvádí svoje klienty, a místo aby o ně pečovala, získává nad nimi absolutní moc. Její...  celý článek

Sdílené skútry už vandalové neničí. Odrazuje je velmi hlasitý alarm

Na skútrech Blinkee brázdí lidé Prahu od června 2020.
vydáno 5. března 2021  11:34

Provozovatelé elektrovozítek mění strategii. Ke klasickým zákazníkům přibírají kurýry.  celý článek

Kina jsou doma. Hru o streamy hrají Eddie Murphy, superhrdinové i legendární monstra

Eddie Murphy se vrací jako princ Akeem po téměř 33 letech.
vydáno 5. března 2021  5:10

Deník Metro připravil výběr očekávaných filmů, jichž se díky premiérám na malých obrazovkách letos opravdu dočkáme.  celý článek

Jak se stát hodinářem. Nesmí chybět nadšení a pevná ruka

Hodináři z Podskalí: Faruk Mahrezi a Zdeněk Rott
vydáno 4. března 2021  21:59

Jak se z elektrikáře a hodinového manžela či státního úředníka stane šikovný hodinář? Někdo změní profesi, protože musí. A pak jsou tu tací, kteří kvůli...  celý článek

Vaše fotky z Prahy