metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 19 °C

Neděle, 13. června 2021. Svátek má Antonín.

Větší foto
Sexshop | foto: MAFRA

Mámo! Přišel balíček, v ložnici bude vzrůšo

  14:00
Na diskrétnost si už mnozí z objednávajících nehrají. Balíček z erotického e-shopu leckdy netrpělivě otevírají i před kurýrem.

Letošní Valentýn stanovil rekordy v návštěvnosti a tržbách erotických obchodů. Samozřejmě, transakce se odehrávaly výhradně přes internet, ale obchodníci s intimním zbožím si mnou ruce.

„Počty požadavků na sexshopech trhaly rekordy v podobě i devadesáti kliků za vteřinu, meziroční valentýnské nárůsty tržeb pak dosahovaly hodnot i více než sto procent,“ konstatuje David Lintimer, obchodní ředitel společnosti VSHosting. Ta poskytuje hostingové služby více než polovině českých a slovenských e-shopů. „Přestože Valentýn se týká primárně zamilovaných párů, provoz na serverech sexshopů díky němu šplhá do závratných výšin a je to mimo Vánoce v e-commerce rarita,“ konstatuje Lintimer.

Na balíčky z erotických e-shopů jsou kurýři zásilkových společností už zvyklí. I z anonymně zabaleného zboží dokážou většinou odhadnout, že uvnitř nebudou ponožky. „Co se už loni, a letos obzvlášť, změnilo, je to, že lidé často neskrývají radost nad zásilkou a někdy to i komentují,“ říká o zkušenostech cyklokurýr. Naposledy zažil, že mladík otevřel krabici už přede dveřmi a chlubil se erotickým prádlem pro přítelkyni a komentoval objednávku slovy: Snad jsem trefil velikost.


Rapidně zvýšený zájem o erotické pomůcky zejména v posledních letech dokládají i meziroční tržby sexshopů. Jejich celkové meziroční tržby mezi lety 2019 a 2020 vzrostly o přibližně dvě třetiny. Nedávné Vánoce znamenaly pro tuzemské sexshopy obrovský skok. Kombinace pandemie covidu a vánočního období vyústila v meziroční růst tržeb sexshopů ve výši pětasedmdesáti procent. Ještě větší nápor pak přišel v týdnech před nedávným valentýnským víkendem. Meziroční růst tržeb sexshopů o více než sto procent hovoří za vše.

„Při takových nárůstech se může e-shop pro on-line prodejce stát úzkým hrdlem,“ vysvětluje Matěj Kapošváry, obchodní a marketingový ředitel společnosti Shopsys, která zajišťuje klientům zřízení provozu e-shopu. „Pro ty, kteří si erotické zboží objednávají, je rozhodující jak rychlost dodání, tak spolehlivost objednávky, jinak jdou jinam,“ konstatuje Kapošváry.

Sexshopům se daří celosvětově. Společnost Juniper Research odhaduje, že za loňský rok stoupl sextech byznys o bezmála devadesát procent.

Komentáře

Hlavní zprávy

Kuřáků ubylo, výrobci proto míří hlavně na mladé konzumenty

vydáno 13. června 2021  5:52

Zapálit si cigaretu přestává být trendy. Vždyť počet Čechů, kteří skončí v rukách koronera, se ročně pohybuje kolem sto tisíc. Přibližně dvacet procent z...  celý článek

V Říčanech u Prahy vznikl nový showroom Peugeot. Koncept je v Česku zcela unikátní

vydáno 13. června 2021  5:39

V Říčanech u Prahy zahájila v květnu provoz nová koncese značky Peugeot. Koncesionář Lenner Motors zde nabízí nejen kompletní modelovou řadu vozů...  celý článek

STRÁŽCE STREAMU: Princezna v časové smyčce a mlsoun s parožím. Dejte si fantasy maraton

Strážce streamu
vydáno 11. června 2021  14:00

Na Netflixu se před pár dny objevily dva fantasy kousky, které stojí za vaši pozornost. Tím prvním je postapokalyptická dobrodružná minisérie Sweet Tooth:...  celý článek

Setkání herců ze seriálu Přátelé. Ross chtěl Rachel i mimo plac

vydáno 11. června 2021  6:51

Přehled nejzásadnějších odhalení, jež nabídnul nový speciální díl sitcomu Přátelé, přináší deník Metro. Koncem minulého měsíce se sešla oblíbená parta z...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám