metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / 1 °C

Středa, 2. prosince 2020. Svátek má Blanka.
Volkswagen Maraton 2016
Ilustrační foto | foto: Jakub Herda

Vlna omezení se prožene s maratonem Prahou

4. května 2017  13:42 Pavel Urban Metro.cz
V neděli opět zaplní metropoli běžci z celého světa. Už 23. ročník pražského maratonu bude nejen sportovním svátkem, ale přinese i řadu omezení, především v dopravě.

„Předem se omlouváme za dopravní komplikace spojené s konáním maratonu. Všechna opatření jsou jen na nezbytně dlouhou dobu,“ říká Václav Skřivánek, ředitel závodu.

Dopravu bude během neděle řídit Policie ČR ve spolupráci s Městskou policií Praha. Od 8 do 16 hodin bude postupně po trase závodu uzavírat a otevírat ulice a křižovatky. Mimo tento čas je běžný dopravní režim (výjimku tvoří ulice Pařížská, Ovocný trh, Staroměstské náměstí a Václavské náměstí).

Pražský maraton: nová část trasy a řada uzavírek

Pravidelní účastníci si letos mohou všimnout drobné změny na trase, kdy se u Tančícího domu přeběhne most Legií a dav běžců se do Podolí vrátí po Palackého mostě, po kterém poběží i zpět na smíchovskou část trasy, kam se na Strakonické díky změnám posunula i otočka. Běžci si tak mohou užít další dva přeběhy mostů navíc, i to svým dílem přispívá k atraktivitě trasy.

Omezení parkování v ulicích bude už od soboty. Vozidla zaparkovaná ve vyhrazených lokalitách budou z důvodu zachování bezpečnosti závodu odtažena. Pokud se tak stane, na webu http://sshmp.cz zjistíte po zadání registrační značky, na jakém odtahovém parkovišti se nachází.

S ohledem na změny v povrchové dopravě doporučují pořadatelé v centru města využívat hlavně linek metra. Informace o změnách MHD naleznete na www.dpp.cz a na infolince dopravního podniku na čísle 296 191 817. Bezplatná dopravně-informační linka na čísle 800 165 102 je k dispozici do soboty od 9 do 18 hodin, v den závodu volejte linky: 800 100 991 a 800 165 102.

Všechny informace o dopravním omezení najdete také na: www.runczech.com/cs, nebo si stáhněte aplikaci Waze.

Komentáře

Hlavní zprávy

„Kalendář by měl lidem dávat hezčí pohled na tento svět“

Kalendáře nás provázejí více než šest set let.
vydáno 2. prosince 2020  11:19

Přes dokonalost chytrých telefonů a jejich elektronických kalendářů se ani ve 21. století nesnižuje obliba papírových diářů nebo nástěnných kalendářů. Své...  celý článek

Mikuláše ještě seženete. A bude orouškovaný...

Sehraná mikulášská partička
vydáno 2. prosince 2020  7:11

Některé sváteční družiny se omezí pouze na venkovní strašení, jiné si šijí sváteční ústenky.  celý článek

Zítra smějí lidé opět do hospod. Jejich zavírání vyvolává větší debaty než zdražování piva

ilustrační snímek
vydáno 2. prosince 2020  5:34

Jsme opilci prolévající hrdlo alkoholem, nebo je pro nás pití, především piva, jen pitím takzvaně sociálním? Víc než vášně napovídají o lásce k pivu spíše...  celý článek

Magistrát chce sportovní areály rekonstruovat i budovat. Předělá také jen měsíc fungující plovárnu

Strahovský stadion
vydáno 1. prosince 2020  19:57

Koronavirová opatření pražským sportovcům pořádně zkomplikovala život. Letošní absenci pohybového vyžití chtějí zástupci hlavního města svým obyvatelům...  celý článek

Vaše fotky z Prahy