metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 11 °C

Neděle, 18. dubna 2021. Svátek má Valérie.
Ilustrační foto | foto: Jakub Herda

Vlna omezení se prožene s maratonem Prahou

  13:42
V neděli opět zaplní metropoli běžci z celého světa. Už 23. ročník pražského maratonu bude nejen sportovním svátkem, ale přinese i řadu omezení, především v dopravě.

„Předem se omlouváme za dopravní komplikace spojené s konáním maratonu. Všechna opatření jsou jen na nezbytně dlouhou dobu,“ říká Václav Skřivánek, ředitel závodu.

Dopravu bude během neděle řídit Policie ČR ve spolupráci s Městskou policií Praha. Od 8 do 16 hodin bude postupně po trase závodu uzavírat a otevírat ulice a křižovatky. Mimo tento čas je běžný dopravní režim (výjimku tvoří ulice Pařížská, Ovocný trh, Staroměstské náměstí a Václavské náměstí).

Pražský maraton: nová část trasy a řada uzavírek

Pravidelní účastníci si letos mohou všimnout drobné změny na trase, kdy se u Tančícího domu přeběhne most Legií a dav běžců se do Podolí vrátí po Palackého mostě, po kterém poběží i zpět na smíchovskou část trasy, kam se na Strakonické díky změnám posunula i otočka. Běžci si tak mohou užít další dva přeběhy mostů navíc, i to svým dílem přispívá k atraktivitě trasy.

Omezení parkování v ulicích bude už od soboty. Vozidla zaparkovaná ve vyhrazených lokalitách budou z důvodu zachování bezpečnosti závodu odtažena. Pokud se tak stane, na webu http://sshmp.cz zjistíte po zadání registrační značky, na jakém odtahovém parkovišti se nachází.

S ohledem na změny v povrchové dopravě doporučují pořadatelé v centru města využívat hlavně linek metra. Informace o změnách MHD naleznete na www.dpp.cz a na infolince dopravního podniku na čísle 296 191 817. Bezplatná dopravně-informační linka na čísle 800 165 102 je k dispozici do soboty od 9 do 18 hodin, v den závodu volejte linky: 800 100 991 a 800 165 102.

Všechny informace o dopravním omezení najdete také na: www.runczech.com/cs, nebo si stáhněte aplikaci Waze.

Komentáře

Hlavní zprávy

Brzobohatý: „Porazte covid jako izraelská tatérka“

vydáno 17. dubna 2021  8:28

Herec a muzikant Ondřej G. Brzobohatý se v posledním roce nenudil. Kromě koncertů napsal hudbu k filmu či večerníčku, ale pracuje i na knize. Podílel se...  celý článek

STRÁŽCE STREAMU: Sázka na neznámého zabijáka se opět vyplatila. Minisérie Had je pecka

Strážce streamu
vydáno 16. dubna 2021  14:00

Jmenuje se Charles Sobhraj, ale jeho kumpáni mu říkávali Alain. Případně úplně jinak. Pokud jste o něm někdy četli, nebo slušeli, pravděpodobně se...  celý článek

Tam, kde si proslulí advokáti odírají blatníky

PRAHA? AHA!
vydáno 16. dubna 2021  11:24

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Radniční Instagramy: Trojka je lepší než jednička

vydáno 16. dubna 2021  5:13

Anketa Zlatý lajk ohodnotila radniční Instagramy. Čtenářům, kteří tolik neholdují sociálním sítím se předem omlouváme, tento článek totiž bude plný...  celý článek

Vaše fotky z Prahy