metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 30 °C

Neděle, 18. srpna 2019. Svátek má Helena.
Plochá dráha (ilustrační foto).
Větší foto
Plochá dráha (ilustrační foto). | foto: wikipedia.orgMetro.cz

Markéta přivítá plochodrážní elitu

20. září 2015  16:10 Metro.cz
Pozornost motoristických fanoušků bude v pondělí upřena na břevnovskou Markétu. Slavný Memoriál Luboše Tomíčka se pojede už po sedmačtyřicáté. Špičkoví zahraniční jezdci se opět sjedou na plochodrážní stadion na Markétě, aby porovnali síly s domácími závodníky.

Zřejmě do poslední chvíle nebude jasné, zda nastoupí sympatický, českými i britskými fanoušky milovaný Matěj Kůs. Na tiskové konferenci byl s límcem kolem krku a stěžoval si na neposedné plotýnky 1. a 2. obratle. Ke zranění přitom přišel při havárii během závodu.

„Vyhýbal jsem se padajícímu soupeři, ale trefil jeho motorku. Spadl jsem na zadek a praštil se do pravého spánku. Zranění hlavy je zrádné v tom, že to dlouho nebolí, člověk je ale takový zmatený a reakce nejsou v pořádku. Za dva dny jsem jel autem z Anglie do Prahy a zdálo se mi, že jsem v pohodě, ale to bylo jen zdání. U nás mě doktoři začali léčit a trochu mě vystrašili, že nejsem úplně ready. Od té doby rehabilituju,“ řekl Kůs svou situaci. Přitom právě on je od roku 2010 posledním českým vítězem Memoriálu Luboše Tomíčka.

Číslo jedna bude mít čerstvý vítěz Zlaté přilby

Na startu však nebudou chybět hvězdy jako Nicki Pedersen z Dánska, Rohan Tungate z Austrálie či Polák Przemyslaw Pawlicki. Z domácích jezdců se představí například Eduard Krčmář nebo Václav Milík. Číslem jedna bude vítěz nedělní Zlaté přilby.

V Česku to na mezinárodních podnicích sice nebývá pravidlem, ale při letošním memoriálu budou mít diváci možnost navštívit depo závodních strojů. Jedná se o šanci prohlédnout si zblízka motorky, získat autogram či společnou fotku, a to od 16.30 do 17.30 hodin. Vlastní závod začne v 19 hodin.

Kapitán československé reprezentace a pětinásobný republikový šampion Luboš Tomíček na podzim 1968 podlehl vážným zraněním způsobeným při závodu o zlatou přilbu. Finálovou jízdu vedl, ale upadl, dva jezdci za ním se mu vyhnuli, ten třetí nikoli. Byl převezen do nemocnice, kde po několika hodinách zemřel.

Komentáře

Hlavní zprávy

Musel jsem takříkajíc objevit domov skrze pobyty v zahraničí, říká umělec

Mladý umělec Josef Zlamal má do 1. září výstavu svých obrazů v Galerii U...
vydáno 18. srpna 2019  6:06

Mladý umělec Josef Zlamal má do 1. září výstavu svých obrazů v Galerii U Betlémské kaple. Rozpovídal se i o netradiční technice a materiálech.  celý článek

Autobusy na Zličíně čekají škatulata. Může za ně děravá vozovka

Dopravní omezení během první etapy oprav na autobusovém nádraží Zličín.
vydáno 17. srpna 2019  6:00

V pondělí se začnou v prostorách autobusového terminálu na Zličíně dít nemalé změny. Kvůli opravě povrchu, který je podle dopravního podniku již ve velmi...  celý článek

Stojící autobus se spuštěným motorem? Je to na pokutu

Ilustrační snímek
vydáno 17. srpna 2019  5:34

Česká města dusí autobusy čekající na turisty. Za to hrozí pokuta 2500 korun.  celý článek

Do spící metropole jsme vyrazili s odhodláním nikoho nepotkat

Hradčanské náměstí bez turistů je zážitek nejen pro fotku.
vydáno 16. srpna 2019  17:07

Představa prázdného Staroměstského náměstí, Karlova mostu nebo snad nádvoří Pražského hradu se zdá jako absolutní nesmysl. Věřte, že se to však každodenně...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám