metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 18 °C

Čtvrtek, 1. října 2020. Svátek má Igor.
Plochá dráha (ilustrační foto).
Větší foto
Plochá dráha (ilustrační foto). | foto: wikipedia.orgMetro.cz

Markéta přivítá plochodrážní elitu

20. září 2015  16:10 Metro.cz
Pozornost motoristických fanoušků bude v pondělí upřena na břevnovskou Markétu. Slavný Memoriál Luboše Tomíčka se pojede už po sedmačtyřicáté. Špičkoví zahraniční jezdci se opět sjedou na plochodrážní stadion na Markétě, aby porovnali síly s domácími závodníky.

Zřejmě do poslední chvíle nebude jasné, zda nastoupí sympatický, českými i britskými fanoušky milovaný Matěj Kůs. Na tiskové konferenci byl s límcem kolem krku a stěžoval si na neposedné plotýnky 1. a 2. obratle. Ke zranění přitom přišel při havárii během závodu.

„Vyhýbal jsem se padajícímu soupeři, ale trefil jeho motorku. Spadl jsem na zadek a praštil se do pravého spánku. Zranění hlavy je zrádné v tom, že to dlouho nebolí, člověk je ale takový zmatený a reakce nejsou v pořádku. Za dva dny jsem jel autem z Anglie do Prahy a zdálo se mi, že jsem v pohodě, ale to bylo jen zdání. U nás mě doktoři začali léčit a trochu mě vystrašili, že nejsem úplně ready. Od té doby rehabilituju,“ řekl Kůs svou situaci. Přitom právě on je od roku 2010 posledním českým vítězem Memoriálu Luboše Tomíčka.

Číslo jedna bude mít čerstvý vítěz Zlaté přilby

Na startu však nebudou chybět hvězdy jako Nicki Pedersen z Dánska, Rohan Tungate z Austrálie či Polák Przemyslaw Pawlicki. Z domácích jezdců se představí například Eduard Krčmář nebo Václav Milík. Číslem jedna bude vítěz nedělní Zlaté přilby.

V Česku to na mezinárodních podnicích sice nebývá pravidlem, ale při letošním memoriálu budou mít diváci možnost navštívit depo závodních strojů. Jedná se o šanci prohlédnout si zblízka motorky, získat autogram či společnou fotku, a to od 16.30 do 17.30 hodin. Vlastní závod začne v 19 hodin.

Kapitán československé reprezentace a pětinásobný republikový šampion Luboš Tomíček na podzim 1968 podlehl vážným zraněním způsobeným při závodu o zlatou přilbu. Finálovou jízdu vedl, ale upadl, dva jezdci za ním se mu vyhnuli, ten třetí nikoli. Byl převezen do nemocnice, kde po několika hodinách zemřel.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pomsta na autě či zkouřený farmář. Pražští strážníci se nenudí

Ilustrační snímek
vydáno 30. září 2020  16:29

Kroniku plnou bizarních zásahů ochránců zákona si můžete přečíst na Facebooku. Spravují ji filutové.  celý článek

Chceme, aby stanice nezapáchala a výstavba nezatížila okolí, říká náměstek primátora

Bioplynová stanice
vydáno 30. září 2020  16:10

Magistrát hledá místo, kde by šlo postavit bioplynovou stanici. Vzorem jsou mu Rakousko a Norsko.  celý článek

Provoz je teď spíše loterie než podnikání, říká šéfka klubu a hostelu v Peci pod Sněžkou

Michaela vtisknula komunistickému monstru umělecký ráz.
vydáno 30. září 2020  14:17

Tu brutalistní budovu nemůže přehlédnout nikdo, kdo vjede do Pece pod Sněžkou. Kolos z betonu a plechu vznikl v osmdesátkách jako vývařovna ROH, v...  celý článek

Nesmrtelný psík inspiruje také Pražany

Kasey Carlinová s fenkou Maggie
vydáno 30. září 2020  10:28

Příběh týrané pouliční fenečky Maggie má pohádkově šťastný konec. Knihu o ní pokřtí na Vltavě.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám