metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 7 °C

Pátek, 22. února 2019. Svátek má Petr.
Masopustní veselí na Praze 9.
Dalších 7 fotografií v galerii
Masopustní veselí na Praze 9. | foto: Archiv MČ Praha 9Metro.cz

Masopusty začínají už o víkendu. Nejveseleji bude na Malé Straně

5. února 2016  10:43 Lucie Poštolková Metro.cz
Do průvodů masek se můžete zapojit o víkendu po celé Praze. Tradiční masopusty se konají v Karlíně, na Malé Straně i na Žižkově.

„Během sobotního průvodu je připraveno několik zastávek, kde návštěvníci v maskách dostanou malé občerstvení a také tradiční domácí švestkovici, meruňkovici a hruškovici s originální etiketou městské části Praha 1,“ uvedla Veronika Blažková, tisková mluvčí Prahy 1.

Fotogalerie

Účastníci v maskách mají řadu výhod i na dalších místech. Zdarma mohou jít na výstavu masek v galerii Scarabeus, do Muzea kávy Alchymista a do části expozice Národního technického muzea. Na Břevnově, ve Chvalském zámku nebo na Vltavské se bude soutěžit o nejlepší masku.

„Pokud nemáte čas masku shánět, můžete si před průvodem vyrobit svou vlastní v jedné z našich výtvarných dílen umístěných v Kaizlových sadech,“ říká Alena Borhyová, místostarostka Prahy 8. Masky se budou vyrábět také v KC Zahrada nebo na Salonní rychlolodi Nepomuk.

Masopusty v Praze

Většina průvodů půjde zítra, některé i v neděli a v úterý.

 • Nejzajímavější masky odmění v průvodu, který se zítra ve 13 hodin sejde v Toulcově dvoře a projde starou Hostivaří. Těšit se můžete na jitrnice, koblihy, Kralupské žestě a masopustní zvyky. Vstupné je dobrovolné.
 • Sobotní veselí se nevyhne ani Karlínu, kde ve 13 hodin vyjde masopustní průvod z Kaizlových sadů na Karlínské náměstí. Nebude chybět koňský povoz s tradičními maskami, kapela, řemeslné trhy, dílny a představení Cirkus Problem, Gipsy.cz či Pískomil se vrací.
 • Žižkovský masopust začne zítra ve 14 hodin poutí na náměstí Jiřího z Poděbrad s kolotoči, loutkami, svařákem i frgály. Odtud vyjde průvod v úterý 9. února. Projde Žižkovem až do parku u stadionu Viktorie Žižkov.
 • Zítra projde masopustní rej také přes Letnou. Sraz je v 10 hodin u Strossmayerova náměstí před kostelem sv. Antonína. Připraveny jsou zastávky s pouličním divadlem, program s gastronomií bude pokračovat v Národním zemědělském muzeu.
 • Zítra ožije také Malá Strana masopustním veselím. Ve 13 hodin vyjdou masky od hostince U Černého vola na Loretánském náměstí směrem na Kampu. V cíli Malostranského masopustního veselí – na Kampě – bude pro všechny zúčastněné připraveno občerstvení – stánky s prodejem svařeného vína, piva, grogu, koblih, guláše, medoviny, jitrnic, pečeného prasete, a další. Akci na Kampě hudebně zpříjemní skupina The Priester Sisters, Oranžáda, Circus Problem.
 • Zítra od 14 hodin začíná masopustní veselí v Řeporyjích na náměstí. Kromě Řeporyjského průvodu se můžete těšit na guláš, jitrnice, kroupová a žemlová jelita, divadelní představení a keltskou hudbu. Vezměte si hudební nástroje s sebou.
 • Střížkovský park Václavka rozezní zítra od 13 hodin masopust. Kromě masek nebudou chybět dobové atrakce, hudba a živá zvířata. Tématem letošního, již čtrnáctého ročníku, se staly staročeské tradice.
 • Karnevalová jatka se zítra konají v Jatka78 multifunkčním divadle na Vltavské. Od 15 hodin tu začíná dětské karnevalové odpoledne se soutěží o nejlepší masku. Těšit se můžete i na koncert kapely Body Voice Band, fotografický koutek Smilebox a na kouzelníka. Vstupné 150 Kč.
 • Práva maškar převezmou také v Třeboradicích na Praze 9. Za Slaviborského náměstí od restaurace Maximum vyrazí zítra na průvod ulicemi obce. Do 17 hodin se pak bude hodovat na zabíjačkových dobrůtkách, nebude chybět zvířecí mazlírna, velbloudí jízdárna, kolotoč a střelnice. Vstupné je dobrovolné. Při vstupu do areálu není špatné si podplatit smrtku (případné příspěvky použijí na program).
 • Masopustní veselí ve stylu námořníků, vodních víl a pirátů začne v 10 hodin zítra také v KC Zahrada. Ještě předtím si mohou účastníci akce od 10 do 12 hodin vyrobit patřičnou „vodní“ masku v KC Zahrada v Malenické ulici, kde budou připraveny výtvarné dílny. Masopustní průvod pak vyrazí ve 14 hodin ze stanice Opatov ke Komunitnímu centru Matky Terezy, kde budou připraveny hry, soutěže a cirkus pro děti i rodiče. Vstupenky na herní odpoledne včetně divadla budou k zakoupení v Komunitním centru Matky Terezy v den akce za 50 Kč.
 • Ve 14 hodin v neděli se vydá průvod na Chvalský zámek. Sraz je u ZŠ Ratibořická, kde budou masky půjčovat půl hodiny předem. Na zastávkách je připraveno předání Masopustního práva, přípitek, cirkus a soutěž o nejlepší dětskou masku. Ochutnáte zabijačkové pochoutky i koblihy.
 • Břevnovský masopust začne v úterý v 15.45 hodin u KC Kaštan, kde bude uděleno masopustní právo. Odtud se průvod vydá po Bělohorské ulici až k hotelu Pyramida, kde bude pochována basa. Celý průvod budou doprovázet bubeníci, další umělci. Masopustní veselí bude ukončeno u hotelu Pyramida zabijačkovými hody s živou hudbou a tancem. Pro děti bude navíc připraveno divadlo, žonglérské workshopy i ohňová masopustní show. Nejvydařenější dětské masky v průvodu budou oceněny drobnými dárky.
 • Na karnevalové plavby se můžete vydat do Pražských Benátek v Platnéřské ulici, kde vyplouvá první loď v neděli v 11 hodin. Během hodinové plavby na Salonní rychlolodi Nepomuk s si děti mohou vyrobit karnevalovou masku, vyfotit se ve fotokoutku a připraveno je také malování na obličej. Vstup pro dospělé je 120 Kč, děti za 80 Kč, rodinné vstupné je za 320 Kč.
 • Zítra se koná první ročník Vršovického masopustu. Začíná v Heroldových sadech ve 14 hodin a bude pak pokračovat v horních Vršovicích. Můžete se těšit na hudbu, vyhlášení nejlepších masek, dobré jídlo a pití od Fajnšmekra a Bistra Waipawa. Atmosféru prvního masopustního průvodu zakončí pivnice Ferdinand, kde můžete ochutnat skutečná piva z Benešova a nejen je. Masku si můžete vytvořit v kreativním centru Výkladní skříň Holandská 42, kde v čase od 14:30 do 16:00 pod dohledem profesionálů z oblasti designu kostýmů si za poplatek 100 Kč.
 • Ve stylu divokého západu se zítra koná masopustní ples v komunitním centru Sv. Prokopa Nové Butovice. Akce začíná v 19:30 hodin. Pro děti je připraven na neděli od 15 hodin Dětský masopustní karneval.

Komentáře

Hlavní zprávy

Cyklista Tomáš Tvrdík šel na Predátora z hecu, teď patří ke světové špičce

Tomáš Tvrdík skončil na Mistrovství světa v loňském roce v řecké Spartě na 9....
vydáno 21. února 2019  16:57

Táta mi byl i je ve sportu obrovskou oporou a podporoval mě, říká kutnohorský závodník v překážkových soutěžích Tomáš Tvrdík.  celý článek

Povinné zálohy na PET lahve jsou nesmysl, tvrdí evropští mistři třídění odpadu

Ilustrační snímek
vydáno 21. února 2019  15:46

Karlovarské minerální vody, největší středoevropský distributor nealkoholických nápojů, uvažují po vzoru některých evropských zemí o zavedení zpětného...  celý článek

ANKETA: Deník Metro hledá nejkrásnější tramvaj v Praze

Anketa
vydáno 21. února 2019  14:39

Jako má Londýn červené autobusy, tak má Praha tramvaje T3. Nejpočetněji vyráběný tramvajový vůz na světě je pražskou legendou. Metropoli však křižují i...  celý článek

Kadjar byl v lázních. Renault prokoukl a dostal nové motory

Překonat brod není problém.
vydáno 21. února 2019  12:33

S novým rokem se českému trhu představil omlazený Renault Kadjar. Oblíbené SUV dostalo řadu novinek.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám