metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 27 °C

Pátek 19. srpna 2022. Svátek má Ludvík

Další 2 fotografie v galerii
Soutěže v rámci libeňského Psího dne. | foto: MČ Praha 8Metro.cz

Máte doma voříška? Pak můžete v Libni soutěžit o vítězství

  17:23
Nemůže váš pes do žádné psí soutěže krásy, protože je to jen vořech? Nevadí. Na osmičce pořádají v sobotu 20. června již 10. ročník soutěže o nejkrásnějšího voříška.

„Přihlásit se může každý. Soutěžit se bude v několika kategoriích. Porotcům se předvedou kříženci, voříšci i rozpoznatelná plemena bez průkazu průvodu. Nebude chybět ani dovednostní soutěž s názvem Šikula,“ zve pořadatelka Vladislava Wildtová. „Hodnotit se ale bude i poslušnost a komunikace s páníčkem,“ dodává.

Soutěž se koná v sobotu 20. června v rámci desátého ročníku Psího dne. Kromě soutěží tak na návštěvníky čeká i doprovodný program. Mezi jednotlivými kategoriemi jsou připraveny ukázky poslušnosti a dovednosti policejních psů či ukázka veterinární záchranné služby.

„Návštěvníci se tak dozvědí, jak psovi poskytnout první pomoc, když si třeba zlomí tlapku,“ přibližuje program Wildtová. Své umění během Psího dne předvede i Kristýna Nosková, která je držitelka světového rekordu v disciplíně dog frisbee.

V porotě psích soutěží pak zasedne mimo jiné i hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Lenka Zahradnická. „Má dobrý vztah ke zvířatům a také má již s podobnou soutěží zkušenost,“ tvrdí Vladislava Wildtová, proč padla volba právě na populární herečku.

Psí den se koná poblíž ulice U Meteoru na libeňské psí louce u fotbalového hřiště. Podobných míst je v Praze 8 hned několik. První psí louku otevřela radnice této městské části pro veřejnost v Libni koncem roku 2005. Jejich hlavním smyslem je umožnit psům volný výběh.

Komentáře

Hlavní zprávy

Člověka, který by mluvil jako kniha, prakticky nepotkáte, říkají jazykovědci

vydáno 18. srpna 2022  16:39

Je současná psaná i hovorová mluva jednodušší, než jakou mluvili naši prarodiče? Někdo tvrdí, že ano, ale Michal Škrabal, ředitel Ústavu Českého národního...  celý článek

Budvar se spojil s hravými sládky. Vznikl pšeničný Kraťas

vydáno 18. srpna 2022  5:51

Tuhle příležitost si nenechte ujít. Národní pivovar Budvar úplně poprvé uvařil pšeničné pivo. Letní limitka Kraťas vznikla ve spolupráci s minipivovarem...  celý článek

Komerční sdělení

Festival netradičních sportů zve na atraktivní program

vydáno 18. srpna 2022

NEfestival neboli Festival netradičních sportů bude v sobotu 20. srpna velkým lákadlem v Heřmanově Městci na Chrudimsku.   celý článek

Sexting může dítěti zničit vztah, dovést ho k sebevraždě

vydáno 17. srpna 2022  19:29

Nemluv s cizími, neber od nich dárky, netoulej se, kde to neznáš. Rodičovské pokyny děti dodržují. Na internetu se ale chovají jinak.  celý článek