metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 2 °C

Sobota 3. prosince 2022. Svátek má Svatoslav

Další 2 fotografie v galerii
Soutěže v rámci libeňského Psího dne. | foto: MČ Praha 8Metro.cz

Máte doma voříška? Pak můžete v Libni soutěžit o vítězství

  17:23
Nemůže váš pes do žádné psí soutěže krásy, protože je to jen vořech? Nevadí. Na osmičce pořádají v sobotu 20. června již 10. ročník soutěže o nejkrásnějšího voříška.

„Přihlásit se může každý. Soutěžit se bude v několika kategoriích. Porotcům se předvedou kříženci, voříšci i rozpoznatelná plemena bez průkazu průvodu. Nebude chybět ani dovednostní soutěž s názvem Šikula,“ zve pořadatelka Vladislava Wildtová. „Hodnotit se ale bude i poslušnost a komunikace s páníčkem,“ dodává.

Soutěž se koná v sobotu 20. června v rámci desátého ročníku Psího dne. Kromě soutěží tak na návštěvníky čeká i doprovodný program. Mezi jednotlivými kategoriemi jsou připraveny ukázky poslušnosti a dovednosti policejních psů či ukázka veterinární záchranné služby.

„Návštěvníci se tak dozvědí, jak psovi poskytnout první pomoc, když si třeba zlomí tlapku,“ přibližuje program Wildtová. Své umění během Psího dne předvede i Kristýna Nosková, která je držitelka světového rekordu v disciplíně dog frisbee.

V porotě psích soutěží pak zasedne mimo jiné i hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Lenka Zahradnická. „Má dobrý vztah ke zvířatům a také má již s podobnou soutěží zkušenost,“ tvrdí Vladislava Wildtová, proč padla volba právě na populární herečku.

Psí den se koná poblíž ulice U Meteoru na libeňské psí louce u fotbalového hřiště. Podobných míst je v Praze 8 hned několik. První psí louku otevřela radnice této městské části pro veřejnost v Libni koncem roku 2005. Jejich hlavním smyslem je umožnit psům volný výběh.

Komentáře

Hlavní zprávy

Trh s ubytování je na vzestupu. V Praze přibydou tisíce nových i staronových hotelových lůžek

vydáno 3. prosince 2022  6:45

Hotelové kapacity Prahy se v době pandemie covidu-19 částečně snížily. I přesto česká metropole stále patří mezi nejatraktivnější hotelové trhy v regionu...  celý článek

Ke zkouknutí Promlčeno mě donutil až algoritmus Netflixu. Ještě, že tak. Viděl to už každý

Strážce streamu
vydáno 2. prosince 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Relativně mladá studentka psychologie Eva (v poslední době všudypřítomná Barbora Bočková) má v rádiu vlastní večerní show o vztazích. Když ji ale osloví...  celý článek

Cílem není vysmívat se kartářkám. Analýzu parapsychologie nečekejte, říká Tereza Hofová

vydáno 1. prosince 2022  15:00

Říkají o ní, že se s lehkostí pohybuje mezi komerční i nezávislou scénou, filmem a divadlem, Prahou a Reykjavíkem. Tereza Hofová si v novém snímku...  celý článek

Jaké jsou časté triky kybernetických útočníků? Velký nátlak a časová tíseň

vydáno 1. prosince 2022  8:20

Počet on-line útoků stále roste. Několika účinnými kroky si můžete ochránit peníze.  celý článek