metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 4 °C

Pátek, 28. ledna 2022. Svátek má Otýlie.

Další 2 fotografie v galerii
Soutěže v rámci libeňského Psího dne. | foto: MČ Praha 8Metro.cz

Máte doma voříška? Pak můžete v Libni soutěžit o vítězství

  17:23
Nemůže váš pes do žádné psí soutěže krásy, protože je to jen vořech? Nevadí. Na osmičce pořádají v sobotu 20. června již 10. ročník soutěže o nejkrásnějšího voříška.

„Přihlásit se může každý. Soutěžit se bude v několika kategoriích. Porotcům se předvedou kříženci, voříšci i rozpoznatelná plemena bez průkazu průvodu. Nebude chybět ani dovednostní soutěž s názvem Šikula,“ zve pořadatelka Vladislava Wildtová. „Hodnotit se ale bude i poslušnost a komunikace s páníčkem,“ dodává.

Soutěž se koná v sobotu 20. června v rámci desátého ročníku Psího dne. Kromě soutěží tak na návštěvníky čeká i doprovodný program. Mezi jednotlivými kategoriemi jsou připraveny ukázky poslušnosti a dovednosti policejních psů či ukázka veterinární záchranné služby.

„Návštěvníci se tak dozvědí, jak psovi poskytnout první pomoc, když si třeba zlomí tlapku,“ přibližuje program Wildtová. Své umění během Psího dne předvede i Kristýna Nosková, která je držitelka světového rekordu v disciplíně dog frisbee.

V porotě psích soutěží pak zasedne mimo jiné i hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Lenka Zahradnická. „Má dobrý vztah ke zvířatům a také má již s podobnou soutěží zkušenost,“ tvrdí Vladislava Wildtová, proč padla volba právě na populární herečku.

Psí den se koná poblíž ulice U Meteoru na libeňské psí louce u fotbalového hřiště. Podobných míst je v Praze 8 hned několik. První psí louku otevřela radnice této městské části pro veřejnost v Libni koncem roku 2005. Jejich hlavním smyslem je umožnit psům volný výběh.

Komentáře

Hlavní zprávy

Co mají společného Guru, Too hot to handle a Labutí píseň? Děje se tam ho*no

Strážce streamu
vydáno 28. ledna 2022  14:25

STRÁŽCE STREAMU Nejrůznější pořady, seriály a filmy se na nás hrnou ze všemožných streamovacích služeb v kvantech doposud nevídaných. Konkurence je obrovská a divákův čas...  celý článek

Film Lucie postrach ulice je fantasy. Chobotnice z II. patra sci-fi

vydáno 28. ledna 2022  5:55

Kolektiv autorů motajících se kolem filmového webu vám udělá pořádek ve světě udatných hrdinů, spanilých princezen a čarodějů.  celý článek

Komerční sdělení

Pod městem leží evropský unikát

vydáno 28. ledna 2022

Cesta za splněním klimatického plánu by měla výjimečnou technologii chránit nikoli likvidovat.  celý článek

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Vaše fotky z Prahy