metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 21 °C

Středa, 8. dubna 2020. Svátek má Ema.
Křižíkova fontána
Větší foto
Křižíkova fontána | foto: ARISTON PR

Matějská pouť se musela tiše smrsknout

5. března 2020  9:46 Filip Jaroševský Metro.cz
Letošní matějskou ovlivňuje přestavba holešovického Výstaviště. Většina lidí to však nepozná.

Hlasitý mix elektronické hudby hrající jedna přes druhou, sladkosti, klobásy, ale hlavně spousta atrakcí. To jsou každoroční lákadla provizorního lunaparku na Výstavišti v Holešovicích, kde to již dva týdny opět žije. Letošní matějská pouť se ale od předchozích ročníků liší nejen absencí některých klíčových atrakcí. Podle Jany Rychlíkové, která zastupuje vedení městské společnosti Výstaviště Praha, se totiž museli kolotočáři uskromnit.

„V minulých letech matějská využívala v podstatě celou spodní část areálu Výstaviště, jak pro samotné atrakce, tak pro zázemí. Po dohodě s provozovatelem je tomu letos vzhledem k probíhajícím opravám cest a celkové revitalizaci této části trochu jinak. Na některé nově revitalizované plochy nesmí těžké vozy a technika. Ale neznamená to žádné omezení pro návštěvníky akce,“ říká pro Metro Rychlíková.

Ve spodních částech areálu, kde pouť přímo neprobíhá, dále pokračují dokončovací práce. Krátce po skončení matějské pouti plánují správci areálu otevření nově zrekonstruované plochy. „Finalizují se další sportoviště, obří dětské pískoviště nebo leknínové jezírko,“ dodává Rychlíková, podle které se zde souběžně s matějskou poutí konají další akce, jako například výstava Cosmos Discovery či Jarní trhy.

Jen v loňském roce se na výstavišti konalo více než sto akcí s nejrůznějším zaměřením. V areálu souběžně s nimi vznikala boulderová stěna, dětské lanové hřiště nebo fitness a workout zóna. Obavy některých fanoušků matějské pouti z dalšího omezování akce dělníky v příštím roce jsou podle Rychlíkové zcela liché. „V příštím roce dojde především na rekonstrukce budov, divadla Spirála, Křižíkových pavilonů, bývalé restaurace Bohemia a měla by probíhat i rekonstrukce Průmyslového paláce. Spodní část areálu bude po rekonstrukci a revitalizaci plně funkční a naopak bude dějištěm většiny akcí,“ vysvětluje Rychlíková.

Předseda představenstva městské společnosti Výstaviště Praha Tomáš Hübl pro deník E15 minulý týden uvedl, že současně s Průmyslovým palácem se bude v horní části areálu opravovat i Lapidárium Národního muzea. V jeho části je také expozice Mořský svět, která má skončit v příštím roce.

Pořadatelé Designbloku, který se tradičně konal na podzim na výstavišti, včera oznámili, že se akce přesouvá. Hlavním dějištěm 22. ročníku bude klášter svatého Gabriela na Smíchově.

Letos bude v areálu nově možné za poplatek využít elektrické grily nebo posedět v nově vznikajícím gastropavilonu, který se nachází u nové brány do Stromovky. Posezení nabízí i opravená restaurace Pražan a Bistro Artyčok. Návštěvníci jsou naopak již druhým rokem ochuzeni o stálice v podobě klasického ruského kola a horské dráhy. Ty putovaly předloni kvůli neprodloužení nájemní smlouvy do Polska. Loni bylo kolo k vidění na Kravařském masopustu. „Letošní matějská znamená atrakce v cenovém rozmezí třicet až sto padesát korun,“ okomentovala probíhající pouť čtenářka Metra Eliška Gmiterková. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Trénujeme po sítích. Zabírají výzvy, těší předsedu klubu ABC Braník

Matěj Mráz
vydáno 8. dubna 2020  19:38

Góly v amatérských fotbalových soutěžích snad začnou padat zase až v létě. Většina týmů se proto musela s novou situací vypořádat. Například v Braníku se...  celý článek

Máte nový a inovativní projekt? Přihlaste ho do akcelerátoru

Ilustrační foto
vydáno 8. dubna 2020  17:14

Slovenský podporovatel výjimečných inovativních projektů Perry Talents zamířil také do Česka.  celý článek

Koronavirus umí zkrotit v urychlovači částic

Nahlédli jsme do nepřístupného podzemí pod Vítkovem.
vydáno 8. dubna 2020  5:30

Pracovníci podzemní laboratoře nabízejí zdarma sterilizaci lékařských pomůcek.  celý článek

Tiché ulice jsou past pro lidi bez zraku, chybí jim orientace

ilustrační snímek
vydáno 7. dubna 2020  18:47

Zmizely překážky, podle kterých nevidomí vědí, kde jsou. Není koho požádat o pomoc při přejití ulice.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám