metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 28 °C

Čtvrtek 19. května 2022. Svátek má Ivo

Mawi DNA Technologies uvádí na trh NextSWAB™ pro přesnější a spolehlivější výsledky testu na covid-19

  10:41
Hayward (USA) 11. května 2022 (PROTEXT/BusinessWire) -

Společnost Mawi DNA Technologies (Mawi), která se zaměřuje na vývoj inovativních technologií pro odběr vzorků ve zdravotnictví, uvedla na trh stěrový tampon NextSWAB™, stoprocentně plastový tampon pro lékařské účely navržený a vyráběný v USA. Společnost Mawi uvedla tento nový výrobek na trh v reakci na nedostatek tamponů na test covidu-19. Je určen pro vysoce účinný odběr bez rizika kontaminace nežádoucími prvky, které mohou ovlivnit výsledek testování založený na metodě PCR. NextSWAB™ je v současné době optimalizován pro odběr nosních vzorků. Zároveň probíhá ověřování dalších možnosti odběru vzorků tímto výrobkem.

"Sterilní aplikátor pro odběr vzorků NextSWAB™ je dlouhý šest palců s unikátní konstrukcí hlavice umístěné na distálním konci," řekl Dr. Bassam El-Fahmawi, generální ředitel společnosti Mawi. "Hlavice tamponu má dva kanálky oddělené přepážkou, která zadržuje odebraný nosní materiál, který lze jemným protřepáním uvolnit do transportního média. Flexibilní hlavice snadno a účinně zapadne do štěrbin. Umožňuje přední odběr nosních vzorků s minimálním nepohodlím pro uživatele, které je dostatečné pro získání smysluplného výsledku," dodal Dr. El-Fahmawi.

Zařízení NextSWAB™ je kompatibilní s mnoha transportními zkumavkami na vzorky, takže je ideální pro sdružování vzorků z více stěrů v jedné zkumavce. Pro dosažení optimálních výsledků je však nejefektivnější, pokud se používá ve spojení s technologií odběru vzorků iSWAB-Microbiome-EL společnosti Mawi, která uživatelům umožňuje vynechat krok extrakce RNA v molekulárních testech covid-19. Do stejné zkumavky lze přidat druhý nosní vzorek, čímž se vytvoří koncentrovanější vzorek a zvýší se celková spolehlivost testu. Zařízení NextSWAB™ se dodává připravené k použití a nevyžaduje žádnou přípravu pro odběr vzorku.

"Náš NextSWAB™ plně uvolňuje svůj obsah do transportního média pro vzorek, čímž odpadá nutnost přepravy tamponu se vzorkem," zdůraznil Dr. El-Fahmawi. "Plně koncentrovaný tekutý vzorek pak lze rychle zpracovat pomocí robotických systémů pro manipulaci s tekutinami nebo jakéhokoli laboratorního pracovního postupu. Během počátečního testování v oblasti výzkumu a vývoje se ukázalo, že jedinečná a patentovaná konstrukce hlavice vykazuje vyšší účinnost sběru vzorků z nosu (ve střední části nosu a přední části nosu) než u běžných tamponů," uvedl.

Vzhledem k poptávce po tamponech pro odběr vzorků covid-19 je linie dodavatelského řetězce pro NextSWAB™ spolehlivá a stabilní díky konstrukci z lisovaného plastu a výrobě v USA. Další informace o systému NextSWAB™ naleznete na adrese www.mawidna.com.

O společnosti Mawi DNA Technologies

Společnost Mawi DNA Technologies, založená v roce 2013, vyvinula a uvedla na trh technologii iSWAB, inovativní systém pro odběr biologických vzorků. Posláním společnosti Mawi je udržovat integritu vzorků z jakéhokoli místa na světě při pokojové teplotě, což umožňuje skutečnou rozmanitost vzorků v jakémkoli geografickém regionu nebo segmentu populace. Ve společnosti Mawi "The Future of Biosampling is Here™" (Budoucnost odběru biologických vzorků je zde™). Další informace naleznete na adrese http://www.mawidna.com.

Podívejte se na zdrojovou verzi zprávy: https://www.businesswire.com/news/home/20220510005587/en/

Kontakty

Investoři:

Jerome David, viceprezident pro prodej a marketing

510-256-5186, j.david@mawidna.com

Kontaktní osoba pro média:

Mgr:Susan Tellem, APR, RN, BSN

310-313-3444, SMS nebo tel. 310-613-3504 susan@tellemgrodypr.com

Zdroj: Mawi DNA Technologies

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

PROTEXT

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Steelers čeká ve Snapbacks lize klíčový zápas na Bazalech

vydáno 19. května 2022

ISMM Ostrava Steelers se v rámci dohrávky 3. kola Snapbacks ligy amerického fotbalu bude snažit udržet naděje na play-off. Steelers v neděli na Bazalech...  celý článek

„Památné stromy nepřibývají“

vydáno 18. května 2022  19:46

V metropoli můžeme v současnosti najít více než dvě stovky takzvaných památných stromů. Tedy těch, které byly odborníky označeny jako mimořádně hodnotné.   celý článek

Vysoká tráva? Vyprahlý trávník v parcích? Lidé si myslí, že se radnice nestará

vydáno 18. května 2022  12:19

Máte pocit, že se městská zeleň kosí příliš často a moc? A že vyprahlé plochy v létě zhoršují již tak vysušené prostředí?  celý článek

Z buspruhu do buspruhu. Na Strakonické se řidiči chápou

vydáno 18. května 2022  4:25

U Branického mostu není nouze o kuriózní dopravní situace. Podobné lze zažít u krematoria.  celý článek