metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 5 °C

Pondělí 28. listopadu 2022. Svátek má René

Další 3 fotografie v galerii
Mazačka a průvodce zajímavými lokalitami v centru Prahy Pavel Fojtík, odborník na historii pražské dopravy a vedoucí archivu DPP. | foto: DPP, Kryštof Čeřovský Metro.cz

Mazačka vyjede na cestu městem s historikem pražské dopravy

  8:52
Na netradiční cestu po metropoli se mohou vydat všichni fanoušci městské hromadné dopravy.

Sledování ulic metropole kamerou na mazací tramvaji si už dokázalo získat řadu fanoušků. Teď je čeká velké překvapení. Redakce internetové televize Slow TV spolu s dopravním podnikem připravila komentovanou projížďku Prahou. Záběry z kamery umístěné na tramvaji doplní poprvé zasvěcený výklad.

Průvodcem zajímavými lokalitami v centru Prahy bude Pavel Fojtík, odborník na historii pražské dopravy a vedoucí archivu DPP.

„Trasa vede v úseku Florenc – Invalidovna po nejstarší trati pražských tramvají. Jde o část původní první linky koňky, která vedla od dnešního Národního divadla do míst dnešní zastávky Urxova,“ vysvětluje výběr trasy Fojtík.

„Chceme si též připomenout 121. výročí zahájení provozu na tramvajové trati Praha – Libeň – Vysočany, které připadá na 17. března,“ dodal.

Pokud se živý přenos setká u diváků s pozitivním ohlasem, plánuje redakce Slow TV zrealizovat další komentované projížďky. Projížďku mazačky můžete v úterý sledovat od deseti hodin v živém přenosu na www.SlowTV.cz.

Kudy pojede

  • Celková délka komentované prohlídky je 21,2 kilometru.
  • Mazačka vyjede ze smyčky na Florenci a pojede přes Palmovku, Balabenku, Vysočanskou, Hloubětín, Harfu, Českomoravskou, Balabenku, Palmovku, Libeňský most, Dělnickou, Plynární, Nádraží Holešovice do smyčky na Výstavišti.
  • Po pauze přes nábřeží Kapitána Jaroše, Malostranskou, Chotkovu, Pražský hrad, Jelení, Brusnici, Milady Horákové do Vozovny Střešovice.

Komentáře

Hlavní zprávy

Najdou se veselé espézetky i u pražských dopravců? Rebel je zatím pouze jeden

vydáno 27. listopadu 2022  10:12

Hanlivé texty na registrační značky autobusů nepatří. I přesto by se tam mohly zcela legálně objevovat.  celý článek

Neúspornost. Správce lamp nakoupí elektřinu raději sám, bude ji i vyrábět

vydáno 27. listopadu 2022  7:58

Lampy se sodíkovými výbojkami či LED zdroji společně po celé metropoli spotřebují zhruba padesát čtyři gigawattů ročně.  celý článek

Znáte tato módní pravidla? Bílá končí v září, svetr se sobem noste po adventu

vydáno 26. listopadu 2022  15:11

Přestože jsou současné módní trendy velmi všestranné, někteří lidé se stále drží přežitých dogmat a pravidel.  celý článek

Ponožky pod stromečkem? Ty upletené přímo od babiček zahřejí nohy i duši

vydáno 26. listopadu 2022  8:22

Zkušené pletařky řemeslo nejen naučí, ale také poradí, jak štupovat.  celý článek