metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 8 °C

Sobota, 29. února 2020. Svátek má Horymír.

Vaše fotky z Prahy

Na Budějovickém náměstí možno spatřit na jednom domě úchytky od tramvajových trolejí, tramvaj na Budějovické náměstí byla nesmyslně zrušena od 9.května 1974, v časově blízkém horizontu by sem měla konečně tramvaj vrátit při stavbě tratě Na Veselí-Budějovi
18.1.2020 12:59 Martin Kubík

Pozůstatky tramvaje na Budějovickém náměstí

Na Budějovickém náměstí možno spatřit na jednom domě úchytky od tramvajových trolejí, tramvaj na Budějovické náměstí byla nesmyslně zrušena od 9.května 1974, v časově blízkém horizontu by sem měla konečně tramvaj vrátit při stavbě tratě Na Veselí-Budějovické náměstí-Dvorecký most-Hlubočepy. Výstavba tramvajových tratí je násobně k životním prostředí lepší než neústálé rozšiřování metra, při němž padly před rokem 1989 desítky domů a nyní se stavbou metra D likvidují stovky stromů v Praze 4! Má padnout i park u ulici Na Strži, kde je asi stovka stromů, stejně tak u nádraží Krč. Průzkumné vrty omezují chodce - například před hlavní poštou Prahy 4 je velké ohrada, která se musí obcházet. A nakonec metro D nebude moc využívané (přemovití majitelé milionových nových bytů na Pankráci a jinde stejně jezdí auty a zacpávají ulice), jeho trasa stačila například jako odbočka od stanice Kačerov a dál mohlo metro jezdit vedle železniční  tratě směr Vršovice.


K čemu je Hlídač

Svěřte se nám, redaktoři Metra vám pomohou!

Trápí vás něco ve vašem okolí? Neopravený chodník, nepořádek či chybějící koš? Užili jste si piknik nebo fotbálek s přáteli? Viděli jste havárii? Pošlete nám MMS nebo využijte náš formulář. Vaše fotka se objeví na webu Metro.cz, z vašich zpráv uděláme noviny.

Vzorový formulář

plná velikost
Vzorový
        
        
        formulář

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám