metro.cz

Počasí v Praze

-5 °C / 1 °C

Pondělí, 21. ledna 2019. Svátek má Běla.
Náměstek primátorky Petr Dolínek na nádraží v Bubenči, které chce město získat...
Další 1 fotografie v galerii
Náměstek primátorky Petr Dolínek na nádraží v Bubenči, které chce město získat pro kulturní využití. | foto: praha.euMetro.cz

Město by mohlo od drah koupit nádraží Bubeneč. Mělo by mělo sloužit Pražanům

23. května 2015  6:09 ČTK
Z nevyužívaného nádraží Bubeneč by se mohlo stát jedno z center kultury v Praze 6.

Náměstek pražské primátorky a radní Petr Dolínek zahájil jednání s Českými drahami o koupi již nefunkční budovy nádraží v Bubenči. 

„Jednání jsou na začátku, ale udělám vše proto, aby se záměr podařil. Na bývalém nádraží jsem se setkal se zástupci Prahy 6, Českých drah, Správy železniční dopravní cesty a dalších institucí a jsem velmi optimistický,“ řekl náměstek Dolínek.

Záměrem, který bude nyní Dolínek prosazovat v radě hlavního města, je, že budovu koupí město a poté ji předá Praze 6. Magistrát začne zároveň ve spolupráci s radnicí Prahy 6 pracovat na představě využití budovy nádraží i přilehlé budovy.

„Moje představa je, že by budovy sloužily například aktivitám pro děti, občanským sdružením či kulturním akcím. Prostory určitě nabídneme třeba skautům. Určitě by zde neměla zaniknout stále fungující nádražní restaurace. Chceme však jít přirozenou cestou. Se zástupcem starosty Prahy 6 panem Poláchem a panem radním Vaculíkem jsme se dohodli, že primárně bude dán prostor názorům a návrhům občanů,“ uvedl Dolínek.

Cena, za kterou by magistrát budovy od drah odkoupil, ještě není stanovena, nicméně podle předběžných odhadů by za budovu nádraží mělo město zaplatit zhruba kolem deseti milionů korun. Magistrát i Praha 6 by chtěli využívat i přilehlé pozemky, které však nebudou součástí koupě, ve hře je ale buď pronájem či svěření do péče.

„Nyní musíme počkat na znalecký odhad kupní ceny a následně se povedou jednání o všech detailech. Genius loci tohoto místa je však velmi silný a jsem přesvědčen, že je v zájmu města, aby se nestalo kořistí developerů, ale sloužilo občanům. Budu projekt podporovat všemi silami,“ slíbil Dolínek.

Komentáře

Hlavní zprávy

Sloupek Mardoši: Zvonky dveří

Mardoša, člen skupiny Tata Bojs
vydáno 21. ledna 2019  10:15

V našich představách nám spílali z oken, házeli věci, smáli se, zuřili, píše Mardoša pro deník Metro ve svém sloupku.  celý článek

Dalo se úniku plynu z rolby předejít?

Hasiči a záchranáři zasahovali na zimním stadionu v pražských Holešovicích, kde...
vydáno 21. ledna 2019  5:56

Únik oxidu uhelnatého z rolby holešovického stadionu se stále vyšetřuje. Led tu už žehlí náhradnice na elektřinu.  celý článek

Dřív měli singles na 2+kk, teď uškudlí sotva na garsonku

Bydlení (ilustrační foto)
vydáno 20. ledna 2019  12:20

Většina Čechů chce bydlet ve vlastním. Problémem je, že jenom někdo na to má.  celý článek

Lítačku můžete také vyhrát

Finální podoba nové čipové karty pro městskou hromadnou dopravu (23.2.2016)
vydáno 20. ledna 2019  5:54

Chcete mít roční kupon na MHD úplně zadarmo? Až do konce ledna jej můžete zkusit vyhrát. Organizátor dopravy Ropid totiž ve spolupráci se společností Visa...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám