metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 13 °C

Pátek 31. března 2023. Svátek má Kvido
Hazard (ilustrační foto) | foto: freeimages

Město chystá novou vyhlášku o hazardu. Uvažuje o nulové toleranci

  5:31
Hazardní hráči i provozovatelé se musí připravit na změnu. Město připravuje úpravu vyhlášky, která hazardní hry v metropoli upravuje.

„Novelu vyhlášky projedná 1. června komise pro oblast regulace loterií a jiných

podobných her,“ uvedla mluvčí magistrátu Petra Hrubá.

Město sice původně plánovalo novelu projednat už v dubnu, ale podle Hrubé se sešlo mnoho připomínek, které je nutné prodiskutovat.

Vyhláška o hazardu v Praze platí od října 2013. Městské části si v ní mohou určit, kde hazard povolí. Herny zcela zakázaly například Praha 2, 6, další radnice je omezily.

Nová pražská koalice se ve své smlouvě zavázala zavést nulovou toleranci plošně na celém území metropole. K tomu chce rada i motivovat městské části. Například změnou v rozdělování peněz z hazardu. Nově by se mohly rozdělovat bez ohledu na zákaz heren.

Poslední bouřlivé jednání o hazardu mají za sebou v Modřanech. Po více než sedmihodinové debatě se zastupitelstvo dohodlo, že žádné automaty na svém území nechce. Potvrdili tak rozhodnutí zastupitelstva o nulové toleranci hazardu z roku 2011, kdy skončily výherní automaty povolované radnicí, ale na sedmi místech zůstaly ty povolované státem. Zmíněných sedm míst pak letos v dubnu radní Prahy 12 navrhli do seznamu povolených míst v příloze celoměstské vyhlášky. V úterý ale opět potvrdili, že v Modřanech hazard nebude.

O výrazné redukci hazardu rozhodla i Praha 4. Z původních 200 míst, kde byl provozován hazard, zbylo v Praze 4 v současné době 27 a podle novely vyhlášky má být pouze sedm takových míst, a to ještě jen kasin. „Jsme si vědomi toho, že hazard přináší spoustu negativních a patologických jevů, a proto jsme přijali toto rozhodnutí,“ uvedl radní pro bezpečnost Prahy 4 Zdeněk Pokorný.

Nově by zavést nulovou toleranci chtělo pět městských částí - Praha 5, 7, 8, 15 a 20. Ostatní ve svých dřívějších vyjádřeních vyslovily požadavek na zachování současného počtu míst nebo na vypuštění konkrétního místa. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Spotlight, Zodiac a teď i Bostonský škrtič. Novináři nemusejí být ve filmech jen za idioty

Strážce streamu
vydáno 31. března 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Poctivá a po všech stránkách sympatická detektivní práce z novinářského prostředí se na plátnech kin či malých obrazovkách už moc neobjevuje. Dívat se na...  celý článek

Známý lékař lidských srdcí: „Lékař není šéfkuchař, aby si držel tajemství jen pro sebe“

vydáno 31. března 2023  9:49

Svět miluje lidi veselé, akční a rozhodné. Petr Neužil, mediálně známý kardiolog z Nemocnice Na Homolce, k nim patří. Možná o něm nevíte, že má na kontě...  celý článek

Přechod na barefooty? Pozor na správný výběr. Zpočátku je lepší boty nejprve střídat

vydáno 31. března 2023  5:35

Tak jak jsme se narodili, je tělo v pořádku. Dokud mu nezačneme do optimálního pohybu klást překážky. To je princip, který razí fyzioterapeutka Jitka...  celý článek

Komerční sdělení

Vyhledejte a zarezervujte si ubytování v Chorvatsku na léto již nyní

vydáno 31. března 2023

Připravte se na léto a začněte si již plánovat svou letošní letní dovolenou. Jestli se chystáte do Čechy velmi oblíbené destinace – Chorvatska,...  celý článek