metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 12 °C

Sobota 25. března 2023. Svátek má Marián
Tomáš Pek, místostarosta Prahy 10 | foto: MČ Praha 10Metro.cz

Město může koupit Ďolíček, my vrátíme pozemky s parkovištěm, říká Praha 10

  12:52
Legendární vršovický stadion Ďolíček bude hlavního města. Dnes pražské zastupitelstvo posvětí memorandum, kterým podmiňovala dohodu o­ prodeji vršovická radnice. Podle místostarosty Prahy 10 Tomáše Peka to radnice vítá.

Je desítka spokojena?
Memorandum, které schválila rada, se liší od toho našeho v datu vzniku pracovní skupiny. Budeme jednat, abychom to sjednotili.

To je ale už asi jenom formalita...
Pokud pražské zastupitelstvo upraví datum třeba na 31. 12., pak není problém, aby naše zastupitelstvo odsouhlasilo svěření pozemků. Vše závisí na Praze. Samozřejmě, je možné, že se objeví další problémy, třeba kolem odhadu.

Nebudou další podmínky a memoranda?
Domnívám se, že už mezi Prahou a námi není žádný spor. Město může koupit Ďolíček a my městu vrátíme pozemky s parkovištěm.

Kde tedy byl problém?
Kdyby Praha nepřímíchávala do koupě stadionu další a­ další podmínky, tak by to šlo bez memoranda. Třeba odsvěření sousedních pozemků se stadionem nijak nesouvisí.

Praha to vidí obráceně.
Četl jsem vyjádření radního Wolfa, že nám město ustupuje, to není pravda. Hlavní město si vymyslelo podmínku, že jim vrátíme pozemky. Kdyby tam ta podmínka nebyla, tak Praha mohla stadion koupit už dávno.

Komentáře

Hlavní zprávy

Novinky v Podolí. Vyhřívaný je teď delší bazén a v areálu je také „nový“ tobogán

vydáno 25. března 2023  10:49

Stadion v Podolí je kulturní památka. Plavala tu například také princezna Diana a oproti minulým letům tu najdete několik novinek. Málokdo si jich ale...  celý článek

Joel a Ellie se prostříleli do finále. The Last of Us se vrátí, a to i díky poctivému řemeslu

vydáno 24. března 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Očekávaná seriálová adaptace oblíbené herní pecky The Last of Us dospěla minulý týden ke svému konci. Jde o nejsledovanější seriál na HBO Max vůbec a není...  celý článek

Když můžeš pomoci, tak musíš, říká Jan Tuna. Řeč je o dárcovství kostní dřeně

vydáno 24. března 2023  5:27

Moderátor Jan Tuna je léta známý svými pořady, ve kterých bojuje buď proti nekvalitním potravinám, nebo naopak pomáhá při řešení různých problémů....  celý článek

Přes den dovádíme na pódiu, v noci pro změnu přebalujeme, říkají Skillet

vydáno 23. března 2023  17:56

Rocková čtveřice Skillet v čele s manželskou dvojicí Johnem a Korey Cooperovými má v Česku velkou fanouškovskou základnu. 6. května se v rámci turné vrátí...  celý článek