metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 11 °C

Pátek, 22. ledna 2021. Svátek má Slavomír.
#denoffline
Větší foto
#denoffline | foto: Metro.cz

Metro.cz je dnes offline. Vypněte počítače taky

29. září 2018  0:38 Metro.cz
Web deníku Metro se dnes zapojil do kampaně #denoffline. Kromě nás se od internetu na den odstřihly i osobnosti z řad influencerů, politiků, sportovců a dalších oblastí. Smyslem akce je upozornit na stále vzrůstající závislost na sociálních sítích a internetu.

Jak #denoffline v naší režii bude vypadat? Jednoduše. Už dnes nedáme na náš web žádný jiný článek. Tento text jsme připravili už včera, nechceme totiž dnes porušit digitální detox. Zkuste to také. Na den si odpočiňte od Facebooku i Instagramu.

Do kampaně se zapojila například i Ewa Farna. „Víte, čeho se nemůžu dočkat? Až si dáme očistu od internetu,“ uvedla už v týdnu zpěvačka. „Najednou začnu zase vidět svět kolem sebe, oči si odpočinou od počítače, budu si prostě povídat s těma, co potkám,“ dodala. „Už jsem si ho párkrát zažil – nechtíc. Chtíc bude ještě slastnější,“ napsal na podporu #denoffline pro změnu herec Tomáš Hanák. Mezi další osobnosti, které se do akce #denoffline zapojily, patří i řada mladých influencerů jako Kovy nebo Shopaholic Nicol.

Smyslem akce je ukázat, že moderní technologie jsou dobrý sluha, ale zlý pán. „Offline sobota je připomínkou starých dobrých pomalejších časů, kdy mobil ještě nebyl členem rodiny,“ říká ředitel Flowee Jan Müller. Právě online magazínu Flowee je jeden z iniciátorů kampaně.

„Pojďme si užít den offline. S těmi, co máte rádi, strávíte čas daleko příjemněji. Třeba na koncertě, v parku, při procházce lesem nebo ulicí města. Nebudeme od sebe odděleni virtuálními stěnami digitálního prostoru – budete spolu, teď a tady,“ vyzývají organizátoři kampaně.

Redakce deníku Metro k tomu dodává: Odpočívejte a relaxujte. Sobotu si užijte třeba s knížkou nebo s jiným fajn čtením. Třeba zrovna s magazínem Metro. V aktuálním vydání najdete například článek o tom, v kterých českých lokálech hodovali už králové. Přečíst si můžete i rozhovor se Zuzanou Osako. Tato modelka a ilustrátorka, která se zaměřuje na český folklor, vede i vlastní krejčovské studio. Pastvou pro oči je pak fotočlánek se snímky Julie Kennedy. Londýnský streetart je prostě cool.

Magazín Metro je zdarma a najdete ho na těchto místech: http://data.metro.cz/soubory/co-se-deje/Distribucni-mista-metro.pdf. Pokud na vás žádný už nezbude, tak si ho prolistujte online na http://magazin.metro.cz/#strana=1. To ale až zítra. Dnes buďte offline. Však je víkend.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pastrami. Vyzkoušejte další chutě street foodu

Zleva Vlastimil Pavlica a Martin Zvěřina v jednom ze svých bister
vydáno 22. ledna 2021  6:00

Bistro Meat Vandals rozšiřuje obzory, že jíst narychlo může znamenat i chutně.  celý článek

Kvůli opravě jely pražské retro tramvaje až do Ostravy

Tramvaj ev.č. 7269 se po opravě z Ostravy vrátila v prosinci 2020. Na snímku je...
vydáno 21. ledna 2021  17:30

Vozy, které prošly omlazovací kúrou, se do ulic vydají už v únoru. Na východě republiky absolvovat testovací jízdy nemohly.   celý článek

Postavil dům z kontejnerů. Teď chce know-how předat dál

Kontejnerový dům v Hranicích na Moravě při dokončování fasády.
vydáno 21. ledna 2021  7:24

Když začal loni v březnu stavět Marek Popálený v Hranicích na Moravě dům z kontejnerů, začali se u něj stavovat místní, ale i další, kteří projížděli....  celý článek

Vyzkoušeli jsme si každodenní patálie pražských řidičů. Místo na sídlišti jsme hledali vážně dlouho

V Novodvorské ulici se parkuji i „v druhé řadě“.
vydáno 20. ledna 2021  17:38

Kroužíme po sídlišti. Je šest večer a my už pět minut hledáme místo. Vytipovali jsme si vchod v Novodvorské v Praze 4, který je v tuto chvíli naším...  celý článek

Vaše fotky z Prahy