metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 8 °C

Středa, 3. března 2021. Svátek má Kamil.
#denoffline
Větší foto
#denoffline | foto: Metro.cz

Metro.cz je dnes offline. Vypněte počítače taky

29. září 2018  0:38 Metro.cz
Web deníku Metro se dnes zapojil do kampaně #denoffline. Kromě nás se od internetu na den odstřihly i osobnosti z řad influencerů, politiků, sportovců a dalších oblastí. Smyslem akce je upozornit na stále vzrůstající závislost na sociálních sítích a internetu.

Jak #denoffline v naší režii bude vypadat? Jednoduše. Už dnes nedáme na náš web žádný jiný článek. Tento text jsme připravili už včera, nechceme totiž dnes porušit digitální detox. Zkuste to také. Na den si odpočiňte od Facebooku i Instagramu.

Do kampaně se zapojila například i Ewa Farna. „Víte, čeho se nemůžu dočkat? Až si dáme očistu od internetu,“ uvedla už v týdnu zpěvačka. „Najednou začnu zase vidět svět kolem sebe, oči si odpočinou od počítače, budu si prostě povídat s těma, co potkám,“ dodala. „Už jsem si ho párkrát zažil – nechtíc. Chtíc bude ještě slastnější,“ napsal na podporu #denoffline pro změnu herec Tomáš Hanák. Mezi další osobnosti, které se do akce #denoffline zapojily, patří i řada mladých influencerů jako Kovy nebo Shopaholic Nicol.

Smyslem akce je ukázat, že moderní technologie jsou dobrý sluha, ale zlý pán. „Offline sobota je připomínkou starých dobrých pomalejších časů, kdy mobil ještě nebyl členem rodiny,“ říká ředitel Flowee Jan Müller. Právě online magazínu Flowee je jeden z iniciátorů kampaně.

„Pojďme si užít den offline. S těmi, co máte rádi, strávíte čas daleko příjemněji. Třeba na koncertě, v parku, při procházce lesem nebo ulicí města. Nebudeme od sebe odděleni virtuálními stěnami digitálního prostoru – budete spolu, teď a tady,“ vyzývají organizátoři kampaně.

Redakce deníku Metro k tomu dodává: Odpočívejte a relaxujte. Sobotu si užijte třeba s knížkou nebo s jiným fajn čtením. Třeba zrovna s magazínem Metro. V aktuálním vydání najdete například článek o tom, v kterých českých lokálech hodovali už králové. Přečíst si můžete i rozhovor se Zuzanou Osako. Tato modelka a ilustrátorka, která se zaměřuje na český folklor, vede i vlastní krejčovské studio. Pastvou pro oči je pak fotočlánek se snímky Julie Kennedy. Londýnský streetart je prostě cool.

Magazín Metro je zdarma a najdete ho na těchto místech: http://data.metro.cz/soubory/co-se-deje/Distribucni-mista-metro.pdf. Pokud na vás žádný už nezbude, tak si ho prolistujte online na http://magazin.metro.cz/#strana=1. To ale až zítra. Dnes buďte offline. Však je víkend.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Opusťme dobu „pokřídovou” a vstupme do éry interaktivního vzdělávání

Je potřeba opustit dobu „pokřídovou” a vstoupit do éry skutečně interaktivního...
vydáno 3. března 2021  11:57

Po uplynulém roce, kdy byli žáci, studenti i učitelé nuceni přejít na distanční výuku a naučit se pracovat s novými nástroji, by se mohlo zdát, že...  celý článek

Zikmundova vila se otevře všem

Zikmund ve vile při natáčení filmu Století Miroslava Zikmunda
vydáno 3. března 2021  10:58

Těžko uvěřitelných 102 let oslavil 14. února spisovatel a cestovatel Miroslav Zikmund. U té příležitosti vznikl nadační fond, který zajistí rekonstrukci...  celý článek

Kamaráda má v Kuřimi, brzy získá i nové ruce

Sochy skateboardistů z Kuřimi a z pražské Folimanky
vydáno 3. března 2021  9:55

Tahle sbírka nemá obdoby. V létě ji spustil Pavel Friš, který provozuje web Vyšehradskej.cz. Bylo mu líto, že z Folimanky zmizela socha skateboardisty....  celý článek

Komerční sdělení

Opusťme dobu „pokřídovou” a vstupme do éry interaktivního vzdělávání

Je potřeba opustit dobu „pokřídovou” a vstoupit do éry skutečně interaktivního...
vydáno 3. března 2021

Po uplynulém roce, kdy byli žáci, studenti i učitelé nuceni přejít na distanční výuku a naučit se pracovat s novými nástroji, by se mohlo zdát, že...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám