metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 26 °C

Neděle, 9. května 2021. Svátek má Ctibor.

Větší foto
#denoffline | foto: Metro.cz

Metro.cz je dnes offline. Vypněte počítače taky

  0:38
Web deníku Metro se dnes zapojil do kampaně #denoffline. Kromě nás se od internetu na den odstřihly i osobnosti z řad influencerů, politiků, sportovců a dalších oblastí. Smyslem akce je upozornit na stále vzrůstající závislost na sociálních sítích a internetu.

Jak #denoffline v naší režii bude vypadat? Jednoduše. Už dnes nedáme na náš web žádný jiný článek. Tento text jsme připravili už včera, nechceme totiž dnes porušit digitální detox. Zkuste to také. Na den si odpočiňte od Facebooku i Instagramu.

Do kampaně se zapojila například i Ewa Farna. „Víte, čeho se nemůžu dočkat? Až si dáme očistu od internetu,“ uvedla už v týdnu zpěvačka. „Najednou začnu zase vidět svět kolem sebe, oči si odpočinou od počítače, budu si prostě povídat s těma, co potkám,“ dodala. „Už jsem si ho párkrát zažil – nechtíc. Chtíc bude ještě slastnější,“ napsal na podporu #denoffline pro změnu herec Tomáš Hanák. Mezi další osobnosti, které se do akce #denoffline zapojily, patří i řada mladých influencerů jako Kovy nebo Shopaholic Nicol.

Smyslem akce je ukázat, že moderní technologie jsou dobrý sluha, ale zlý pán. „Offline sobota je připomínkou starých dobrých pomalejších časů, kdy mobil ještě nebyl členem rodiny,“ říká ředitel Flowee Jan Müller. Právě online magazínu Flowee je jeden z iniciátorů kampaně.

„Pojďme si užít den offline. S těmi, co máte rádi, strávíte čas daleko příjemněji. Třeba na koncertě, v parku, při procházce lesem nebo ulicí města. Nebudeme od sebe odděleni virtuálními stěnami digitálního prostoru – budete spolu, teď a tady,“ vyzývají organizátoři kampaně.

Redakce deníku Metro k tomu dodává: Odpočívejte a relaxujte. Sobotu si užijte třeba s knížkou nebo s jiným fajn čtením. Třeba zrovna s magazínem Metro. V aktuálním vydání najdete například článek o tom, v kterých českých lokálech hodovali už králové. Přečíst si můžete i rozhovor se Zuzanou Osako. Tato modelka a ilustrátorka, která se zaměřuje na český folklor, vede i vlastní krejčovské studio. Pastvou pro oči je pak fotočlánek se snímky Julie Kennedy. Londýnský streetart je prostě cool.

Magazín Metro je zdarma a najdete ho na těchto místech: http://data.metro.cz/soubory/co-se-deje/Distribucni-mista-metro.pdf. Pokud na vás žádný už nezbude, tak si ho prolistujte online na http://magazin.metro.cz/#strana=1. To ale až zítra. Dnes buďte offline. Však je víkend.

Komentáře

Hlavní zprávy

Dobrý večer, zrychlete krok, zavíráme!

PRAHA? AHA!
vydáno 9. května 2021  11:03

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Oceňovat matky je důležité nejen druhou neděli v květnu

vydáno 9. května 2021  7:57

Druhou květnovou neděli se ve většině zemí Evropy včetně České republiky každoročně oslavují matky. Výjimkou jsou například Španělsko či Maďarsko, ve...  celý článek

Osvobození v květnu 1945 přineslo i výbuchy násilí

vydáno 8. května 2021  5:30

Šeříky kvetly zkraje května 1945 obzvlášť opojně. Německá šestiletá okupace českých zemí se uzavírala. Ale co všechno pro osvobozený národ začínalo? Na...  celý článek

Chytrá řešení i přírodní materiál. To jsou netradiční domy v Česku

vydáno 7. května 2021  14:46

Paneláky a řadovky bývají ohrané. Nadšenci vymýšlejí jiný styl bydlení.  celý článek

Vaše fotky z Prahy