metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 8 °C

Neděle 2. dubna 2023. Svátek má Erika
#denoffline | foto: Metro.cz

Metro.cz je dnes offline. Vypněte počítače taky

  0:38
Web deníku Metro se dnes zapojil do kampaně #denoffline. Kromě nás se od internetu na den odstřihly i osobnosti z řad influencerů, politiků, sportovců a dalších oblastí. Smyslem akce je upozornit na stále vzrůstající závislost na sociálních sítích a internetu.

Jak #denoffline v naší režii bude vypadat? Jednoduše. Už dnes nedáme na náš web žádný jiný článek. Tento text jsme připravili už včera, nechceme totiž dnes porušit digitální detox. Zkuste to také. Na den si odpočiňte od Facebooku i Instagramu.

Do kampaně se zapojila například i Ewa Farna. „Víte, čeho se nemůžu dočkat? Až si dáme očistu od internetu,“ uvedla už v týdnu zpěvačka. „Najednou začnu zase vidět svět kolem sebe, oči si odpočinou od počítače, budu si prostě povídat s těma, co potkám,“ dodala. „Už jsem si ho párkrát zažil – nechtíc. Chtíc bude ještě slastnější,“ napsal na podporu #denoffline pro změnu herec Tomáš Hanák. Mezi další osobnosti, které se do akce #denoffline zapojily, patří i řada mladých influencerů jako Kovy nebo Shopaholic Nicol.

Smyslem akce je ukázat, že moderní technologie jsou dobrý sluha, ale zlý pán. „Offline sobota je připomínkou starých dobrých pomalejších časů, kdy mobil ještě nebyl členem rodiny,“ říká ředitel Flowee Jan Müller. Právě online magazínu Flowee je jeden z iniciátorů kampaně.

„Pojďme si užít den offline. S těmi, co máte rádi, strávíte čas daleko příjemněji. Třeba na koncertě, v parku, při procházce lesem nebo ulicí města. Nebudeme od sebe odděleni virtuálními stěnami digitálního prostoru – budete spolu, teď a tady,“ vyzývají organizátoři kampaně.

Redakce deníku Metro k tomu dodává: Odpočívejte a relaxujte. Sobotu si užijte třeba s knížkou nebo s jiným fajn čtením. Třeba zrovna s magazínem Metro. V aktuálním vydání najdete například článek o tom, v kterých českých lokálech hodovali už králové. Přečíst si můžete i rozhovor se Zuzanou Osako. Tato modelka a ilustrátorka, která se zaměřuje na český folklor, vede i vlastní krejčovské studio. Pastvou pro oči je pak fotočlánek se snímky Julie Kennedy. Londýnský streetart je prostě cool.

Magazín Metro je zdarma a najdete ho na těchto místech: http://data.metro.cz/soubory/co-se-deje/Distribucni-mista-metro.pdf. Pokud na vás žádný už nezbude, tak si ho prolistujte online na http://magazin.metro.cz/#strana=1. To ale až zítra. Dnes buďte offline. Však je víkend.

Komentáře

Hlavní zprávy

Žhavé sklo, slabé pivo, rychlé čevabčiči a šachoví mistři. Vyrazili jsme na sever

vydáno 2. dubna 2023  5:28

Měl to být takový malý výlet do Lindavy. Zdejší sklárna je totiž vyhlášená. Nakonec se reportáž trošku protáhla. Člověk pak litoval, že se na sever Čech...  celý článek

Úklidové čety vyráží od pondělka do pražských ulic. O Velikonocích se čištění přeruší

vydáno 1. dubna 2023  8:51

Pozor! Stačí v těchto dnech přehlédnout přenosnou červeno-modrou značku ve vaší ulici a už jste jako nepozorný motorista o pár set korun chudší. Technická...  celý článek

Komerční sdělení

S Rentou z nemovitosti se senioři nečekaných výdajů bát nemusí

vydáno 1. dubna 2023

Už 7 let hovoříme se seniory na téma finanční gramotnosti, děláme přednášky a radíme jim, když jsou v úzkých. Pro mnohé z nich je těžké vyjít s důchodem....  celý článek

Spotlight, Zodiac a teď i Bostonský škrtič. Novináři nemusejí být ve filmech jen za idioty

Strážce streamu
vydáno 31. března 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Poctivá a po všech stránkách sympatická detektivní práce z novinářského prostředí se na plátnech kin či malých obrazovkách už moc neobjevuje. Dívat se na...  celý článek