metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 27 °C

Čtvrtek 20. června 2024. Svátek má Květa

Běžce při Hněvošické desítce prověří v závěru obávaný kopec Hrdlořez

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V tradičním termínu, jímž bývá poslední květnová neděle, která tentokrát připadá na 26. května, se do Hněvošic na Opavsku sjedou vyznavači běhu. Silniční závod nazvaný Hněvošická desítka, jenž je současně zařazený do seriálu Prajzské běžecké ligy, se opět těší účastníky ze všech výkonnostních kategorií.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.


Další 3 fotografie v galerii
Běžce při Hněvošické desítce prověří v závěru obávaný kopec Hrdlořez | foto: Archiv Tipsport Sportuj s námi

Akce se v tomto roce stala znovu součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

„Na své si u nás přijde každý, kdo je zvyklý alespoň trochu se hýbat a občas se proběhnout. Před rokem závod absolvoval dokonce osmasedmdesátiletý pán, takže opravdu rádi uvítáme všechny běžecké nadšence. Po covidu nám počty aktérů lehce klesly, ale letos se na základě předběžných přihlášek zdá, že zase budeme mít okolo osmdesáti účastníků,“ uvedl Stanislav Hartmann z pořádajícího sportovního oddílu TJ Sokol Hněvošice.

Start i cíl závodu bude právě na hřišti hněvošického Sokola. Závodníci na trať silničního běhu na deset kilometrů vyrazí v 10 hodin. Čeká je okruh vedoucí přes Služovice a Oldřišov zpět do Hněvošic. Specifikem okruhu je závěrečný kopec přezdívaný Hrdlořez – když už se totiž zdá, že mají běžci vyhráno a čeká je cílová páska, postaví se jim do cesty po devíti zdolaných kilometrech ještě toto prudké a náročné stoupání.

Běžce při Hněvošické desítce prověří v závěru obávaný kopec Hrdlořez

„Snažíme se navázat na tradici běhu z osmdesátých let. Pak se u nás, bohužel, zhruba dvacet, třicet roků neběhalo, až přišla vnučka původního zakladatele závodu s nápadem tuto akci obnovit a my z fotbalového oddílu jsme se přidali. Pro vítěze máme připravené diplomy, květiny i zajímavé věcné ceny věnované partnery Hněvošické desítky,“ shrnul Stanislav Hartmann.

Běžce při Hněvošické desítce prověří v závěru obávaný kopec Hrdlořez

Hlavní zprávy

Japonská Mazda MX-5 je nesmrtelná. Její milovníci zažijí o víkendu Rozkoš

vydáno 19. června 2024  17:20

Už za pár dní se bude okresem Náchod ozývat zvuk stovek motorů automobilů značky Mazda MX-5. Po pěti letech si tu totiž předposlední červnový víkend dají...  celý článek

Půllitr piva za 175, za vodu i 111 korun. „I tak to byl zážitek,“ popisují čeští fanoušci fotbalové Euro

vydáno 19. června 2024  5:00

Red Bull Aréna v německém Lipsku, která má kapacitu 41 122 míst, se včera otřásla v základech. Čeští fanoušci se totiž vydali na český úvodní zápas Eura,...  celý článek

Z Dlážděné je asfaltová. Rekonstrukci tratě u Masarykova nádraží se povedlo dokončit dřív

vydáno 19. června 2024  11:00

V Havlíčkově a Dlážděné ulici se má dnes brzy ráno po necelých dvou měsících opět začít ozývat cinkání tramvají. Dopravní podnik (DPP) zde totiž...  celý článek

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek