metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 6 °C

Sobota 20. dubna 2024. Svátek má Marcela

Brněnský Bure Cup láká na orientační sprint zkušené borce i nováčky

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V Brně-Bystrci, co by kamenem dohodil od Brněnské přehrady, se v neděli 18. února uskuteční další ročník závodů v orientačním běhu s názvem Bure Cup.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.


Další 1 fotografie v galerii
Brněnský Bure Cup láká na orientační sprint zkušené borce i nováčky | foto: Archiv Tipsport Sportuj s námi

Nepůjde přitom o žádné dlouhé distance, na programu jsou sprinty, které zaberou vítězi podle odhadu organizátorů dvanáct až patnáct minut. Akce je také součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

Brněnský Bure Cup láká na orientační sprint zkušené borce i nováčky

„V tomto období u nás v klubu tradičně probíhá objemová běžecká příprava a my jsme přemýšleli, jak ji zpříjemnit a učinit zajímavější. Tak jsme došli k nápadu s orientačními sprinty, aby nemuseli běžci dlouho někde mrznout s mapou. On totiž běh podle ní zabere víc času než klasický. A když už jsme to organizovali pro klub, tak jsme to rovnou otevřeli i veřejnosti. Zapojit se u nás může každý – děti do deseti let mohou absolvovat trať s rodiči, dospělým rádi vysvětlíme, co a jak,“ uvedl Aleš Finstrle z pořádajícího oddílu SK Brno Žabovřesky.

Brněnský Bure Cup láká na orientační sprint zkušené borce i nováčky

Startovní centrum Bure Cupu, který je současně pátým závodem Brněnské zimní ligy, bude v Základní škole Heyrovského v Brně-Bystrci, trasy budou následně vedeny právě touto městskou částí. Start první kategorie je naplánovaný na 13,30 hodin, zúčastnit by se mělo mezi dvěma a třemi stovkami závodníků. Tratě jsou koncipované nejen pro ostřílené matadory, ale i pro děti nebo zájemce, kteří s orientačním během dosud nemají zkušenosti. Pořadatelé pro snazší seznámení se s disciplínou k propozicím na internetu umístili také dokument pro začátečníky, který přibližuje specifika městského sprintu.

„Městský sprint se v řadě ohledů liší od závodu ve volné přírodě, logicky není možné vždy vydat se přímou cestou, neboť v cestě stojí třeba plot ohraničující soukromý pozemek. Všechny potřebné informace jsme tedy shrnuli a ani zaběhnutým borcům neuškodí, když si je připomenou. Po doběhu budeme vyhlašovat vítěze v kategoriích, ti se mohou těšit na pěkné ceny. Mezi dětmi máme připravenou nějakou drobnou sladkost pro každého závodníka,“ shrnul Aleš Finstrle.

Brněnský Bure Cup láká na orientační sprint zkušené borce i nováčky
Témata: Tipsport

Hlavní zprávy

HBO zhorší kvalitu svým předplatitelům, „levný“ Netflix se brzy chystá k nám a je to hit

Strážce streamu
vydáno 19. dubna 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Internetová televize HBO Max, jak ji uživatelé doposud znají, zanikne ve druhé polovině května. Nová služba láká na sportovní balíček. Ceny jsou ale zatím...  celý článek

Ví, že ho fotíte? Snímky vašich ratolestí mohou zneužít pedofilové či vyděrači

vydáno 19. dubna 2024  5:00

Někdo by si mohl myslet, že největším strašákem sociálních sítí jsou falešné účty, které se vyjadřují do komentářů pod příspěvky a píšou hejty se záměrem...  celý článek

Biker Michal Maroši se divákům otevře v dokumentu Ten, co slaví každý den

vydáno 18. dubna 2024  12:00

Vrcholových sportovců je nepočítaně, ale jen pár z nich může říct, že o nich někdo natočil film. Mezi takové nově patří i biker Michal Maroši, který si i...  celý článek

Fanoušci dopravy mají letos žně. V Benešově se opět můžou projet Hurvínkem

vydáno 18. dubna 2024  18:05

Pražské metro zahájilo provoz 9. května 1974. Výročí si dopravní podnik připomíná po celý rok. Kromě programu spojeného s oslavami padesáti let podzemky...  celý článek