metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 21 °C

Neděle 19. května 2024. Svátek má Ivo

Jak získat bezpečnou půjčku online a s rozumným úrokem?

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Když potřebujete peníze rychle, bývá nejlepším řešením půjčka online. Jenomže jak vybrat takovou, která bude nejenom výhodná a rychlá, ale také bezpečná?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jaromír Urbánek | foto: Shutterstock.com

Možná se vám nepodařilo vytvořit dostatečně velkou finanční rezervu nebo vás překvapil náhlý výdaj. Situace, kdy je třeba jednat okamžitě, bývá extrémně stresující. Někdy se může stát, že rodina ani blízcí přátelé vám trn z paty nevytrhnou, a o bezúročné půjčce od nejbližších tak nemůže být řeč. Co tedy s tím, když peníze potřebujete co nejrychleji?

Na tom, od koho si půjčíte, záleží

Je nad slunce jasné, že se budete muset obrátit na nějakou instituci, a tím pádem zaplatit k půjčce ještě úrok. Jeho výše by ale neměla být jediným kritériem, podle kterého budete vybírat. Zapomeňte na společnosti, které sice nabízejí rychlé peníze a mají nízké schvalovací nároky (v podstatě půjčí komukoliv), ale také mají velmi tvrdé podmínky a taktiky, díky nimž z vás peníze dostanou v případě prodlení s platbou. Rozhodně nekývněte ani na půjčku s přemrštěným úrokem. I ten by vás mohl časem dostat do problémů a neschopnosti splácet.

Půjčka online může být s nižším úročením

U bank sledujte výši úroku, RPSN a v neposlední řadě také různé výhodné akce. Jednou z nich může být například sjednání půjčky online se zvýhodněným úročením. Tu si můžete vzít skutečně na cokoliv, například na auto, vybavení domácnosti, studium nebo třeba splacení závazků. Když si vezmete půjčku na cokoliv, nemusíte dokládat žádné faktury a účtenky jako v případě účelových půjček.

  • Půjčku si pohodlně vyřídíte online ve svém mobilním nebo internetovém bankovnictví. Chodí-li vám na běžný účet, který u dané banky máte, výplata, pak máte již některé půjčky předschváleny a peníze vám přijdou na účet během chvilky.
  • Chcete-li finanční injekci od nové banky, pak jděte na její webové stránky. V tomto případě budete potřebovat doklad totožnosti (většinou občanský průkaz) a potvrzení o trvalém příjmu. Banky většinou mají u těchto druhů půjček kalkulačku, ve které si jednoduše navolíte výši půjčky i délku splácení.

Prokažte se svými příjmy

Banka si před půjčkou vždy potřebuje ověřit tzv. bonitu klienta, tedy jeho schopnost splácet dluh. Platí tu jednoduché pravidlo, čím vyšší bonita, tím nižší úrok a výhodnější podmínky půjčky. Bonita se stanovuje podle scoringu, při němž se zohledňuje například věk, pohlaví, vzdělání, zaměstnání, rodinný stav i počet dětí. Hodně prozradí i trvalý příjem. Zaměstnanci musejí doložit potvrzení o příjmu a podnikatelé zase daňové přiznání za poslední účetní období.

Témata: Půjčka, úrok

Hlavní zprávy

Opravdu věříme, že v každém z nás dřímá umělec, říká spoluzakladatel projektu ArtMoment

vydáno 19. května 2024  7:00

Během covidu parta tří studentů v Praze rozjela ArtMoment, projekt se zážitkovým malováním. Jejich kurzy už prošly tisíce lidí a vymýšlejí novinky – nyní...  celý článek

Dovolená je pro Čechy stěžejním bodem v kalendáři. Podle průzkumu balí až den před odjezdem

vydáno 18. května 2024  14:00

Ačkoli před odjezdem na dovolenou někteří prožívají mírnou nervozitu, u třetiny Čechů převládá radost a nadšení. Preferují kombinaci aktivní dovolené a...  celý článek

Je rozhodně lepší trávit čas v kolektivu než sedět doma a litovat se, říká parahokejista Krupička

vydáno 18. května 2024  7:00

Sport miluje. Česko reprezentoval na čtyřech paralympiádách. Při poslední výpravě se Zdeněk Krupička dokonce stal vlajkonošem.  celý článek

Paralelní světy, kočka a pocuchaný mozek. Bestseller Temná hmota nepřekvapuje

Strážce streamu
vydáno 17. května 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Štve vás manželka? Děti pořád jen pyskují? Šéf je blbec? Nevadí. Stačí, když si promyslíte, jaké vaše životní rozhodnutí vás do tohohle neutěšeného...  celý článek