metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 21 °C

Středa 29. května 2024. Svátek má Maxmilián, Maxim

Milujete výlety do přírody, ale dochází vám inspirace?

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vyzkoušejte mobilní aplikaci a webový portál EPU. Objevíte méně známé destinace a dozvíte se řadu informací o flóře a fauně v okolí i ochraně přírody.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Milujete výlety do přírody, ale dochází vám inspirace? | foto: Veolia Holding Česká republika, a.s.

Vybírat můžete z nabídky více než 170 výletů po celé České republice a další trasy budou i nadále přibývat. U každého výletu je uvedena vzdálenost, celkové převýšení, krátký popis a předpokládaná vytíženost trasy. Výlety v chráněných územích jsou schvalovány správci jednotlivých oblastí.

Užijte si přírodu bez davů turistů

„Naše krajina vyniká mimořádnou pestrostí. Je proto velmi důležité, abychom ji co nejvíce chránili a podporovali její biodiverzitu. V lokalitách národních parků a chráněných krajinných oblastí najdeme ty nejvzácnější ekosystémy. Věřím, že mobilní aplikace k ochraně těchto mimořádných přírodních lokalit přispěje a zároveň podpoří turisty k návštěvám méně frekventovaných, přitom stejně zajímavých míst. Nadměrná návštěvnost některých našich přírodních dominant má negativní dopady na samotnou přírodu a je potřeba to začít řešit,“ vysvětluje ministr životního prostředí Petr Hladík.

„Aplikace vyplňuje prázdné místo v informačním prostoru - cílí na rodiny s dětmi nebo seniory s dětmi - což je stále rostoucí podíl návštěvníků Šumavy a nabízí jim nové lokality a scenérie, dosud málo navštěvované a vhodné pro klidnou a bezpečnou návštěvu přírody. Na Šumavě vznikly v minulém roce dvě studie zabývající se usměrněním cestovního ruchu, a právě tato nová aplikace naplňuje jeden z cílů vyplývající z obou studií - odkrýt atraktivity i méně navštěvovaných částí Šumavy a jejího předhůří,“ doplňuje ředitel Správy národního parku Šumava Pavel Hubený.

Mobilní aplikaci ve spolupráci s Národními parky vyvinula společnost Gatyer společně s IT firmou Algodos. Záštitu projektu poskytlo Ministerstvo životního prostředí, generálním partnerem je skupina Veolia.

Milujete výlety do přírody, ale dochází vám inspirace?

Poznávejte interaktivně

Aplikace EPU vám pomůže prozkoumat zajímavá místa, která byste jinak mohli minout bez povšimnutí. V průběhu výletu vás upozorní na unikátní rostliny či živočichy v okolí. A své znalosti si nakonec můžete ověřit v zábavných kvízech.

A nejen to. V aplikaci najdete řadu praktických informací o pořádaných akcích, uzavírkách či dočasných omezeních. Chytré notifikace vás upozorní na vstup do chráněných území, vysvětlí pravidla chování i důvody případných zákazů či dočasných omezení.

Fotografie a zážitky můžete sdílet přímo na svém profilu a diskutovat pak o zkušenostech s ostatními cestovateli. Získáte tak cenné rady i inspirace pro další výlety.

„Jsme hrdým partnerem nové aplikace EPU, díky níž mohou lidé poznávat krásné, a přesto dosud méně známé přírodní lokality. Věříme, že aplikaci ocení návštěvníci i ochránci přírody,“ uzavírá Marcela Dvořáková, výkonná ředitelka komunikace Veolia ČR.

Veolia se ochraně životního prostředí věnuje dlouhodobě. Spolu se svým nadačním fondem například realizuje projekt Vraťme vodu přírodě, jehož cílem je zachovat cenné přírodní lokality v České republice - především mokřady. Ve vodárenských a energetických areálech také cíleně podporuje biodiverzitu a vytváří tak doslova malé přírodní ráje. Na obou projektech spolupracuje s Českým svazem ochránců přírody.

Milujete výlety do přírody, ale dochází vám inspirace?

Hlavní zprávy

Naši pozůstalí si často přejí, aby obřad nebyl truchlivý, říká zakladatelka spolku Ke kořenům

vydáno 29. května 2024  12:00

Za okny prší. Chmurné dopoledne by mohlo umocňovat i téma rozhovoru. Je to ale jinak. Při povídání s Blankou Javorovou panuje dobrá nálada. Jedna ze...  celý článek

Hnědásek na Hané i můry na Karlštejně. Svaz ochránců si přichystal exkurze do přírody

vydáno 28. května 2024  19:39

Český svaz ochránců přírody přichystal pro zájemce komentované exkurze do přírody. První se koná koncem týdne. Chcete se vydat po stopách nočních motýlů?...  celý článek

Lázně nejsou jen pro seniory. Člověk by tam měl podle expertů zajet už ve čtyřiceti

vydáno 28. května 2024  16:00

„Do lázní jezdí důchodci.“ „Nic mě nebolí, nepotřebuju tam jet.“ „Nikdo mě tam nedostane, je tam nuda.“ Tyto a další domněnky panují u mnoha Čechů. Lázně...  celý článek

Obecním domem se polinou vetřelčí, vesmírné i muší tóny. Pražský filmový orchestr je zpět

vydáno 28. května 2024  8:00

Sedmdesátičlenný soubor Pražského filmového orchestru (PFO) začal jako první v Česku hrát hudbu ze slavných filmů, a to výhradně z původních notových...  celý článek