metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 21 °C

Neděle 19. května 2024. Svátek má Ivo

Pochod Koberovské šlápoty láká na kuestu, rozhlednu i bludiště Kalich

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Tisícihlavé Koberovy nedaleko Železného Brodu v okrese Jablonec nad Nisou se pyšní příhodnou polohou na severozápadním okraji malebného Českého ráje.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.


Další 2 fotografie v galerii
Pochod Koberovské šlápoty láká na kuestu, rozhlednu i bludiště Kalich | foto: Archiv Tipsport Sportuj s námi

O nejrůznější přírodní zajímavosti tu tedy není nouze, a i to je důvodem, proč bude obec v sobotu 20. dubna hostit již 46. ročník pochodu s vtipným názvem Koberovské šlápoty.

Akce se v tomto roce stala opět součástí projektu České unie sportu součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

Pochod Koberovské šlápoty láká na kuestu, rozhlednu i bludiště Kalich

„U nás si přijde na své každý, tratě jsou koncipované tak, aby si s nimi poradili i děti nebo senioři, desetikilometrová vzdálenost je navíc vhodná i pro rodiče s kočárky. Před rokem jsme zaznamenali účast 650 pochodníků a letos jsme uvažovali, že by mohl padnout rekord. Nicméně hodně záleží na počasí – kdyby bylo nepříznivé, také se může stát, že budeme mít ‚jen‘ 500 turistů,“ uvažuje Zdeněk Pala z pořádajícího sportovního oddílu TJ Sokol Koberovy.

Pochod Koberovské šlápoty láká na kuestu, rozhlednu i bludiště Kalich

Vyznavači dálkových pochodů se setkají u kulturního domu v Koberovech mezi 8. a 10. hodinou ranní, aby si zvolili, zda chtějí absolvovat deseti či patnáctikilometrovou variantu. Na té kratší uvidí mimo jiné kuestu neboli geologický zlom Fialník, Čertí kopeček a před pouhými pár měsíci nově otevřenou rozhlednu Hamštejn. Delší trasa turisty zavede rovněž do tajuplného skalního bludiště Kalich. Na úspěšné absolvování pochodu mají účastníci čas do 16 hodin.

„Většinou si turisté vybírají spíše kratší verzi pochodu, tak jsme zvědaví, která u nich zvítězí letos. Na památku si od nás účastníci odnesou upomínkový list. Mimoto mohou využít samozřejmě možností speciálního cateringu, který je plně v naší vlastní režii. Chybět nebudou domácí klobásy, gyros, gulášová polévka, hranolky a samozřejmě nealkoholické i alkoholické nápoje,“ uvádí Zdeněk Pala.

Hlavní zprávy

Opravdu věříme, že v každém z nás dřímá umělec, říká spoluzakladatel projektu ArtMoment

vydáno 19. května 2024  7:00

Během covidu parta tří studentů v Praze rozjela ArtMoment, projekt se zážitkovým malováním. Jejich kurzy už prošly tisíce lidí a vymýšlejí novinky – nyní...  celý článek

Dovolená je pro Čechy stěžejním bodem v kalendáři. Podle průzkumu balí až den před odjezdem

vydáno 18. května 2024  14:00

Ačkoli před odjezdem na dovolenou někteří prožívají mírnou nervozitu, u třetiny Čechů převládá radost a nadšení. Preferují kombinaci aktivní dovolené a...  celý článek

Je rozhodně lepší trávit čas v kolektivu než sedět doma a litovat se, říká parahokejista Krupička

vydáno 18. května 2024  7:00

Sport miluje. Česko reprezentoval na čtyřech paralympiádách. Při poslední výpravě se Zdeněk Krupička dokonce stal vlajkonošem.  celý článek

Paralelní světy, kočka a pocuchaný mozek. Bestseller Temná hmota nepřekvapuje

Strážce streamu
vydáno 17. května 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Štve vás manželka? Děti pořád jen pyskují? Šéf je blbec? Nevadí. Stačí, když si promyslíte, jaké vaše životní rozhodnutí vás do tohohle neutěšeného...  celý článek