Jako každý rok i letos bude patřit část veletrhu dětem, pro které bude připraven dětský testovací okruh pod vedením instruktorů z Trail Guide.
Kdo ale holduje především adrenalinu, nesmí chybět u Big Air show v čele s Teodorem Kováčem a dalšími známými domácími i zahraničními jezdci. A pozor–letos budou pánové soutěžit v unikátním závodu o prize money ve výši 100 000 Kč v rámci Big Air Eliminator, další prize money pak přichystal hlavní partner Sazka v rámci Freestyle BMX závodu SAZKAPBF GRAND BMX 2025.
Hlavním partnerem Prague Bike Festu je společnost Sazka, partnery akce jsou ČEZ, Škoda Auto, Pražská plynárenská, LIDL, foodora a BESIP.
Big air eliminator o prize money 100 000 Kč
Unikátní závod ve freestylu na horském kole Big Air Eliminator bude letos jednou z hlavních adrenalinových atrakcí, v rámci které budou jezdci soutěžit o sto tisíc korun. Jedná se o jedinečný formát, kdy proti sobě špičky české i evropské cyklistické scény poměří své síly v nedělním finále, které se pojede divácky atraktivním formou vyřazovací soutěže eliminátor.
Freestyle BMX závod SAZKA PBF GRANDBMX2025 o prize money 30 000 Kč
V sobotu 26. 4. se utkají na dvojité rampě s funboxem nejlepší jezdci ČR o prizemoney 30 000 Kč. Návštěvníci se mohou těšit na ohromující výkony!
Veletrh srdcem akce
Cyklistický veletrh je jedním z hlavních pilířů festivalu. Jde o místo, kde se setkávají prodejci a výrobci cyklistického vybavení nejen se svými zákazníky, ale také mezi sebou pro vzájemnou inspiraci. Na Prague Bike Fest se můžete těšit na desítky vystavovatelů a stovky značek–od renomovaných českých i zahraničních značek až po ty, které se na trhu teprve zabydlují.
Trial zóna
Trial zóna pod taktovkou Bike O’clock – Damjana Siriškiho a Ondřeje Šenka rovněž nesmí chybět. Trial je disciplína, kdy se jezdci v malých rychlostech snaží překonávat uměle vytvořené překážky a diváci mohou jezdce sledovat při skocích na vysoké schody, seskakování, skákání po předním nebo po zadním kole, nejrůznějších otočkách a dalších tricích.
Dětské skills centrum od trail guide
Zóna se stejně jako v předešlých ročnících bude skládat z několika různých drah s umělými překážkami, na kterých budou moci děti pod vedením zkušených instruktorů pilovat svoji zručnost na kole.
Více na www.praguebikefest.cz.
Kdy: 26. a 27. 4. 2025 V kolik: od 10.00 do 19.00 hod. sobota / 10.00–18.00 hod. neděle Kde: Bruselská cesta a Open air (vchod ze Stromovky u Maroldova panorámatu) Vstupné: 100–580 Kč / děti do 3let zdarma. |