metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 6 °C

Sobota 20. dubna 2024. Svátek má Marcela

Přerovská padesátka a její varianty lákají širokou veřejnost na túru

  13:34 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Okolím Přerova projde v sobotu 9. března 42. ročník pochodu Přerovská padesátka neboli Memoriálu Jiřího Caletky, pojmenovaného podle jednoho z jeho zakladatelů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Přerovská padesátka a její varianty lákají širokou veřejnost na túru | foto: Archiv Tipsport Sportuj s námi

V začátcích se na Přerovsku dokonce chodila stovka – padesát kilometrů absolvovali účastníci v rámci nočního silničního pochodu, občerstvili se v sokolovně a pokračovali stejnou porcí kilometrů ve dne. V současnosti je ovšem i vzhledem k náročné organizaci na programu pouze denní část.

Akce je i v tomto roce součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

Přerovská padesátka a její varianty lákají širokou veřejnost na túru

„V rámci našeho pochodu si vybere vzdálenost podle svých fyzických možností každý. Všechny trasy vedou částečně terénem, proto třeba nejsou optimální pro kočárky, ale to se chystáme do budoucna napravit. Turisté se mohou těšit, že uvidí Přerov z nečekané perspektivy, a když se dostanou do kopců za městem, spatří řadu přírodních zajímavostí,“ říká Stanislav Dostál z pořádajícího Klubu českých turistů, odboru TJ Spartak Přerov.

Přerovská padesátka a její varianty lákají širokou veřejnost na túru

Pochodníci budou mít na výběr hned z pěti distancí. Na nejdelší dvě – padesátku a pětatřicítku – se musejí do startovního centra v sokolovně v ulici Brabansko v Přerově dostavit od 7 do 8,30 hodin, na zbylé tři – dvacítku, dvanáctku a šestku – pak od 8 do 10 hodin. Pro úspěšné absolvování pochodu je třeba do restaurace Sokolka v objektu téže sokolovny dorazit do 18 hodin.

Nejdelší trasa povede z Přerova směrem na Újezdec, Beňov, Karlovice, Líšnou, Dřevohostice, Nahošovice, Hradčany, Podolí, Tučín, Radslavice, Kozlovice a zpět, pětatřicetikilometrová trasa na Újezdec, Beňov, Kocandu, Karlovice, Starou Ves, Dobrčice a zpět.

Přerovská padesátka a její varianty lákají širokou veřejnost na túru

„Známkou prestiže je také to, že jsme jako jedna z deseti akcí v České republice zařazeni německými organizátory do seriálu lidového sportu IVV. Loni jsme tak měli účastníky i třeba z Rakouska, kterým se u nás moc líbilo a pochvalovali si přerovské pivo, které dostali na cestu domů. Každý, kdo k nám dorazí a stihne obejít trasu v časovém limitu se může těšit na pěkný účastnický diplom a drobný upomínkový předmět s motivem turismu,“ slibuje Stanislav Dostál.

Hlavní zprávy

HBO zhorší kvalitu svým předplatitelům, „levný“ Netflix se brzy chystá k nám a je to hit

Strážce streamu
vydáno 19. dubna 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Internetová televize HBO Max, jak ji uživatelé doposud znají, zanikne ve druhé polovině května. Nová služba láká na sportovní balíček. Ceny jsou ale zatím...  celý článek

Ví, že ho fotíte? Snímky vašich ratolestí mohou zneužít pedofilové či vyděrači

vydáno 19. dubna 2024  5:00

Někdo by si mohl myslet, že největším strašákem sociálních sítí jsou falešné účty, které se vyjadřují do komentářů pod příspěvky a píšou hejty se záměrem...  celý článek

Biker Michal Maroši se divákům otevře v dokumentu Ten, co slaví každý den

vydáno 18. dubna 2024  12:00

Vrcholových sportovců je nepočítaně, ale jen pár z nich může říct, že o nich někdo natočil film. Mezi takové nově patří i biker Michal Maroši, který si i...  celý článek

Fanoušci dopravy mají letos žně. V Benešově se opět můžou projet Hurvínkem

vydáno 18. dubna 2024  18:05

Pražské metro zahájilo provoz 9. května 1974. Výročí si dopravní podnik připomíná po celý rok. Kromě programu spojeného s oslavami padesáti let podzemky...  celý článek