metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 13 °C

Neděle 3. března 2024. Svátek má Kamil
Raiffeisenbank financuje skupině Winning Group akviziční příležitosti v Německu | foto: Winning Group, a.s.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Raiffeisenbank financuje skupině Winning Group akviziční příležitosti v Německu

Komerční sdělení Raiffeisenbank úspěšně poskytuje finanční podporu skupině Winning Group při strategických akvizicích německých společností z automobilového odvětví.

Tato spolupráce posílila konkurenceschopnost Winning Group, zvýšila synergický potenciál na úrovni divizí i celé skupiny a demonstrovala schopnost banky financovat přímé akvizice v zahraničí.

Jedná se o akvizici tří společností s výrobou v německém městě Lüdenscheid, Oberlungwitz a v moravských Hustopečích, která dala vznik nové divizi Winning Plastics. Všechny tři společnosti se zabývají výrobou plastových dílů pro největší světové automobilky již od roku 2002, respektive 2009 a těší se na trhu vysokému respektu.

Řešení banky se vždy zakládají na důkladném poznání společnosti v kontextu celého trhu. Dokáže poradit v případech složitějšího financování, jako jsou akviziční úvěry, komplexní investiční úvěry, financování od private equity sponzorů nebo privátních investorů. V tomto konkrétním případě si banka uměla poradit i se zajištěním ve formě nemovitého majetku nacházejícího se v zahraničí.

„Málokterá česká banka dovede napřímo financovat akvizici v Německu a navíc disponuje potřebnými zkušenostmi a kapacitou pro takovou transakci. V Raiffeisenbank tak máme partnera se vzácnou konkurenční výhodou a speciálně přizpůsobeným řešením ušitým pro nás na míru,“ říká zakladatel Winning Group Sebastian Wagner.

Raiffeisenbank pomůže optimalizovat hospodaření, stanovit investiční strategii a efektivně využívat kapitál. Navrhne vhodnou strukturu transakcí a nastaví její jednotlivé kroky včetně harmonogramu. Důležitou součástí je následné řízení projektů a koordinace ostatních projektů.

„Jsme velmi rádi, že můžeme být partnerem Winning Group při těchto klíčových akvizicích. Celá naše spolupráce však není pouze o nich, pojí nás komplexní strategické partnerství,“ říká František Ježek, ředitel korporátního bankovnictví Raiffeisenbank.

Kromě financování jednotlivých akvizic Raiffeisenbank poskytuje Winning Group širokou škálu dalších služeb včetně provozního financování, které pomáhá dospět k finanční rovnováze a vyrovnávání výkyvů zdrojů při úhradě provozních potřeb, nebo FX transakcí, díky kterým může společnost spravovat riziko směnných kurzů a provádět obchody v cizích měnách.

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Senioři, zatočte s dluhy, které vás tíží!

vydáno 3. března 2024

Pan Karel žije sám, je mu 71 let a má problém, který mu nedává spát. Hrozí mu, že kvůli nesplacenému úvěru přijde o byt. Nyní mu svitla naděje, že...  celý článek

Netradiční pivo, to je „léčivý“ chmel i med z kaštanů. Jiříkovo vidění vám zachutná

vydáno 2. března 2024  19:45

Vymyslel recepturu několika piv. Sám se ale za sládka nepovažuje. Příběh člověka, kterému neslouží oči, ale nevzdal to.  celý článek

Námět na vycházku. Malíř Rittstein má na Kampě Dvě klády. A Nohy na stole.

vydáno 2. března 2024  15:21

Emeritní profesor pražské Akademie výtvarných umění patří již téměř půl století mezi přední představitele české figurativní malby.  celý článek

Bedřich Smetana. Třetina skladatelovy tvorby vznikla v naprosté hluchotě

vydáno 2. března 2024  5:37

Bedřich Smetana, který by dnes oslavil 200. narozeniny, je vedle Antonína Dvořáka patrně největším českým skladatelem. Nicméně Smetanův zvuk je v...  celý článek