metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 1 °C

Čtvrtek 7. prosince 2023. Svátek má Ambrož, Benjamin
Raiffeisenbank financuje skupině Winning Group akviziční příležitosti v Německu | foto: Winning Group, a.s.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Raiffeisenbank financuje skupině Winning Group akviziční příležitosti v Německu

Komerční sdělení Raiffeisenbank úspěšně poskytuje finanční podporu skupině Winning Group při strategických akvizicích německých společností z automobilového odvětví.

Tato spolupráce posílila konkurenceschopnost Winning Group, zvýšila synergický potenciál na úrovni divizí i celé skupiny a demonstrovala schopnost banky financovat přímé akvizice v zahraničí.

Jedná se o akvizici tří společností s výrobou v německém městě Lüdenscheid, Oberlungwitz a v moravských Hustopečích, která dala vznik nové divizi Winning Plastics. Všechny tři společnosti se zabývají výrobou plastových dílů pro největší světové automobilky již od roku 2002, respektive 2009 a těší se na trhu vysokému respektu.

Řešení banky se vždy zakládají na důkladném poznání společnosti v kontextu celého trhu. Dokáže poradit v případech složitějšího financování, jako jsou akviziční úvěry, komplexní investiční úvěry, financování od private equity sponzorů nebo privátních investorů. V tomto konkrétním případě si banka uměla poradit i se zajištěním ve formě nemovitého majetku nacházejícího se v zahraničí.

„Málokterá česká banka dovede napřímo financovat akvizici v Německu a navíc disponuje potřebnými zkušenostmi a kapacitou pro takovou transakci. V Raiffeisenbank tak máme partnera se vzácnou konkurenční výhodou a speciálně přizpůsobeným řešením ušitým pro nás na míru,“ říká zakladatel Winning Group Sebastian Wagner.

Raiffeisenbank pomůže optimalizovat hospodaření, stanovit investiční strategii a efektivně využívat kapitál. Navrhne vhodnou strukturu transakcí a nastaví její jednotlivé kroky včetně harmonogramu. Důležitou součástí je následné řízení projektů a koordinace ostatních projektů.

„Jsme velmi rádi, že můžeme být partnerem Winning Group při těchto klíčových akvizicích. Celá naše spolupráce však není pouze o nich, pojí nás komplexní strategické partnerství,“ říká František Ježek, ředitel korporátního bankovnictví Raiffeisenbank.

Kromě financování jednotlivých akvizic Raiffeisenbank poskytuje Winning Group širokou škálu dalších služeb včetně provozního financování, které pomáhá dospět k finanční rovnováze a vyrovnávání výkyvů zdrojů při úhradě provozních potřeb, nebo FX transakcí, díky kterým může společnost spravovat riziko směnných kurzů a provádět obchody v cizích měnách.

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Minipůjčka nabídne rychlou odpověď na finanční výdaje

vydáno 7. prosince 2023

Máte před sebou výzvu, na kterou by bylo nejlepší odpovědět ještě dnes? Výdajové položky v rodinném rozpočtu se někdy nedají naplánovat. Přijdou, když se...  celý článek

Končí nadzvedávání chodníků. Pražské stromy konečně dostávají více prostoru

vydáno 6. prosince 2023  18:56

Za starých časů by se oprava Baranovy ulice mohla stát snadným terčem kritiky. Vydouvání dlažby kolem dřevin se však konat nemá.   celý článek

Tam, kde před lety žila prasata, tráví zimu lemuři. Zoopark Nehvizdy je otevřený celý rok

vydáno 6. prosince 2023  16:27

„Pacholci,“ hubuje chovatel Jiří Glatt páru hus kuřích, když na něj dorážejí. Dva ptáci z Austrálie jsou podle něj nejagresivnějšími zvířaty v Zooparku...  celý článek

Oblíbený server pirátů se změnil v osobní úložiště. Kdo ale chce, cestu si k filmům a seriálům najde

vydáno 6. prosince 2023  14:28

Pro mnohé domácí diváky jde o událost roku. Pouhých pár dní před jeho koncem se totiž veřejnost dozvěděla, že končí ve své původní, řekněme klasické,...  celý článek