metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 9 °C

Neděle 21. dubna 2024. Svátek má Alexandra

Rohálovská desítka láká na šampionát veteránů i favority z minulých let

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jako už tradičně se sjedou i letos 24. února do Prusinovic na Kroměřížsku vyznavači běhu, aby se postavili na start 31. ročníku silničního závodu Rohálovská desítka. Letošní ročník bude zároveň mistrovstvím České republiky veteránů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.


Další 2 fotografie v galerii
Rohálovská desítka láká na šampionát veteránů i favority z minulých let | foto: Archiv Tipsport Sportuj s námi

Akce je navíc také součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

Rohálovská desítka láká na šampionát veteránů i favority z minulých let

„Limit pro přihlášky jsme letos stanovili na 500 účastníků a krátce před závodem zbývá už jen pár míst. Samozřejmě že když někdo dorazí a bude se chtít přihlásit na místě, tak mu bránit nebudeme. K tomu se v doprovodných závodech pro děti zapojí 150 až 200 malých závodníků. Moc doufáme, že k nám bude počasí příznivé,“ přeje si Ondřej Němec z pořádajícího Běžeckého klubu Holešov.

Rohálovská desítka láká na šampionát veteránů i favority z minulých let

Zahájení sportovního programu obstarají od 9,40 h na prostranství před Kulturním domem Prusinovice závody mladých nadějí od nejmenších dětí, které se představí na 80 m, po starší žáky na 1500 m. Ve 12 h už do okolního terénu vyrazí aktéři Rohálovské desítky. Běžce čeká lehce zvlněná desetikilometrová trasa s celkovým převýšením 130 m vedoucí po silnici do Tučap a zpět.

Na startu nebudou scházet úspěšní závodníci z let minulých. Mezi muži k největším favoritům patří loňský mistr ČR v půlmaratonu Jakub Zemaník a jeho oddílový kolega z SSK Vítkovice David Chvistek, loňský vítěz Tomáš Habarta ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště nebo Tomáš Křivohlávek ze Šumperka. Mezi ženami se představí opět loňská premiantka Barbora Macurová, před rokem druhá Katarína Pejpková, vítězka z roku 2022 Petra Pastorová či talentovaná juniorka Iva Gieselová ze Šumperka.

Rohálovská desítka láká na šampionát veteránů i favority z minulých let

„Neuvěřitelnou bilanci 31 startů v 31 ročnících zapíše Jiří Prokop z oddílu Běhy Zlín. Jelikož je náš závod letos zároveň veteránským mistrovstvím, budou starší kategorie dost nabité a získat nejcennější kov nebude rozhodně samozřejmost. Zatím nejstarším přihlášeným je Vladislav Knebl, ročník 1935. Před rokem naše závody měly příjemnou návštěvu v podobě paní Heleny Fibingerové. Slavné koulařce se u nás tak zalíbilo, že se letos ujala role ambasadorky,“ uvádí Ondřej Němec.

Rohálovská desítka láká na šampionát veteránů i favority z minulých let

Hlavní zprávy

Poslední adresa Jaroslava Klabíka byla na Hradčanech. Prožil život dobrodruha

vydáno 21. dubna 2024  11:53

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

Herci neustále bojují o práci, je to kolotoč pádů a vzestupů, říká agentka Daňková

vydáno 21. dubna 2024  7:00

Lenka Daňková vystudovala germanistiku a hudební vědu na MUNI v Brně, poté se věnovala hudební produkci jak v Česku, tak v rakouském Grazu a od roku 2010...  celý článek

Americký sen. Češka z New Yorku prožívá lakrosové vrcholy ve Spojených státech amerických

vydáno 20. dubna 2024  13:00

Předloni zažila s českou lakrosovou reprezentací velké úspěchy. Na mistrovství světa byly Češky sedmé, vzápětí si zahrály mezi osmi nejlepšími zeměmi na...  celý článek

Přála jsem si oslovit a motivovat ty nejmenší, říká Marie Šnajdrová

vydáno 20. dubna 2024  7:00

Ilustrátorka, cestovatelka, ale hlavně horská duše. Marie Šnajdrová poslední roky tráví většinu času na cestách, z nichž své poznatky promítá do knih. Ve...  celý článek