metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / -1 °C

Pátek 8. prosince 2023. Svátek má Květoslava

Další 2 fotografie v galerii
Andrea Kalivodová miluje řízení. | foto: Peugeot

Už jste byli na dostizích ve Velké Chuchli? Andrea Kalivodová vás provede

  10:08
Co má operní diva Andrea Kalivodová společného s dostihy ve Velké Chuchli? Hlavně to, že je opravdu miluje. Jezdí tam nesmírně ráda a většinou bere i svého manžela Radka Tögela a jejich dva syny Adriana a Sebastiana. V pražské Velké Chuchli jsou všichni častými hosty. Ovšem Andrea tam nejezdí jen kvůli sledování dostihů či příležitostnému sázení, na těchto akcích má totiž i jiné příjemné povinnosti například předávání cen vítězům či zpívání státní hymny k zahájení dostihů.

Co obléknout?
Dostihy bývají přehlídkou elegance, a to zejména co se týče dam. Pánové mohou zvolit ležérnější styl. Košile a světlé kalhoty jsou to pravé. V letním horku ale projdou i delší šortky. Dámy by ovšem neměly vyrážet bez klobouku. „Já dávám před extravagantními klobouky přednost malým stylovým kloboučkům,“ říká Andrea. Bez tohoto krásného módního doplňku by na dostihy rozhodně nešla. Má totiž vytříbený vkus a vždy dbá na image i na tradice. Nejčastěji ji potkáte v elegantních šatech a lodičkách na vysokém podpatku. Bývá tak skutečnou ozdobou Chuchle Arény.

Jak dojet?
Zvolíte-li MHD, nejlepším spojením je metro B do stanice Smíchovské nádraží a dál busem číslo 244 do zastávky Závodiště Chuchle. Nevadí-li vám menší procházka, můžete jet ze Smíchovského nádraží linkami 129, 241 nebo 318, vystoupit na zastávce Dostihová a dojít slabý kilometr pěšky. Andrea Kalivodová ale většinou jezdí autem a parkuje na dostihovém parkovišti. Z Psár je to bezpochyby nejrychlejší způsob. Navíc miluje řízení a nedělní projížďka autem patří k oblíbeným bodům programu. Svým novým autem vyrazila i na vrchol dostihové sezóny, Českou Derby. „Měla jsem teď v poslední době tolik práce, že jsem ani nestihla vyzkoušet mého nového Peugeota 408. Cestu na Českou Derby jsme tak pojali jako rodinný výlet. Z Psár jsme to vzali pořádnou oklikou kolem Vltavy. Kluci se kochali krásnou krajinou. Jsou to totiž takoví zeměpisci a poznávání míst je baví. Já jsem si zase na pěkných a přehledných rovinkách mohla vyzkoušet moje nové auto. Moc jsem se na to těšila, a opravdu jsem si to užila,“ pochvalovala si Andrea.

Dostihy byly vždy považovány za určitý symbol luxusu.

Jak sázet?
Než se rozhodnete prosázet nějaké peníze, zjistěte si, kteří koně jsou favorité dostihu. Začátečníkům se nedoporučuje sázet velké částky. Nejdříve je třeba získal nějaké zkušenosti. Můžete vsadit jen stokorunu, a hned bude mít samotný dostih tu pravou příchuť napětí. Andrea Kalivodová ovšem obecně hazard nesnáší, jen na dostizích občas udělá výjimku a vsadí. Vždy však jen malou částku. Na České Derby by se Andree ovšem větší sázka vyplatila. Vsadila na koně, který vyhrál. Sklenku sektu na oslavu vítězství pak Andrea nemohla odmítnout. Řízení vozu na cestě domů tak raději přenechala Radkovi.

Co jíst a pít?
Dostihy byly vždy považovány za určitý symbol luxusu. Sekt je proto ideálním nápojem, který můžete při sledování dostihu decentně usrkávat. Nicméně dnes už je běžné na závodišti popíjet i pivo, kávu, limonádu… a pokud nebudete zrovna ve VIP salónku, kde se podávají delikatesy, můžete sobě nebo vašim dětem koupit běžné „fesťákové“ dobroty jako hranolky, párek v rohlíku či zmrzlinu. Prodejních stánků a foodtrucků najdete v Chuchle aréně spoustu.

A na co v nadcházejících dnech do Chuchle zajít? O posledním srpnovém víkendu si přijdou na své milovníci parkúru. Koná se totiž Memoriál Jany Holé. Na podzim se ve Velké Chuchli koná hned několik renomovaných dostihů, například v září Zlatý pohár či v říjnu Cena prezidenta republiky. Tyto akce si Andrea Kalivodová nenechá ujít. A co vy?

Komentáře

Hlavní zprávy

Nacvičování sletové skladby s sebou nese i práci na sobě samé, říká Machů

vydáno 8. prosince 2023  5:00

Cvičit v Sokole začala nyní 30letá Kateřina Machů ve svých přibližně deseti letech. V současnosti je pro ni ale komunita České obce sokolské jako druhá...  celý článek

Zpěv, fazole a LSD. Rozervané srdce Jima Morrisona dobilo nad Seinou

vydáno 7. prosince 2023  15:07

Jim Morrison by oslavil 80 let. Byl vtělením báječného doktora Jekylla, kterého flaška whisky měnila v odpudivého pana Hyda.  celý článek

Frajeři ze Slovenska učí radnice „kecat“ s místními. Pomůže i asistent Charlie

vydáno 7. prosince 2023  10:00

Po úspěšných českých projektech typu Avast či Rohlík se podobně perspektivní startup objevil i u sousedů. Aplikace má být k dispozici uživatelům...  celý článek

První ročník Eco Rally Praha byl náročný, ale vydařený

vydáno 7. prosince 2023  7:56

S rozvojem elektromobility, růstem počtu elektrických aut a rozšiřující se dobíjecí infrastrukturou se objevují i podpůrné sportovní a závodní aktivity....  celý článek