metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 6 °C

Pondělí 26. února 2024. Svátek má Dorota
V Bohumíně budou opět veslovat do středu Země – každý rok se k němu blíží | foto: Archiv Tipsport Sportuj s námi

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

V Bohumíně budou opět veslovat do středu Země – každý rok se k němu blíží

Komerční sdělení Únor je v Bohumíně už sedmým rokem spjatý s veslováním. K obavám, že se někdo namočí v ledových vodách Odry či Olše, jež se severně od dvacetitisícového města v okrese Karviná stékají, přitom není důvod.

Žáci základních a středních škol spolu se seniory totiž budou v úterý 13. února sportovat pěkně v teple na veslařských trenažérech v rámci akce Veslujeme do středu Země. Ta se také v tomto roce stala součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

V Bohumíně budou opět veslovat do středu Země – každý rok se k němu blíží

„Před lety jsme akci spustili na popud odboru školství, protože jsme chtěli přivést k pohybu mládež. Naprozřetelně jsme tehdy akci nazvali ´Šetři se, osle´ podle známé mnemotechnické pomůcky odkazující k hodnotě 6378 kilometrů neboli poloměru země. Když se nám zapojí 250 účastníků, jak tipujeme, tak to bude naveslovaných 125 kilometrů, tak jsem zvědavý, jestli se vůbec dožiji toho, že do středu Země jednou dorazíme. Ale blížíme se každým rokem,“ směje se Jaroslav Thér z pořádajícího Sportovního klubu Crossweightliftinggym Bohumín.

V Bohumíně budou opět veslovat do středu Země – každý rok se k němu blíží

Žáci a pozvaní senioři se setkají v Crossgymu Bohumín už zrána – v 8,15 hodin se posadí první odvážlivci na trenažéry a vyrazí na pomyslnou trať o délce 500 metrů. Vzdálenost je pro všechny stejná, liší se ovšem zátěž. Nejmladší kategorie ze šestých tříd bude mít samozřejmě snazší obtížnost než nejstarší středoškoláci. Ze součtu časů potom vzejdou vítězné školy.

„Hlavní je motivace k pohybu. Veslařské trenažéry jsou velmi prospěšnou aktivitou, zapojí totiž celou řadu svalových skupin – stehenní, kvadricepsy, zádové svaly, bicepsy, tricepsy, ramena, lýtka. Samotná záda přitom jsou v bezpečí, a ne jako u aktivit, kdy dochází třeba ke zvedání břemene. Dokonce k nám v rámci seniorské kategorie jezdí paní na vozíčku, aby si zaveslovala. A když jsme u toho, seniory se rozhodně vyplatí nepodceňovat, často nám tu zajedou trať za dvě minuty a mladí jim mohou takový čas jen závidět,“ uvádí Jaroslav Thér.

V Bohumíně budou opět veslovat do středu Země – každý rok se k němu blíží

Hlavní zprávy

Znovu se v rozmanitých grimasách rozhýbe tvář proslulého spisovatele Franze Kafky

vydáno 26. února 2024  17:48

Rekonstrukce pohyblivé sochy znázorňující hlavu Franze Kafky, umístěné u obchodního centra Quadrio poblíž pražské Národní třídy, byla úspěšně završena. Už...  celý článek

Krvavý boj o Japonsko. Na obrazovky platformy Disney+ přichází ambiciózní seriál Šógun

vydáno 26. února 2024  15:42

Nová původní adaptace slavného románu Jamese Clavella Šógun, jejíž první dva díly si odbývají premiéru na obrazovkách streamovací platformy studia Disney,...  celý článek

Setkáte se s legendou světového šachu Višvanáthanem Ánandem? V Praze pobude tři dny

vydáno 26. února 2024  12:30

Hvězdy šachového nebe míří do Česka. Festival královské hry potrvá až do 7. března.  celý článek

Česká republika je jednou z nejlepších zemí pro život, říká cestovatel Petr Horký

vydáno 26. února 2024  5:35

Právě se pouštíte do rozhovoru, který vznikal na vzdálenost 14 tisíc kilometrů. Cestovatel, spisovatel a režisér Petr Horký totiž zrovna dlí na ostrově...  celý článek