metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 1 °C

Čtvrtek 7. prosince 2023. Svátek má Ambrož, Benjamin
Výsledky nového ESG dotazníku si budou největší banky vzájemně sdílet | foto: Raiffeisenbank

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Výsledky nového ESG dotazníku si budou největší banky vzájemně sdílet

Komerční sdělení Šestice českých bank začne nabízet klientům nový ESG dotazník. Mezi nimi i Raiffeisenbank. Dotazník má firmám pomoci lépe se soustředit na konkrétní ukazatele ESG a odpadá nutnost vyplňovat duplicitně podobná data pro více bank. Pro banky představuje nástroj k naplňování evropských požadavků na udržitelné podnikání.

Už letos pro firmy i banky platí povinnost zveřejňovat podíl úvěrů poskytnutých firmám, jejichž činnost lze považovat za udržitelnou. Nařizuje to nová regulace Evropské unie.

ESG dotazník vytvořený Českou bankovní asociací a společností Czech Credit Bureau je dostupný na platformě Synesgy a jeho výsledky bude mít šestice bank vzájemně přístupné. Do iniciativy společného ESG bankovního dotazníku jsou kromě Raiffeisenbank zapojeny i Česká spořitelna, Československá obchodní banka, ING Bank, Komerční banka a UniCredit Bank Czech Republic. Systém disponuje širokým spektrem kontrol, je v něm možné vidět předdefinované návrhy odpovědí a průběžně ukládat vyplněné údaje a data. To vše usnadňuje klientům bank vyplnění a sběr dat.

„Udržitelná ekonomika je především v dnešní době naprosto klíčovou součástí firemních strategií. Jsme rádi, že mezi šestici vybraných bank patří i Raiffeisenbank, jelikož to ilustruje náš přístup k udržitelnosti celkově. Téma ESG pro nás není nic nového, ale pro spoustu firem by být mohlo, proto se rádi řadíme k bankám, které pomohou znormalizovat průzkumy v této oblasti,“ říká Michal Putna, Sustainability Officer Raiffeisenbank.

Výsledky nového ESG dotazníku si budou největší banky vzájemně sdílet

To, jak firemní klienti bank přistupují k vylepšení udržitelnosti svého podnikání, je vhodným nástrojem pro posouzení potřeb klientů. Navíc díky širší datové základně získají banky více prostoru pro podporu klientů při přechodu k udržitelnější ekonomice. Mezi nástroje, kterými toho banka dosáhne, patří například poskytování úvěrů společnostem, které řeší potřebu financovat tranzici na udržitelnou ekonomiku.

„Společný dotazník určený firemním bankovním klientům ušetří jejich čas, protože ho vyplní pouze jednou a jeho výsledky jsou okamžitě k dispozici pro všechny zúčastněné banky,“ doplňuje Monika Zahálková, výkonná ředitelka České bankovní asociace.

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Minipůjčka nabídne rychlou odpověď na finanční výdaje

vydáno 7. prosince 2023

Máte před sebou výzvu, na kterou by bylo nejlepší odpovědět ještě dnes? Výdajové položky v rodinném rozpočtu se někdy nedají naplánovat. Přijdou, když se...  celý článek

Končí nadzvedávání chodníků. Pražské stromy konečně dostávají více prostoru

vydáno 6. prosince 2023  18:56

Za starých časů by se oprava Baranovy ulice mohla stát snadným terčem kritiky. Vydouvání dlažby kolem dřevin se však konat nemá.   celý článek

Tam, kde před lety žila prasata, tráví zimu lemuři. Zoopark Nehvizdy je otevřený celý rok

vydáno 6. prosince 2023  16:27

„Pacholci,“ hubuje chovatel Jiří Glatt páru hus kuřích, když na něj dorážejí. Dva ptáci z Austrálie jsou podle něj nejagresivnějšími zvířaty v Zooparku...  celý článek

Oblíbený server pirátů se změnil v osobní úložiště. Kdo ale chce, cestu si k filmům a seriálům najde

vydáno 6. prosince 2023  14:28

Pro mnohé domácí diváky jde o událost roku. Pouhých pár dní před jeho koncem se totiž veřejnost dozvěděla, že končí ve své původní, řekněme klasické,...  celý článek