metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / -2 °C

Neděle 3. prosince 2023. Svátek má Svatoslav
Výsledky nového ESG dotazníku si budou největší banky vzájemně sdílet | foto: Raiffeisenbank

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Výsledky nového ESG dotazníku si budou největší banky vzájemně sdílet

Komerční sdělení Šestice českých bank začne nabízet klientům nový ESG dotazník. Mezi nimi i Raiffeisenbank. Dotazník má firmám pomoci lépe se soustředit na konkrétní ukazatele ESG a odpadá nutnost vyplňovat duplicitně podobná data pro více bank. Pro banky představuje nástroj k naplňování evropských požadavků na udržitelné podnikání.

Už letos pro firmy i banky platí povinnost zveřejňovat podíl úvěrů poskytnutých firmám, jejichž činnost lze považovat za udržitelnou. Nařizuje to nová regulace Evropské unie.

ESG dotazník vytvořený Českou bankovní asociací a společností Czech Credit Bureau je dostupný na platformě Synesgy a jeho výsledky bude mít šestice bank vzájemně přístupné. Do iniciativy společného ESG bankovního dotazníku jsou kromě Raiffeisenbank zapojeny i Česká spořitelna, Československá obchodní banka, ING Bank, Komerční banka a UniCredit Bank Czech Republic. Systém disponuje širokým spektrem kontrol, je v něm možné vidět předdefinované návrhy odpovědí a průběžně ukládat vyplněné údaje a data. To vše usnadňuje klientům bank vyplnění a sběr dat.

„Udržitelná ekonomika je především v dnešní době naprosto klíčovou součástí firemních strategií. Jsme rádi, že mezi šestici vybraných bank patří i Raiffeisenbank, jelikož to ilustruje náš přístup k udržitelnosti celkově. Téma ESG pro nás není nic nového, ale pro spoustu firem by být mohlo, proto se rádi řadíme k bankám, které pomohou znormalizovat průzkumy v této oblasti,“ říká Michal Putna, Sustainability Officer Raiffeisenbank.

Výsledky nového ESG dotazníku si budou největší banky vzájemně sdílet

To, jak firemní klienti bank přistupují k vylepšení udržitelnosti svého podnikání, je vhodným nástrojem pro posouzení potřeb klientů. Navíc díky širší datové základně získají banky více prostoru pro podporu klientů při přechodu k udržitelnější ekonomice. Mezi nástroje, kterými toho banka dosáhne, patří například poskytování úvěrů společnostem, které řeší potřebu financovat tranzici na udržitelnou ekonomiku.

„Společný dotazník určený firemním bankovním klientům ušetří jejich čas, protože ho vyplní pouze jednou a jeho výsledky jsou okamžitě k dispozici pro všechny zúčastněné banky,“ doplňuje Monika Zahálková, výkonná ředitelka České bankovní asociace.

Hlavní zprávy

Christiaan Barnard: Hvězdný kardiochirurg zastínil i Beatles

vydáno 3. prosince 2023  16:59

Před 56 lety se v Africe zrodil „novodobý Frankenstein“. V narkóze, na operačním stole.  celý článek

Na smíchovské Tatře mrzli hráči i věrní diváci. Populární turnaj vyplňoval zimní pauzu

PRAHA? AHA!
vydáno 3. prosince 2023  11:31

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

K-trend v České republice. Kde se vzal a o co vlastně jde?

vydáno 3. prosince 2023  6:38

Hudba, kinematografie nebo třeba kosmetika. Několik světů, které korejská kultura uchvátila.  celý článek

V druhé Perinbabě Juraje Jakubiska se mihne i nesmrtelný Dan Nekonečný

vydáno 2. prosince 2023  10:00

Nový snímek je pokračováním 38 let staré fantasy pohádky, která je na Slovensku vánoční klasikou.  celý článek