metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / 0 °C

Pondělí 6. února 2023. Svátek má Vanda

Další 1 fotografie v galerii
„Věřím, že zákazníci nebudou mít ostych,“ říká Anna Marešová (vpravo). | foto: MARTIN BRAŽINA

Metropole bude na podzim intimní, a někdy až erotická

  5:22
Filmové orgie u Muchy. Butik, který se nestydí. A porno rvačka na veletrhu. Vyrazte na lechtivé akce.

Právě dnes do kin vstupuje nový český film Pražské orgie. Deník Metro se proto rozhodl shrnout další lechtivé události, které jsou spojené s Prahou a odehrají se tento podzim.

Filmové orgie u Muchy
Nový český film režisérky Ireny Pavláskové podle literární předlohy světoznámého spisovatele Philipa Rotha Pražské orgie se odehrává v polovině 70. let. Hlavní postava, slavný americký spisovatel Nathan Zuckerman, přijíždí do Prahy, aby zachránila a odvezla rukopis nevydané knihy. Na své pražské misi se seznámí se svéráznou a nezkrotnou spisovatelkou Olgou a pronikne na vyhlášené večírky, na nichž každý hledá únik ke krátké svobodě po svém. Postupně se proti své vůli stane nejen divákem, ale i účastníkem dekadentního představení, v němž mnozí hrají falešně, a nikomu nelze věřit.

Večírek, na němž se Zuckerman s Olgou seznámí, je podle pamětníků inspirovaný slavnými večírky pořádanými u Jiřího Muchy, syna Alfonse Muchy, v domě na Hradčanech. „Philip Roth to ve své knize neuvádí explicitně, ale podle vyprávění pamětníků víme, že popisované večírky jsou inspirované večírky u Jiřího Muchy. Tam si každý našel, co chtěl a co potřeboval,“ říká režisérka Irena Pavlásková. Diváci by však ve filmu neměli hledat jen erotiku. „Já na takových večírcích nikdy nebyla, ale nechala jsem si všechno podrobně od pamětníků vyprávět. Ve filmu jsme mnohem cudnější proti tomu, co se na nich občas odehrávalo, ale to nebyl můj cíl ukazovat erotiku. Ta je v druhém plánu. Na večírku vlastně sledujeme hlavně rodící se vztah-nevztah dvou hlavních hrdinů,“ zve na film režisérka.

Hlavní role v Pražských orgiích hrají Kanaďan Jonas Chernick a Ruska Ksenia Rappaport.

„Olga prožívala tu dobu v té podobě, která byla vlastní její extravagantní povaze, její ženské podstatě. Organizovala divoké večírky v domě svého vlivného milence, kde si vytvořila malé území svobody alespoň v oblasti volných vztahů, což ji udržovalo nad hladinou. V druhém plánu tušíme, že ji nejspíš nabízeli spolupráci s StB, ale tuto oblast jsme s Irenou neprohlubovaly,“ říká Ruska Ksenia Rappoportová, která hraje jednu z hlavních rolí. Z českých herců se ve filmu představí například Pavel Kříž, Klára Issová a Jiří Havelka.

Butik, který se nestydí
Designérka Anna Marešová, která před šesti lety představila intimní produkty pro ženy Whoop.de.doo, otevřela na začátku října v obchodním centru Westfield Chodov netradiční butik. Oproti jiným „erotickým“ obchodům je tento trochu jiný. Butik, který se nachází v prvním patře chodovského centra, totiž není jako jiné podobné obchody olepený neprůhlednou tapetou.

„Značka Whoop.de.doo není jen o erotice, vnímá ženu jako celek. Je o jejích emocích, o jejím těle, o jejích cyklech. O sexuálním zdraví. O zdravém sebevědomí. Není jen o sexu, věnuje se i těm méně atraktivním tématům,“ říká Anna Marešová, která je podepsána i pod návrhem pražské tramvaje T3 Coupé.

Butik je otevřený dočasně do 31. prosince a je možné ho navštívit každý den od 9 do 21 hodin. Během tří měsíců bude do butiku značka zvát i slavné osobnosti, například herečku Petru Nesvačilovou, autorskou dvojici projektu Terapie sdílením Ester & Josefínu, návrhářku spodního prádla Terezu VU či sex koučku Julii Gaiu Poupětovou. Informace o termínech budou zveřejněny na stránkách www.whoopdedoo.me a na sociálních sítích značky.

Rvačka na veletrhu
Metropole na podzim hostí také mezinárodní erotický veletrh Erofest. Ten se odehraje 8. a 9. listopadu v areálu PVA EXPO Praha Letňany. Pořadatelé slibují, že festival bude letos nejen o erotice, ale také o módních trendech a novinkách v oblasti erotických pomůcek. Návštěvníci se mohou také těšit, že zjistí, jaké jsou trendy ve spodním prádle nebo v kostýmech. K vidění budou i vířivky, výživové doplňky a afrodiziaka. Chybět nebudou ani moderní aplikace a technologie, které pronikají také do sexuálního byznysu. „Pro někoho bude možná překvapivé zjištění, že řada erotických pomůcek je dnes ovládaná aplikacemi z mobilu,“ říká Petr Auterský, organizátor akce.

Součástí veletrhu je i soutěžní klání Miss Erotika, kterého se zúčastní tanečnice, herečky a extravagantní dívky. Soutěžící mohou vyhrát nejen titul Miss Erotika, ale také získat ocenění za nejhezčí zadeček. Do hlasování o nejhezčí dívky se zapojí také fanoušci veletrhu. „Oceňované jsou především volné disciplíny, kdy dívky například tančí u tyčí, a ačkoli není nahota primárně požadovaná, některé z nich se uvolní a diváky nechají obdivovat například svoje ňadra,“ říká Marta Hladíková, prezidentka soutěže Miss Erotika.

K sexu patří i bezpečí a ochrana, také na to pořadatelé v programu mysleli. „Lidé se proto mohou nechat otestovat na pohlavní nemoci. Uskuteční se také workshop Safer Sex! A protože trendem je i zkrášlování, budou k dispozici rovněž odborníci na moderní plastickou chirurgii. Přednášet bude i sexuolog doktor Radim Uzel.

Součástí erotické akce je i netradiční boxerský zápas. Lady Dee, vlastním jménem Drahomíra Júzová, a Karolína Urbanová alias Daisy Lee se nemají moc v lásce. Herečky z filmů pro dospělé se proto porvou v ringu. Zda se jedná o promyšlený marketingový tah, nebo půjde o skutečný zápas, se fanoušci dozvědí 9. listopadu. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Ve Světozoru se psala historie. Dnes kino láká na operu nebo třeba na Terryho ponožky

vydáno 5. února 2023  16:43

Seriál o zajímavých pražských biografech pokračuje nedaleko Václavského náměstí. Světozor má hned tři sály. Prohlídka kina začíná exkurzí do minulosti.  celý článek

Zmizelá fontána za obchodním domem Máj. Vystřídala ji Kafkova otáčecí hlava

vydáno 5. února 2023  11:30

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Konspirace se rojí i kolem voleb. Všichni hledají zásahy tajných služeb nebo mocností

vydáno 3. února 2023  14:36

„Náhoda? Nemyslím si!“ O výhru Pavla se údajně postaral šikovně nastavený software. Vznikla prý „osa zla“.  celý článek

Šílená noc je vánoční verze Vyproštění, krvavější Sám doma i pupkatější Smrtonosná past

Strážce streamu
vydáno 3. února 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Akční komedie Šílená noc (anglicky Violent Night) byla jedním z nejpříjemnějších překvapení konce loňského roku. Herec David Harbour byl jako Santa Claus...  celý článek