metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 25 °C

Pátek 9. června 2023. Svátek má Stanislava
Benzin (ilustrační foto) | foto: SXC

Mezi benzínkami v Praze zuří cenová válka. Na levném benzínu vydělají hlavně řidiči

  17:46
Společnost Shell spustila v metropoli cenovou válku. Ceny klesly zhruba o dvě koruny a polovina ze 140 pražských pump teď nabízí Natural 95 za 34,90. Co to znamená, vysvětluje marketingový ředitel společnosti CCS Marek Paneš.

Kde všude klesly ceny?
Zlevnění se týká zejména řetězců, které jsou známé spíš nadprůměrnými cenami pohonných hmot – Shell, OMV, Benzina. Řidiči tedy museli být v šoku, když viděli na jejich "cenových totemech" 34,90 místo tradiční částky nad 38 Kč. Uvidíme, zda se ke zlevnění přidají i ostatní.

Kde je benzin nejlevnější?
Dlouhodobě nejlevnější lokalitou je Praha 3 a to se nezměnilo. Aktuálně se tady tankuje benzin v průměru za 35,14 Kč/l. Nejdražší benzin zůstává na úrovni 36,43 Kč/l v Praze 8. Příčinou je vysoký podíl čerpacích stanic řetězce Eni, který momentálně spíše zdražuje. Nejvyšší cenový rozptyl je v Praze 10. Tam benzin tam pořídíte jak za 38,80, tak za 34,50 Kč/l.

Proč k poklesu cen došlo?
To je otázka spíše pro dotyčné řetězce. Domnívám se, že jde o standardní konkurenční boj, ze kterého profitujeme my, řidiči.

Marketingový ředitel společnosti CCS Marek Paneš

Jak dlouho ceny vydrží?
Když jsme byli před deseti lety svědky něčeho podobného, vydrželo to pár týdnů. Předpokládám, že tato situace bude mít zhruba podobné trvání. Do několika týdnů se u nás projeví krize na Ukrajině. Ceny ropy už stoupají.

Proč neklesla i cena nafty?
Osobně se domnívám, že tato akce cílí na uživatele soukromých vozů s benzinovými motory, kteří palivo platí ze své vlastní kapsy. Firemní flotily jsou z převážné části naopak založeny na naftových motorech, a tak je cena až tak netrápí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Lidé se na mě dívají lítostivě, říká Petra, která žije se vzácnou nemocí

vydáno 9. června 2023  11:09

Na první pohled vypadá jako normální a veselá žena. Přesto se za úsměvem Petry Pětníkové ukrývá vzácná diagnóza s názvem Fibrodysplasia ossificans...  celý článek

Internetový predátor není žádný starý a ohyzdný chlap v baloňáku, který číhá u školy

vydáno 9. června 2023  5:40

Český dokument V síti o internetových predátorech má vlastní odkaz v jednom z usnesení Evropského parlamentu ohledně kyberbezpečnosti. Promítali ho také...  celý článek

Komerční sdělení

Souboje prvních dvou týmů okoření 9. kolo Snapbacks ligy

vydáno 9. června 2023

V obou skupinách Snapbacks ligy na sebe o víkendu narazí první dva týmy. Ve skupině Západ se Vysočina Gladiators představí na hřišti Znojma Knights a ve...  celý článek

Kolo si kdysi vybral sám a pak si splnil sen. Byl na bedně vedle světových hvězd

vydáno 8. června 2023  17:00

Michal Maroši je ikonou světové MTB scény. Známý biker se nyní dočká filmu nejen o své kariéře s názvem Ten, co slaví každý den. Také o tom mluvil pro...  celý článek