metro.cz

Počasí v Praze

-8 °C / 0 °C

Neděle 29. ledna 2023. Svátek má Zdislava

Mezinárodní událost v oblasti zobrazovacího průmyslu staví město Čcheng-tu do centra pozornosti celého světa

  15:56
Čcheng-tu (Čína) 28. listopadu 2022 (PROTEXT/PRNewswire) - Ohebná AMOLED obrazovka vyrobená na výrobní lince společnosti BOE v Čcheng-tu, hlavním městě jihozápadní čínské provincie S'-čchuan

Čcheng-tu, jedno z nejdůležitějších světových center zobrazovacího průmyslu, bude od 30. listopadu do 1. prosince hostit Světovou konferenci zobrazovacího průmyslu (WCDI) 2022.

Cílem konference WCDI, která je spolufinancována vládou provincie S'-čchuan a ministerstvem průmyslu a informačních technologií, je dále posílit globální výměnu a spolupráci v průmyslovém a dodavatelském řetězci nových displejů a představit nejnovější inovativní technologie a úspěchy v tomto odvětví.

Konference se zúčastní špičkoví vědci, včetně nositele Nobelovy ceny za ekonomii Thomase Sargenta, akademici a podnikatelé ze společností BOE, TCL Technology, Corning Incorporated, Samsung Display a dalších předních podniků.

Organizátoři uvedli, že tato akce má velký význam pro rozvoj nového zobrazovacího průmyslu v provinciích S'-čchuan a Čchung-čching a přitahuje různé aktéry nové éry zobrazovacího průmyslu, kteří se shromažďují v tomto regionu.

V Čcheng-tu se zrodila první čínská černobílá obrazovka a první barevná obrazovka vůbec. V posledních letech zde byl zaznamenán rychlý růst v oblasti nových displejů.

Společnost BOE Technology Group, gigant v oblasti zobrazovacích panelů, investovala v Čcheng-tu do projektů v hodnotě téměř 100 miliard jüanů (13,96 miliardy USD). Mezi těmito projekty je linka pro výrobu ohebných AMOLED displejů šesté generace, která je první svého druhu v Číně. Město je také jedním ze dvou výzkumných a vývojových center společnosti BOE pro technologii ohebných AMOLED displejů.

XGIMI, startup se sídlem v Čcheng-tu, stojí z hlediska dodávek od roku 2018 na čele národního trhu s projektory, a ukončil tak dominanci zahraničních značek. Jeho výrobky se prodávají do více než 100 zemí a regionů.

Jako významná základna IT průmyslu rozšiřuje Čcheng-tu průmyslový řetězec a buduje novou základnu pro výzkum, vývoj a výrobu displejů s roční produkcí v hodnotě 100 miliard jüanů.

V Čcheng-tu sídlí více než 250 nových společností zabývajících se zobrazovacími technologiemi. Místní kapacita výroby nových zobrazovacích panelů se v roce 2021 zařadila na čtvrté místo v Číně. V Čcheng-tu se vyrábí více než polovina všech světových iPadů a téměř polovina světových špičkových ohebných obrazovek.

Očekává se, že WCDI dostane město Čcheng-tu do světového povědomí a přinese další příležitosti pro rozvoj zobrazovacího průmyslu. Město má během této akce podepsat řadu nových významných výstavních projektů, které jeho průmyslový rozvoj dále podpoří.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1956271/image_1.jpg

KONTAKT: Yumei Guo, +86-19130686059

Hlavní zprávy

Stínadelská tajemství opět ve stopách Rychlých šípů. S dětmi a baterkami na Malou Stranu

vydáno 28. ledna 2023  14:24

„Za Mříží je park, v tom parku černý rám, v tom rámu plno vran, celé hejno vran, černočerných vran. Pozor si dej, ať nezůstaneš stát, ať nezůstaneš sám,...  celý článek

Není třeba vypínat radiátory a teple se oblékat i doma. Někdy stačí jen drobné úpravy

vydáno 28. ledna 2023  6:11

Když loni v září písničkář Pokáč uváděl svůj koncert v O2 areně mimo jiné slovy: „Chtěli jsme vám předvést velkou show, bohužel všechny prachy utratíme...  celý článek

Děti se projedou historickou tramvají se slevou a dozvědí se, kde je Čertův sloup

vydáno 27. ledna 2023  16:30

Dárek k vysvědčení v podobě symbolického jízdného historickou tramvají linky číslo 42 za 65 korun připravila na víkend pro dětské návštěvníky metropole...  celý článek

Příběh o zrodu Chippendales je majstrštyk kabelovky Hulu! Tedy pardon, Disney+

Strážce streamu
vydáno 27. ledna 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Osmidílná minisérie s krkolomným názvem Představujeme vám Chippendales! vypráví příběh o Somenovi „Stevovi“ Banerjee, indicko-americkém podnikateli, který...  celý článek