metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 23 °C

Úterý, 15. října 2019. Svátek má Tereza.
Pečivo (ilustrační foto)
Pečivo (ilustrační foto) | foto: SXC

Michelské pekárny zastavují dodávky pečiva v okolí Prahy

1. června 2013  15:59 ČTK
Michelské pekárny zastavují od 1. června dodávky pečiva do malých obchodů v okolí Prahy. Ze ztráty, která se loni pohybovala okolo tří milionů korun, se chce firma dostat změnou priorit - hodlá se zaměřit na speciální pekárenské výrobky a produkty s delší trvanlivostí.

Pekárny odůvodňují rozhodnutí tím, že musejí reagovat na situaci na trhu, která dlouhodobě neodpovídá cenové hladině pekárenských produktů. "Pro některé zákazníky to může znamenat i to, že si budou hledat s ohledem na své nízké odběry a vysoké požadavky jiného dodavatele," řekla mluvčí pekáren Ivanka Benešová.

Ceny pečiva šly prudce dolů

Kolika prodejen v Praze a okolí se ukončení dodávek týká, firma nesdělila. Bez pečiva z Michle zůstanou od června podle zdrojů Aktuálně.cz například Dolní Břežany, Hodkovice, Zlatníky, Zvole, Ohrobec, Zbraslav, Davle, Mníšek pod Brdy, Jílové u Prahy nebo Štěchovice.

Podle odborníků se pekárnám v posledních letech výroba běžného pečiva nevyplatí. Přestože lidé chléb i rohlíky pořád hodně kupují, řetězce tlačí jejich ceny stále níž. Dodavatelé tak prý musejí základní pečivo prodávat pod cenou. Záchranou může být specializace na jiné druhy pečiva.

Michelské pekárny

Historie Michelských pekáren sahá do roku 1975. Holding, do něhož spadají například Michelské pekárny Sales nebo Michelské pekárny Stores, zaměstnává v současné době 300 lidí. Michelské pekárny loni vykázaly výnosy 670 milionů korun.

Komentáře

Hlavní zprávy

Hrozí mi infarkt nebo mrtvice? Možností, jak si ověřit stav orgánů, v Česku přibývá

Ilustrační snímek
vydáno 14. října 2019  16:03

I když je pořád hodně lidí, kteří na své zdraví příliš nedbají, stále častěji přibývají možnosti, jak si nechat zkontrolovat své zdraví i jinde než v...  celý článek

Radotín i Modřany. Moderní budovy radnic připravuje několik městských částí v metropoli

Podoba nového sídla radnice v Radotíně.
vydáno 14. října 2019  14:58

Nové sídlo bude mít Praha 12 v Modřanech. To bude stát mezi ulicemi Generála Šišky a Písková, tedy v těsné blízkosti stávající radnice. „S vědomím všech...  celý článek

Špačci jsou letos mimořádně agresivní, lamentují vinaři

Ilustrační snímek
vydáno 14. října 2019  10:45

Řada moravských vinařů spí neklidně. Hrozny jim likvidují nenasytní ptáci. Někde zlikvidovali celou úrodu.  celý článek

Primátor a koloběžky. Jde o chytrý tah, tvrdí marketingový expert

Pražané umějí zaparkovat koloběžky i správně.
vydáno 14. října 2019  5:48

Další promyšlená hra o přízeň Pražanů je tady. Alespoň podle marketingového odborníka Roberta Němce, který si vzal na žádost deníku Metro na paškál...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám