metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 7 °C

Pátek 3. února 2023. Svátek má Blažej
Pečivo (ilustrační foto) | foto: SXC

Michelské pekárny zastavují dodávky pečiva v okolí Prahy

  15:59
Michelské pekárny zastavují od 1. června dodávky pečiva do malých obchodů v okolí Prahy. Ze ztráty, která se loni pohybovala okolo tří milionů korun, se chce firma dostat změnou priorit - hodlá se zaměřit na speciální pekárenské výrobky a produkty s delší trvanlivostí.

Pekárny odůvodňují rozhodnutí tím, že musejí reagovat na situaci na trhu, která dlouhodobě neodpovídá cenové hladině pekárenských produktů. "Pro některé zákazníky to může znamenat i to, že si budou hledat s ohledem na své nízké odběry a vysoké požadavky jiného dodavatele," řekla mluvčí pekáren Ivanka Benešová.

Ceny pečiva šly prudce dolů

Kolika prodejen v Praze a okolí se ukončení dodávek týká, firma nesdělila. Bez pečiva z Michle zůstanou od června podle zdrojů Aktuálně.cz například Dolní Břežany, Hodkovice, Zlatníky, Zvole, Ohrobec, Zbraslav, Davle, Mníšek pod Brdy, Jílové u Prahy nebo Štěchovice.

Podle odborníků se pekárnám v posledních letech výroba běžného pečiva nevyplatí. Přestože lidé chléb i rohlíky pořád hodně kupují, řetězce tlačí jejich ceny stále níž. Dodavatelé tak prý musejí základní pečivo prodávat pod cenou. Záchranou může být specializace na jiné druhy pečiva.

Michelské pekárny

Historie Michelských pekáren sahá do roku 1975. Holding, do něhož spadají například Michelské pekárny Sales nebo Michelské pekárny Stores, zaměstnává v současné době 300 lidí. Michelské pekárny loni vykázaly výnosy 670 milionů korun.

Komentáře

Hlavní zprávy

Státní podpora úsporného bydlení se v Česku stává rychlejší a snadnější

vydáno 2. února 2023  18:56

Vyznat se v dotacích na energetické vylepšení bydlení není snadné. Zájem o státní peníze na „zelené stavby“ je však obrovský. Lidé chtějí spořit na...  celý článek

Neobvyklá tramvaj K2 jezdí Prahou bez „závoje“. Igelit sundali ve Střešovicích

vydáno 2. února 2023  18:07

Unikátní historický dopravní prostředek bude k vidění na turistické lince 42. S číslem 23 vypraví tramvaj až později.  celý článek

Pějící pedagog Ventolin zpívá o MHD, na vzniku videoklipu se podílely dopravní podniky

vydáno 2. února 2023  8:46

Znělky, pípáky a provozní hlášení pro cestující nikdy nezněly tak romanticky. Nyní jsou součástí ulítlé hitovky zpívajícího pedagoga Ventolina, která...  celý článek

Vadí vám, jak to ve vaší obci vypadá? Vyzvěte sousedy a něco s tím udělejte

vydáno 2. února 2023  5:31

Sousedské projekty sbližují také generace, lze na ně získat i grant.  celý článek